Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor LG L204WS - dioda na monitorze mruga, a obraz się nie wyświetla...

mira_55 13 Lut 2016 22:26 1224 4
  • #1 13 Lut 2016 22:26
    mira_55
    Poziom 6  

Mój monitor LG L204WS po 7 latach pracy odmówił mi posłuszeństwa. Obraz nie pojawia się, a dioda na monitorze cały czas mruga na niebiesko. Dodatkowo, korzystając z przycisku z tyłu na monitorze nie mogę wyłączyć zasilania i zgasić diodki :( . Mając możliwość podpięcia innego monitora wyeliminowałam problem z kartą graficzną. Co może być powodem takiego zachowania monitora? Co mogło ulec uszkodzeniu? Czy naprawa może być opłacalna mając na uwadze, że sama tego nie zrobię bo nie mam pojęcia, a nowy monitor kupić za nieco powyżej 400 zł.

0 4
  • #2 13 Lut 2016 23:08
    antek1cza
    Poziom 29  

Witam

1. Czy LED miga jakoś regularnie - np. trzy błyski jeden po drugim, dłuższa przerwa i znowu błyski i tak w kółko ?
    2. Czy włączając go do gniazdka elektrycznego czy na chwilę błyśnie-zapali się ekran, lub logo lub cokolwiek ?
    3. Powyższą próbę i tą proponuję zrobić w lekko zaciemnionym pokoju. Po włączeniu czy widać podświetlenie za matrycą ? Warto spróbować z boku oświetlić lampą pod różnym kontem.
    W zależności od uszkodzenia może matryca chodzić ale nie będzie tego widać bo wysiądą np.inwertery zasilające świetlówki.

Raczej nie będzie to brak podświetlenia (ale warto sprawdzić) tylko uszkodzenie zasilacza lub ???

Czy warto naprawiać a to zależy od faktycznego uszkodzenia - dopiero po diagnozie przez kogoś kto się zna.

0
  • #4 14 Lut 2016 00:34
    antek1cza
    Poziom 29  

antek1cza napisał:
    mira_55 napisał:
    Witam,
    Dziękuję za zainteresowanie i próbę pomocy
    1.Mruganie diodki jest regularne, cały czas przy próbie ujrzenia obrazu i włączeniu kompa.
    Chyba raz udało mi się zobaczyć logo
    Jeszcze wczoraj za którymś uruchomieniem kompa , monitor "załapał" i wtedy dioda świeciła i przestała mrugać .
    jesli to zasilacz to ile może kosztować naprawa ?
    --
    Wiadomość powiązana z
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15433489#15433489

---------------------------------------------------------
    Odpowiadam na forum bo niektóre informacje mogą się przydać innym .

Generalnie jeżeli dioda nie mruga "kodem" to faktycznie jak nie ma sygnału z karty graficznej komputera (bo komp się uśpił) to mruga informując o braku sygnału sterującego od grafiki. W tym przypadku to wina jest po stronie monitora i tak :
    1. Jeżeli jest jakieś pojęcie o elektronice to można jak kolega @rob1 radzi rozkręcić monitor. Ja proponuję powąchać czy nie czuć jakiś zapachów sugerujących przegrzanie elementów oraz pomierzyć napięcia w zasilaczu.
    2. Raczej już bym za dużo go nie męczył bo może coś się jeszcze coś dodatkowego uszkodzić.
    Po prostu : rozebrać powąchać pomierzyć (jak się umie i ma miernik).

Jednak obojętnie co by się zepsuło to z pierwszego postu wynika , że kolega @mira_55 nie da sobie rady chyba , że znajdzie w swoim otoczeniu jakiegoś elektronika .
    Powodzenia

0
  • #5 14 Lut 2016 12:51
    mira_55
    Poziom 6  

Nie mam znajomego elekronika a sama o tym nie mam pojęcia. Pozostaje spytać fachowca ile kosztuje naprawa /wymiana/ zasilacza w monitorze i zdecydować o naprawieniu lub kupnie nowego. Diagnozę mam więc już za nią nie będę musiała płacić. Dziękuję za pomoc :)

0