Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML 1675 - Drukarka nie jest wykrywana podczas instalacji sterowników

13 Lut 2016 15:26 1134 8
  • Poziom 5  
    Witam
    Mam problem podczas instalacji drukarki. Podczas instalacji wyskakuje mi komunikat abym podłączył drukarkę mimo że jest już podłączona komputer informuje tylko iż nierozpoznane urządzenie jest podpięte do portu USB.
    Jakiś czas temu robiłem coś z firmwarem i mogłem coś uszkodzić. Przed uszkodzeniem drukowała normalnie i korzystałem już z opcji firmwera który pozwalał drukować bez CHIP-a.
    Obecnie na drukarce świeci się zielona dioda, tak jak by była sprawna. Posiada zaklejony CHIP.
    Czy macie jakieś propozycje naprawy bo mi kończą się już pomysły ?
    Poniżej załączam Fotki z wydrukiem Raportu, komunikatem przy podłączeniu drukarki.
    Samsung ML 1675 - Drukarka nie jest wykrywana podczas instalacji sterowników Samsung ML 1675 - Drukarka nie jest wykrywana podczas instalacji sterowników [/img]
  • Poziom 21  
    koma2016 napisał:
    Witam
    Mam problem podczas instalacji drukarki. Podczas instalacji wyskakuje mi komunikat abym podłączył drukarkę mimo że jest już podłączona komputer informuje tylko iż nierozpoznane urządzenie jest podpięte do portu USB.
    Jakiś czas temu robiłem coś z firmwarem i mogłem coś uszkodzić. Przed uszkodzeniem drukowała normalnie i korzystałem już z opcji firmwera który pozwalał drukować bez CHIP-a.
    Obecnie na drukarce świeci się zielona dioda, tak jak by była sprawna. Posiada zaklejony CHIP.
    Czy macie jakieś propozycje naprawy bo mi kończą się już pomysły ?
    Poniżej załączam Fotki z wydrukiem Raportu, komunikatem przy podłączeniu drukarki.
    Samsung ML 1675 - Drukarka nie jest wykrywana podczas instalacji sterowników Samsung ML 1675 - Drukarka nie jest wykrywana podczas instalacji sterowników [/img]

witam, jak warianto mozno zrobic: 1. odistaliowac i zanowo zianstaliowac drukarka. 2. zmenic port. 3 zmenic usb kabel.. 4 sprubowac na inym komputerze.
  • Poziom 5  
    "witam, jak warianto mozno zrobic: 1. odistaliowac i zanowo zianstaliowac drukarka. 2. zmenic port. 3 zmenic usb kabel.. 4 sprubowac na inym komputerze."

Wszystko testowane w pierwszej kolejności
    prócz kabla który nie ma żadnych uszkodzeń na pierwszy rzut oka mało watpliwe że to akurat w tym problem
    Ale dzięki za chęci
  • Moderator
    koma2016 napisał:
    Podczas instalacji wyskakuje mi komunikat abym podłączył drukarkę mimo że jest już podłączona
    Może jednak podłącz, gdy o to poprosi, nie wcześniej :) .
  • Poziom 5  
    również testowałem
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    No może "rzut okiem" warto sprawdzić . Sprawdzę jak tylko będzie to możliwe. Ale problem pojawił się po mojej ingerencji w firmware więc boje się ze mogłem coś w sofcie samej drukarki uszkodzić. Czy na podstawie samego raportu z drukarki jesteście w stanie sprawdzić czy jest wszystko ok ?
    Czytałem coś jeszcze że można drukarkę "zablokować ", przez niewłaściwe instalowanie firmware-a.
    Czy macie może jeszcze jakieś pomysły, podobne przypadki ?
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    koma2016 napisał:
    No może "rzut okiem" warto sprawdzić . Sprawdzę jak tylko będzie to możliwe. Ale problem pojawił się po mojej ingerencji w firmware więc boje się ze mogłem coś w sofcie samej drukarki uszkodzić. Czy na podstawie samego raportu z drukarki jesteście w stanie sprawdzić czy jest wszystko ok ?
    Czytałem coś jeszcze że można drukarkę "zablokować ", przez niewłaściwe instalowanie firmware-a.
    Czy macie może jeszcze jakieś pomysły, podobne przypadki ?

na podstawie raportu mozno tylko dowiedziacsie ze fix wgrany, bo w firmoware widac literka M. Tak mozno zabliokowac a nawet zepsuc drukarka jesli fix wgrany niewlasciwy, fix generujsie idywidualnie dla kazdej drukarki, pod knkretny model, firmoware i seryjny numer drukarki. W pana wypadku nicht niewie z kond pochodzi fix, to wiecie tylko wy. Jesli wgrany niewlasciwy fix, to drukarka by wogulie by niedrukowala nawet raportu, i dioda swiecila by na czerwono. W pana wypadku rozumiem ze raport pan wydrukowal i dioda z zkalejonym czipem swieci zieliono.
    Radzil bym jescze raz sprawdic usb kabiel, alie nie na rzut okiem:)
  • Poziom 5  
    no I miło mi się przyznać iż to wina przewodu a-b do drukarki Dziękuje Ekoprint oraz forkas za pomoc z problemem :)