Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt car 300 Opel Astra g- SAFE brak możliwości wpisania kodu

maciejrajchel 13 Feb 2016 13:59 3888 7
    maciejrajchel
    Level 8  
    Witam! Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc tym bardziej, że nie znalazłem nigdzie rozwiązania tej przypadłości.

Opis problemu:
    Radio Blaupunkt car 300. Było wyciągnięte z samochodu, po paru tyg włożone i niestety nie ma możliwości wpisania kodu: włączam zapłon, przytrzymuję przycisk AS i następnie włączam radio- efekt taki, że mogę nawet minutę trzymać ten AS, a i tak na wyświetlaczu widnieje tylko "SAFE" (oprócz godziny i temperatury). Kod oczywiscie znam i nie był wpisany wcześniej ani razu źle.

Próba naprawy:
    Zostawiłem włączone radio, bez włączonego zapłonu jak i z włączonym, radio w obydwu przypadkach wyłącza się po godzinie. Oczywiscie po włączeniu go ponownie (zapłon, AS+power) napis SAFE jak był tak jest i nie da się wejść w tryb wpisywania kodu.

Co moze być tego przyczyną, problem z zasilaniem, czy moze radio do wyrzucenia?
    ciesla
    Level 24  
    Witam. Przekręcasz kluczyk, wciskasz najpierw mocno AS i dopiero później przycisk power (gałka), trzymasz aż zrobi bip i pojawi się możliwość wpisania kodu. Możliwe również, że czas zrobił swoje i w radiu wysypała się zawartość eeprom w motoroli (procesorze) wtedy tylko serwis.
    maciejrajchel
    Level 8  
    Tak właśnie go włączam i rownież znam prawidłowy kod. Jezeli chodzi o czas to raczej nie chce mi się wierzyć żeby po krótkim czasie leżenia na półce się radio popsuło. Zastanawia mnie tylko dlaczego nawet przy włączonym zapłonie gaśnie po godzinie. Moze trzeba sprawdzić kostkę, bo na którymś pinie nie ma zasilania a powinno być i przez to cały czas widnieje napis SAFE
    ciesla
    Level 24  
    Sprawdź jeszcze bezpiecznik w radiu.
    maciejrajchel
    Level 8  
    Problem cześciowo rozwiązany. Zauważyłem, że nie ma dźwięku przy otwieraniu drzwi w samochodzie kiedy kluczyk jest w stacyjce. Sprawdziłem zasilanie na kostce od radia i jest tam napięcie stałe na KL30, ale nie ma go na KL15, gdzie powinno się pojawić po przekręceniu kluczyka.
    Zmostkowalem oba piny KL 30 z KL15, pojawił się od razu dźwięk kiedy się otwiera drzwi kierowcy, a kluczyk jest w stacyjce, a także możliwość wpisania kodu po włączeniu radia: AS+power, tyle że teraz nie trzeba przekręcać na zapłon żeby to wszystko sie działo, bo ma ciagle napięcie na KL15 jako, że zmostkowane. Wychodzi na to, że stacyjka z kluczykiem nie daje napięcia na ten KL15.. Blaupunkt car 300 Opel Astra g- SAFE brak możliwości wpisania kodu
    ciesla
    Level 24  
    Nie zaszkodzi psiknąć środkiem czyszczącym w gniazdo kluczyka np. WD40 lub IPA, jak brudne gniazdo to wyleci z niego czarna maź.
    korek516
    Level 25  
    Witam. Żadne tam środki czyszczące. Do wymiany kostka stacyjki. Dlatego nie działa wywołanie kodu po AS, bo nie ma tego wymaganego napięcia po stacyjce. Pozdrawiam.
    maciejrajchel
    Level 8  
    Okazało sie, że to była wina bezpeicznika zwanego "wyłącznik zapłonu, autoalarm". Szkoda, że nie sprawdziłem na początku...