Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony kv-m2141k - czarno biały obraz

wangog 13 Lut 2016 13:05 504 5
  • #1 13 Lut 2016 13:05
    wangog
    Poziom 9  

Witam,

Podłączyłem dziś telewizor Sony kv-m2141k do dekodera Sagem WHD 80. Wszystko działa OK, tylko zamiast kolorowego obrazu mam czarno biały. Na innym telewizorze wszystko działa OK. Wymieniłem kabel EURO na nowy i cały czas ten sam problem. Czytałem, że trzeba zmienić format SVHS czy NTCS na PAL, ale nie za bardzo wiem jak a niestety nie mam do niego pilota.

W jaki sposób mogę rozwiązać problem? Na innych dekoderach (PACE PVR) działa normalnie.

0 5
  • #2 13 Lut 2016 13:11
    ciuqu
    Poziom 33  

Nie masz pilota do telewizora czy dekodera? Pogrzeb w menu dekodera tam pewnie da się zmienić, szukaj opcji wyjścia SCART -> RGB CVBS itp.

1
  • #3 13 Lut 2016 13:14
    wangog
    Poziom 9  

Nie mam pilota do telewizora. W dekoderze grzebałem i nic tam takiego nie ma.

0
  • #4 13 Lut 2016 13:33
    mirex
    Poziom 43  

Zdobądź pilota do TV i zmień mu tryb pracy video.
    Jak nie pomoże, to możliwe, że trzeba naprawić telewizor.
    Pełno tematów o tym problemie (z kolorem).

1
  • #5 18 Lut 2016 10:49
    wangog
    Poziom 9  

Załatwiłem nowy pilot do telewizora i przy zmianie obraz robi się kolorowy ale "płynie" z góry na dół. Sprawdziłem dwa kable i ciągle to samo, grzebałem w ustawieniach dekodera i ciągle ten sam problem.

0
  • #6 18 Lut 2016 22:51
    LeDy
    Poziom 43  

wangog napisał:
    Załatwiłem nowy pilot do telewizora i przy zmianie obraz robi się kolorowy ale "płynie" z góry na dół. Sprawdziłem dwa kable i ciągle to samo, grzebałem w ustawieniach dekodera i ciągle ten sam problem.

To może wezwij kogoś co będzie wiedział co i po co robić a nie tylko grzebać ?

0