Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Satel Integra 128-wrl. Jakim przewodem okablować manipulator INT-TSI SSW

rbm 13 Feb 2016 16:13 4104 9
Optex
    rbm
    Level 9  
    Mam centralę Satela Integra 128-wrl i manipulator INT-TSI SSW. W instrukcji jest napisane, że nalezy użyć przewód 4-żyłowy prosty nieekranowany.
    Czy mogę użyć przewodu ethernetowego CAT 5e ISO/IEC 11801 ?
    Taki przewód ma 8 żył a potrzebne są 4. Czy mogę obojętnie które wykorzystać do podłączenia (COM, CLK, DTA, KPD)?

Pozdrawiam
  • Optex
    Zbych034
    Level 38  
    Przy małej odległości tak ale ogólnie ten kabel nie jest dobry do magistral centralek.
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
    rbm
    Level 9  
    Ok, to lepiej kupić właściwy, tylko można podać jaki to symbol ? YTDY-czterożyłowy o taki chodzi ? W Castoramie będzie ?

Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    rbm
    Level 9  
    Rozumiem, że ten manipulator to nie jest klawiatura ekranowa ? Chodzi też o to że jak położe pod tynk to potem nie będę kuł ściań, czy to chodzi bardziej o klawiaturę strefową ? Bo nie wiem co to jest klawiatura ekranowa.

Pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    MariuszX49
    Level 21  
    Do TSI oprócz magistrali przyda się przewód do sieci jakbyś kiedyś chciał oglądać obraz z kamer IP ja bym położył na Twoim miejscu do TSI:
    skrętkę- jako sieć ETHERNET
    YTDY 8x0.5 jako zasilanie i szyna danych ten manipulator sprawia problemy przy słabym zasilaniu
    Jaka jest planowana odległość od manipulatora do centrali?
    rbm
    Level 9  
    1) Manipulator mam LCD dotykowy
    2) Odległość będzie ok 3m przewodem

Czyli mam położyć dwa przewody: skrętkę cat 5e, i YTDY 8x0.5 jako zasilanie i szyna danych ?
    Skrętkę na potem gdy będę miał kamerkę IP tak?

Pozdrawiam
    MariuszX49
    Level 21  
    Tak Kolego.
    Do centrali połóż od manipulatora 8x0.5 a od manipulatora do miejsca gdzie będzie router/switch do internetu skrętkę. W wolnej chwili zajrzyj do instrukcji tam masz wszystko w miarę łopatologicznie opisane. 8 żył dlatego że często przy tym manipulatorze trzeba dać po dwie żyły na zasilanie.