Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to za moduły ? - Nie można zaprogramować jednego z nich

maniolx 13 Lut 2016 15:11 1092 2
  • #1 13 Lut 2016 15:11
    maniolx
    Poziom 14  

Witam . Zakupiłem ostatnio dwa moduły do Arduino . Jak je kupowałem to pierwszy z nich był pod nazwą - "NRF24L01 NRF24L01+ Wireless Module 2.4G Wireless Communication Module Upgrade Module" . Jak go dostałem to trochę oglądałem fotki z tym modułem w necie i wyszło mi że jest to moduł ESP8266 serial WIFI . Wiec czytając opisy próbowałem wgrać mu najnowszy firmware (cos w stylu pliku -AT22SDK100-2015-03-20-boot1.2) Firmware wchodzi do modułu bez problemu . Następnie chcę mu wgrać programem ESPlorer konfigurację sieci wi-fi , itp. dane konfiguracyjne . I tu już jest problem . Program niby ładuje , lecz po każdej linijce wywala eror . Nie pomaga zmiana prędkości wgrywania ani inne zmiany konfiguracji . Dodam jeszcze , że gdy programem ESPlorer wysyłam mu gotowe polecenia zaszyte w przyciskach programu (np. AT) to moduł odpowiada OK . Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu jaki to w końcu moduł kupiłem . Poniżej zdjęcie .

Natomiast drugi moduł opisany był jako - "ESP8266 serial WIFI model ESP-03"
    I też już nie jestem pewny co to jest . Czy jest to tylko moduł bezprzewodowy , czy jest to już moduł wi-fi z obsługą sieci bezprzewodowej . Jeżeli ktoś miał już takie moduły to proszę o nakierowanie . Oto zdjęcie drugiego modułu .

• #2 13 Lut 2016 15:54
    BlueDraco
    Specjalista - Mikrokontrolery

A Internet milczy, prawda? Nikt na świecie nie wie, co to jest ESP-03 z ESP8266... ;)

Oba moduły są funkcjonalnie identyczne, pierwszy to ESP-01.

• #3 13 Lut 2016 18:21
    maniolx
    Poziom 14  

BlueDraco napisał:
    A Internet milczy, prawda? Nikt na świecie nie wie, co to jest ESP-03 z ESP8266... ;)

Oba moduły są funkcjonalnie identyczne, pierwszy to ESP-01.

Gdybym jeszcze umiał coś poszukać w obcych językach , to może i by się coś znalazło . Czyli mogę przyjąć że moduł z pierwszego zdjęcia to nie NRF24L01 i po zaprogramowaniu powinien połączyć się z moją siecią wi-fi. Tylko dla czego nie można go zaprogramować ? . O drugim module można już zapomnieć , bo próbowałem zrobić do niego nóżki , lecz to maleństwo jest takie małe że pourywałem ścieżki i moduł do kosza .

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson