Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odzyskać dane z karty SD ?

13 Lut 2016 19:58 825 16
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich!

Szybkie pytanie:

Czy istnieje szansa odzysku usuniętych plików z karty SD? Pliki te zostały usunięte przez system Windows, zatem poleciały prosto w przestrzeń z pominięciem systemowego kosza. Słyszałem o różnych programach typu Power Data Recovery itp. Nie wiem jednak, czy sprawdzają się w jakikolwiek sposób w takich przypadkach.

Jest jakaś szansa na ich znalezienie?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Sprawdź DMDE, zacznij od wykonania kopii posektorowej karty do pliku.
  • Poziom 17  
    Jezeli nic na kartę nie bylo nadpisywane to jest szansa ze jakąś część danych odzyskasz we własnym zakresie. Nie jest to temat łatwy, ale możliwy. Darmowe programy są troche " ograniczone" w działaniu, ale można próbować. Zawsze zostaje specjalizowana firma w odzyskiwaniu danych, ale z racji stopnia trudności i kosztu oprogramowania nie są to tanie usługi. Najważniejsze, to nie zapisuj nic na karcie.
  • Poziom 6  
    Ok, mam program DMDE v. 3.0.4. Czy wiesz jakie kroki konkretnie mam wykonać do tej czynności?

daro_p:

Na tej karcie były zapisywane w późniejszym czasie dane. Czy to całkowicie przekreśla szanse?
    Po uruchomieniu wybierasz opcję kopiuj sektory. Następnie jako źródło wybierasz dysk i tu wskazujesz swoją kartę SD. Jako docelowy wybierasz plik i wskazujesz miejsce na dysku twardym w komputerze, gdzie ma być zapisana kopia. Wymaga ona tyle wolnego miejsca na dysku jakiej pojemności jest karta SD. Po wykonaniu kopii można pracować już na niej. W tym celu należało będzie ją otworzyć w DMDE i przejrzeć zawartość danych na obecnej tam partycji poprzez wybranie wszystkie znalezione+rekonstrukcja po wejściu na odpowiednią partycję.
    TheBluestAnarchist napisał:
    Na tej karcie były zapisywane w późniejszym czasie dane. Czy to całkowicie przekreśla szanse?

Zależy od ilości danych i to w jakim stopniu dane zostały nadpisane. Nadpisanych danych nikt nie odzyska. Można odzyskać tylko te pliki, które nie są napisane.
  • Poziom 6  
    mati211p napisał:
    Po uruchomieniu wybierasz opcję kopiuj sektory. Następnie jako źródło wybierasz dysk i tu wskazujesz swoją kartę SD. Jako docelowy wybierasz plik i wskazujesz miejsce na dysku twardym w komputerze, gdzie ma być zapisana kopia. Wymaga ona tyle wolnego miejsca na dysku jakiej pojemności jest karta SD. Po wykonaniu kopii można pracować już na niej. W tym celu należało będzie ją otworzyć w DMDE i przejrzeć zawartość danych na obecnej tam partycji poprzez wybranie wszystkie znalezione+rekonstrukcja po wejściu na odpowiednią partycję.

Zależy od ilości danych i to w jakim stopniu dane zostały nadpisane. Nadpisanych danych nikt nie odzyska. Można odzyskać tylko te pliki, które nie są napisane.

Mam je przeszukiwać przez foldery na tym dysku czy przez program? Jak się za to zebrać, gdzie to włączyć? Bo ręka noga mózg na ścianie :D
    Masz już kopię, to zacznij od wczytania obrazu (w oknie głównym w DMDE wybierasz opcję obrazy dysków i otwierasz utworzony obraz). W oknie partycje powinny ukazać Ci się partycje jakie są na karcie SD (powinna być jedna). Należy na nią wejść poprzez dwukrotne kliknięcie lub kliknięcie i wybranie otwórz wolumin. Następnie wchodzisz we wszystkie znalezione+rekonstrukcja i przeglądasz zawartość. Usunięte pliki powinny mieć czerwony x obok nazwy pliku.
  • Poziom 6  
    Może się mylę, ale nie mam utworzonego żadnego obrazu, jest tylko kopia z karty SD. Wchodzę w "Otwórz obraz" i nie mam obrazu ani po wejściu w lokalizację źródłową, ani docelową.
    Przecież DMDE zapisał obraz - kopię karty do pliku w formacie *.bin w folderze wskazanym jako docelowy. Taki też obraz możesz teraz otworzyć w tym programie.
  • Poziom 6  
    Nie mam nic w tym formacie. Zrobiła mi się jedynie dosłownie kopia zawartości karty, czyli po prostu zdublowały mi się dane w takim samym formacie jak nas karcie.
    A zrobiłeś kopię jak pisałem, czy zwykłe kopiuj wklej? Przeczytaj post nr #5.
  • Poziom 6  
    Nie robiłem kopiuj wklej. Wszystkie operacje wykonuję programem DMDE.
    Przeprowadziłem jakieś skanowanie:

dysk G: dysk źródłowy
    dysk D: dysk docelowy

Jak odzyskać dane z karty SD ? Jak odzyskać dane z karty SD ?

Jakieś sugestie? Jestem gdzieś bliżej celu?
    Opisz po kolei co wykonałeś bo się gubię, skoro Ci kopia do pliku nie wyszła nawet. Czyżbyś nadpisał partycję z danymi robiąc kopię na partycję a nie do pliku? Docelowy to nie miał być dysk, tylko plik. DMDE prosząc o wskazanie miejsca pyta nawet o nazwę pliku z rozszerzeniem *.bin, więc jak może nie być takiego pliku jeśli wszystko wykonujesz ok? Następnie po co wybierasz partycję docelową (karta SD nie ma raczej 70GB) do otwarcia w DMDE skoro chciałem byś wybrał obrazy dysków po wykonaniu kopii do pliku?
  • Poziom 6  
    Ok, bardzo możliwe że coś pokręciłem. A więc tak:

Run DMDE.exe ---> (Wybierz urządzenie/dysk) ---> Kopiuj sektory ---> Zakładka (Źródłowy i docelowy) ---> Źródłowy [wybieram "Dysk", następnie "Dyski logiczne" i wyszukuję port z kartą SD; dysk G] ---> Docelowy [wybieram "Dysk" następnie "Dyski logiczne" i wskazuję dysk D jako miejsce wykonania kopii ---> Sektor Początkowy: "0" (zero) ---> Ok ---> "Napisać źródło [...] do miejsca przeznaczenia (zostanie on zastąpiony)? ---> TAK

I leci pasek wczytywania, po jego załadowaniu pokazuje się raport w głównym oknie. I tu staję w kropce.
    I w ten sposób utraciłeś dane na partycji D, a przynajmniej tyle ile zajmuje karta i do tego masz uszkodzone MFT partycji D (co sugeruje wynik skanowania). Trzeba było dopytać. Pisałem Źródłowy: Dysk, następnie z urządzeń fizycznych trzeba było wybrać kartę SD (jako partycja też mogło by pozostać, choć lepiej urządzenie fizyczne). Docelowy: Plik i wskazać miejsce zapisu na partycji D w jakimś konkretnym folderze.
  • Poziom 6  
    Ou. Hehe - ups.

O jaki plik chodzi w "docelowym"? Bo nie do końca rozumiem.
    Na dysku D na szczęście nie było nic wartościowego, istnieje on właśnie na tego typu operacje.
    Czyli jakby półgłówkowi to wyjaśnić raz jeszcze, krok po kroku, to jak by to miało wyglądać?
    Ou. Hehe - ups.

O jaki plik chodzi w "docelowym"? Bo nie do końca rozumiem.
    Na dysku D na szczęście nie było nic wartościowego, istnieje on właśnie na tego typu operacje.
    Czyli jakby półgłówkowi to wyjaśnić raz jeszcze, krok po kroku, to jak by to miało wyglądać?

A no tak:
    A następnie: