Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat 1,9 TDI AHU - Wyciek ropy z pod pompy wtryskowej

RADU23 13 Lut 2016 21:22 12144 7
  • #1 13 Lut 2016 21:22
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Witam
    Dziś zauważyłem pod samochodem plamę. Po zdjęciu osłony górnej silnika, poświeciłem latarką szukając przyczyny wycieku. Okazuje się że ropa kapie (kropla na ok 3 sekundy) z pod pompy wtryskowej. Kapie spod spodu (wygląda jakby z jakiegoś czujnika lub okolic) prosto na blok silnika.
    Niestety nie ma tam dojścia by włożyć rękę i dokładnie namacać źródło wycieku.
    Zamieszczam zdjęcia z zaznaczonym źródłem wycieku.
    Pompa jest cała suchutka.
    Martwi mnie temat czy można kupić sam ten (czujnik?), czy trzeba wyjmować pompę (co wiąże się z demontażem całego pasa przedniego) by zlokalizować dokładnie źródło usterki.

VW Passat 1,9 TDI AHU - Wyciek ropy z pod pompy wtryskowej VW Passat 1,9 TDI AHU - Wyciek ropy z pod pompy wtryskowej VW Passat 1,9 TDI AHU - Wyciek ropy z pod pompy wtryskowej

2 7
  • Pomocny post
    #2 13 Lut 2016 22:16
    domex32
    Moderator na urlopie...

Raz mi się zdarzyło, że uszkodzony był zawór mechanicznie i kapało z niego paliwo.

99% przypadków leci z pod rozdzielacza, z tego dużego o-ringu, lub też z tego pod duża nakrętką na trójkątny klucz z miejscem na czujnik zegarowy też z tyłu pompy..

Wymiana uszczelek tylko po demontażu pompy, pompa musi stać w pionie, inaczej tego nie złożysz.

Najczęściej, wycieki zdarzają się po zalaniu eko diesla z orlenu, nie wiem czy idzie o dodatki, które maja negatywny wpływ na uszczelnienia, czy pompa mocniej się grzeje nie wnikałem :)

VW Passat 1,9 TDI AHU - Wyciek ropy z pod pompy wtryskowej VW Passat 1,9 TDI AHU - Wyciek ropy z pod pompy wtryskowej VW Passat 1,9 TDI AHU - Wyciek ropy z pod pompy wtryskowej VW Passat 1,9 TDI AHU - Wyciek ropy z pod pompy wtryskowej VW Passat 1,9 TDI AHU - Wyciek ropy z pod pompy wtryskowej VW Passat 1,9 TDI AHU - Wyciek ropy z pod pompy wtryskowej

1
  • #3 13 Lut 2016 22:22
    RADU23

Konkretna odpowiedź.
    Czyli szykuje się na demontaż przedniego pasa by wyciągać pompę na wierzch :-(
    Czy orientacyjnie jesteś w stanie podać o jakich kosztach może być mowa odnośnie uszczelnienia tej pompy?

1
  • Pomocny post
    #4 13 Lut 2016 22:25
    domex32
    Moderator na urlopie...

Idzie to zrobić, bez wyciągania przodu, da się pompę wyciągnąć.

Ja za to wołam 350 gdzie 40 zł kosztuje komplet uszczelek, uszczelniam całą pompę, cała zabawa jest na końcu roboty, jak trzeba ustawić dawkę :D, kąt wtrysku to już formalność.

Diesel serwisy w naszej okolicy biorą 500-600 zł, ale z reguły dawkę i tak trzeba po nich poprawiać.

3
  • #5 13 Lut 2016 22:36
    RADU23

Dziękuję ci bardzo za pomoc i naświetlenie sytuacji.
    Wiem na co się szykować.

0
  • #6 14 Lut 2016 09:33
    bula17
    Poziom 22  

Zanim wyciagniesz pompe kup zestaw uszczelek poniewaz ostatnio jest problem z zestawem naprawczym a raczej z jej dostepnoscia w hurtowiach .

0
  • #7 14 Lut 2016 10:20
    tc
    Poziom 18  

Można wymienić również uszczelki bez wyciągania pompy poszukaj są instrukcje na YT osobiście sam wymieniałem w TDI 1,9 AFN,1Z potrzebny jest VAG aby ustawić dawkę oraz klucze nasadki (można przerobić ze zwykłych kluczy). Zwróć uwagę na wąż idący z pompy wodnej, kapiące paliwo powoduje puchnięcie go a w konsekwencji pęknięcie i wyciek płynu chłodniczego.

Moderowany przez domex32:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

Za następną taką poradę, będzie ostrzeżenie.

Tu nie ma lamerszczyzny, a pchanie, rozciągniętego do granic możliwości o-ringu przez rozdzielacz i zamaitanie nim piasku i brudu z pompy do gniazda uszczelki nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Brak higieny pracy i duża możliwość szybkiego powrotu wycieku.

2
  • #8 15 Lut 2016 13:18
    RADU23

@domex32 trafiłeś. Leciało nie tyle z pod samego uszczelnienia rozdzielacza, co z pod uszczelnienia śruby która jest wkręcana w rozdzielacz.
    Pompa została wyjęta, wymienione uszczelnienia, ustawione kąty wtrysku, dawki startowe.
    Nic nie cieknie, działa elegancko:-)
    Dziękuję za naświetlenie sytuacji i pomoc.

0