Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda HR-V (2001) - Awaria ABS

rogalik220 13 Lut 2016 19:00 993 2
  • #1 13 Lut 2016 19:00
    rogalik220
    Poziom 14  

Witam.
    Omawiany samochód to Honda HR-V z roku produkcji 2001. Awaria abs-u wystąpiła nagle i jej objawem jest zaświecenie kontrolki ABS wraz z kontrolką ręcznego. Powodem tej awarii są cztery błędy: 15 i 17 (czujnik szybkości obrotowej koła obwód odłączony /zwarty)
    61 (zasilanie napięcie za wysokie / niskie)
    81 ( sterownik ABS Błąd.......)
    Po resecie, awaria ustąpiła na okres przejazdu powrotnego i wystąpiła ponownie przy ponownym rozruchu pojazdu następnego dnia. Miernikiem zostały sprawdzone czujniki które wskazywały taką samą wartość, został sprawdzony czujnik poziomu płynu hamulcowego, bezpieczniki oraz główne złącze ABS. Według mnie błąd 61 i 81 wskazuje na uszkodzenie sterownika ale może się mylę? Może ktoś z was miał podobny błąd a ja coś przeoczyłem? Nie wiem? Jakieś sugestie?

0 2
  • Pomocny post
    #2 14 Lut 2016 09:56
    złowrogi_boncur
    Poziom 27  

Skoro czujniki sprawne, ja bym sprawdził zasilania na wtyczce pompy absu jednak skoro błędy się kasują to zasilania pewno są, podejrzewał bym uszkodzony sterownik pompy absu odpal auto i poruszaj zapiętą wtyczką do pompy jak zacznie wydawać pompa różne dźwięki to pewno ma w środku zimne luty.

0
  • #3 19 Mar 2017 15:29
    rogalik220
    Poziom 14  

Mija rok jak pojawił się problem z ABS i mogę powiedzieć tylko że jak się pojawił tak też znikł. Liczyłem że usterka się pojawi w tą zimę i będę mógł (oczywiście po naprawie) spokojnie podróżować samochodem, nawet kupiłem używaną pompę ABS lecz niee. Ryzyko nawalenia istotnego elementu bezpieczeństwa zmusza mnie do poruszanie się w trybie lokalnym. Dziękuję za zainteresowanie. Temat zamykam.

0