Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zdarta naklejka z kodem aktywacyjnym Windows 7 Ultimate 64-bit

kamilulung 13 Lut 2016 22:15 4440 36
  • #1 13 Lut 2016 22:15
    kamilulung
    Poziom 5  

Zdarta naklejka z kodem aktywacyjnym Windows 7 Ultimate 64-bit

Witam. Ostatnio oddałem do naprawy laptopa. Serwis, któremu powierzyłem te zlecenie wykonał swoją robotę, ale formatując laptopa, wpisali pierwszy lepszy key do w/w w tytule systemu i musiałem wpisać poprzedni, który w laptopie działa od początku. Problem w tym, że nie mogę odczytać dwóch bloków (tak to się nazywa :P?) na naklejce i proszę Was o pomoc. Z góry Wielkie Dzięki! Kamil

1 29
  • Pomocny post
    #2 13 Lut 2016 22:29
    Kolobos
    Spec od komputerów

@kamilulung ostatni blok to chyba 92IQ8, pierwszy:
    Q__G6, pierwsz znak to moze byc C, 0, G, drugi U, Q

Nie ma az tak duzo kombinacji, mozesz smialo sprawdzic wszystkie podczas instalacji, klucz i tak masz do HP, a masz teraz Ultimate, wiec i tak musisz reinstalowac.

0
  • Pomocny post
    #3 13 Lut 2016 22:30
    cross099
    Poziom 10  

Są programy takie jak np Recover Keys czy też Winkeyfinder i on odczytuje klucze z windowsa ale problem w tym ze system został już reinstalowany i został wykonany format. Ale myślę że można też skontaktować sie z centrum Windows i przedstawić sytuacje. Jeśli laptop ma jakiś dowód zakupu itp to moze oni jakos pomogą bo nie masz skad tego wyciagnać.

1
  • Pomocny post
    #7 13 Lut 2016 22:46
    Kolobos
    Spec od komputerów

To moze sprawdz T zamiast I w ostatnim bloku.

0
  • Pomocny post
    #9 13 Lut 2016 22:56
    pp74
    Poziom 24  

Naklejka jest od Windowsa 7 Home Premium.

Klucz nie będzie działał dla wersji Ultimate.

0
  • #11 13 Lut 2016 23:09
    pp74
    Poziom 24  

Serwis zainstalował Ci niewłaściwą wersję. Komputer oryginalnie miał Windows 7 Home Premium i tylko taka będzie działać z Twoim kluczem.

1
  • #12 13 Lut 2016 23:09
    Kolobos
    Spec od komputerów

@kamilulung a naklejke z kluczem masz do Home Premium, o czym pisalismy Ci juz pare razy. Bedziesz musial przeinstalowac system zeby skorzystac z tego klucza.

0
  • #14 13 Lut 2016 23:15
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

kamilulung napisał:
    Więc co należałoby zrobić? Zainstalować Home Premium?

Dokładnie tak.
    Jak wspomniał kolega @Kolobos

1
  • #20 13 Lut 2016 23:33
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

kamilulung napisał:
    Jak mogę to zrobić, jeżeli nie mam płytki z systemem?

Popytać kolegów, może któryś ma by móc ci pożyczyć na czas instalacji.

0
  • #21 13 Lut 2016 23:40
    cross099
    Poziom 10  

Ja bym się nie bawił wszedł na google wpisał Windows 7 Home Premium iso pobrał niemodyfikowany system a przy instalacji podał klucz i koniec. To nie jest piractwo i raczej nikt mi nie powie ze piractwem jest pobranie kopii systemu ktorego nie mam a następnie aktywowanie go legalnym kluczem. I najkrótsza droga do celu :)

1
  • #23 14 Lut 2016 18:44
    cross099
    Poziom 10  

Tak mozesz instalować bo formatujesz dysk przy tym i tak :) Ja bym się pewnie nie bawił takimi programami ale słyszałem ze działają. Więc spróbować nie zaszkodzi ale jak nie zadziała to ściagasz iso i robisz reinstal.

0
  • #24 14 Lut 2016 20:25
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

Klucz jest zintegrowany w bios, w tablicy SLIC - zwyczajnie użyj programu do wyciągnięcia klucza z tablicy SLIC albo użyj dedykowanego Windows 7 OEM z Samsung'a - po instalacji Windows powinien być już aktywowany.

0
  • #25 14 Lut 2016 23:51
    halinka1125
    Poziom 21  

Witam
    deus.ex.machina - nie siej fermentu:P klucz w slic dotyczy tylko aktywacji 3.0 czyli Win8/8.1.
    Laptop faktycznie ma prawdopodobnie tablicę SLIC ale w wersji 2.1 czyli taką która działa po wpisaniu uniwersalnego klucza edycji danego producenta i certyfikatu tego producenta.
    Program downgradujący działa, ale WYMAGA płytki. Więc proponuję ściągnąć iso PRZED zastosowaniem go. Klucz już masz więc w razie czego zrobisz to, jak Bóg przykazał czyli na czysto. Z tego co pamiętam wersje MSDN-owe nie gardziły kluczem z OEMa. Więc o ile masz dostęp do kogoś na uczelni z tym programem to poproś aby ci sięgnął ISO.
    Jeśli chcesz pogłębić wiedzę na temat tablic SLIC polecam mydigitallife...
    Jesli masz dostęp do jakiegokolwiek nośnika z 7 to po usunięciu ei.cfg będziesz mógł wybrać swoją edycję podczas instalacji.http://www.askvg.com/how-to-choose-desired-windows-7-edition-version-during-setup/

A kod możesz odczytać jeszcze z kodu kreskowego z tego co podałeś dało się wyciągnąć edycję BA68-05408A http://online-barcode-reader.inliteresearch.com/
    Pozdrawiam

0
  • #26 15 Lut 2016 08:58
    mick1
    Poziom 16  

Kiedyś istniała procedura wymiany uszkodzonej naklejki w Microsofcie. Podejrzewam, że ona nadal istnieje. Proponuję telefon na infolinię.

0
  • #27 15 Lut 2016 13:52
    deus.ex.machina
    Poziom 32  

halinka1125 napisał:
    Witam
    deus.ex.machina - nie siej fermentu:P klucz w slic dotyczy tylko aktywacji 3.0 czyli Win8/8.1.
    Laptop faktycznie ma prawdopodobnie tablicę SLIC ale w wersji 2.1 czyli taką która działa po wpisaniu uniwersalnego klucza edycji danego producenta i certyfikatu tego producenta.

Serio? - potrafisz wytłumaczyć dlaczego nie wiedzą o tym moje notebooki (dwa Lenovo i jeden HP) albo stacja robocza Della? Legalny Windows 7 OEM pre-activated i genuine wg Microsoftu.
    Większość Windows OEM producenta nie potrzebuje nic wpisywać (opieram się na obserwacji zachowań instalatorów OEM firm Lenovo, HP i Dell).

0
  • #28 15 Lut 2016 18:13
    kamilulung
    Poziom 5  

Chłopaki, chłopaki mam Home Premium ;), zrobiłem format dysku C (systemowego) i jest git, ale za to pojawił się następny problem.. Otóż Windows Update nie chce pobrać mi żadnych aktualizacji. Wiecie, w czym może być problem?

0