Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator ładowania Solar 180W

piwek9 13 Lut 2016 15:50 2013 0
    piwek9
    Warunkowo odblokowany
    Witam.
    Czas zmierzyć się z ekologią zakupiłem panel 180W 23V pod obciążeniem 8A , wykonałem prosty regulator ładowania - cel? zdobycie ogólnego doświadczenia w tej nieznanej mi dziedzinie .
    Program na AVR :
    -regulacja prądu Max. 3 - 20A
    -regulacja napięcia ładowania 12.5 - 16V
    -regulacja napięcia podtrzymania 12 - 13V
    - bezpiecznik max 5 - 20A
    - przełączanie na drugi akumulator gdy brak wystarczającego odbioru
    - wyłączenie odbiornika gdy aku. za małe napięcie/przełączenie płynne na sieć
    - czas pracy odbiornika ? może dopiszę
    - praca po zmroku może dopiszę
    Sterownik miękko startuje z minimalnym prądem, stopniowo podnosząc prąd , ciągle dąży do utrzymania maksymalnego napięcia akumulatora które możemy dowolnie ustawić, po naładowani przechodzi w podtrzymanie - napięcie podtrzymania które ustawimy, wyłączy odbiorniki gdy napięcie spadnie zbyt niebezpiecznie, odbiornik załączy tylko wtedy gdy napięcie na akumulatorze jest w bezpiecznych granicach lub zapewnione jest wystarczające ładowanie , gdy zapas ładowania nad odbiorem przełączy na inny akumulator z mniejszym napięciem to tak zgrubnie jak działa
    Prototyp działa pozytywnie symulacja na zasilaczu ładując aku już od kilku dni, symulowałem rożne napięcia od 10 do 28V nie zauważyłem nic niepokojącego po prostu działa, więc postanowiłem poddać pod ocenę .
    założenia : przede wszystkim tani i prosty w wykonaniu
    myślę że w tym tygodniu testy na słoneczku jak będzie.