Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows server 2012 - Jak skonfigurować interfejsy sieciowe serwera i klienta

14 Lut 2016 09:22 5151 16
  • Poziom 5  
    Witam
    Jak skonfigurować interfejsy sieciowe serwera i klienta w Windows server 2012. Wiem jak to się robi w Windows server 2008. Niestety Windows server 2012 jest całkiem inny. Uczę się na egzamin E13 i takie zadanie było w 2015 r.

Dokładna treść zadania
    Skonfiguruj interfejsy sieciowe serwera i stacji roboczej wg zaleceń:
    a.adres IP dla serwera: 192.168.0.2,
    b.maska podsieci dla serwera: 255.255.255.0,
    c.brama domyślna dla serwera: 192.168.0.1,
    d.serwer DNS dla serwera: 192.168.0.1,
    e.adres IP dla stacji roboczej: 192.168.0.2,
    f.maska podsieci dla stacji roboczej:255.255.255.0,
    g.brama domyślna dla stacji roboczej: 192.168.0.1,
    h.serwer DNS dla stacji roboczej: 192.168.0.1

Kliknęłam prawym klawiszem myszki na ikonkę internetu na pasku zadań i wybrałam centrum sieci i udostępnienia potem na wybranej sieci kliknęłam prawym klawiszem myszki i wybrałam właściwości. Następnie kliknęłam IP4 i wybrałam właściwości powpisywałam IP, maskę, DNS i kliknęłam ok i zamknij. Uruchomiłam ponownie komputer. Potem weszłam menedżer serwera, server lokalny, kliknęłam na adres IP koło Ethernet i okazuje się, że są te same dane. Ja potrzebuje inne dane dla serwera i inne dla klienta (ip, dns, maska).

Błagam o pomoc we wtorek mam egzamin.
  • Poziom 31  
    Serwer i stacja robocza na adresie 192.168.0.2 ? Dziwne, nie powinny być takie same.

dlugamarta napisał:
    Potem weszłam menedżer serwera, server lokalny, kliknęłam na adres IP koło Ethernet i okazuje się, że są te same dane.

Bo konfigurowanie interfejsu można wykonać w kilka sposobów.

dlugamarta napisał:
    Dokładna treść zadania
    Skonfigurój interfejsy sieciowe serwera i stacji roboczej wg zaleceń:
    ...

Serwer to serwer, stacja robocza to stacja robocza. Nie myl serwera ze stacją roboczą.
    Dodatkowo jak dla serwera i stacji ustawisz 0.2 to będziesz w d***e. Dla serwer 0.2 dla stacji np 0.3
  • Poziom 5  
    Wszystko skopiowałam z karty egzaminacyjnej i tak pisało. Nie mylę servera ze stacją roboczą tylko muszę zrobić konfigurację dla servera i dla stacji roboczej.

To jak mam zrobić konfiguracje interfejsu sieciowego serwera a jak stacji roboczej? Powiedz tylko w co mam wejść z resztą sobie poradzę. Byle nie przez wiersz polecenia. Gdzie to się wchodzi w menedżerze servera?

przeqpiciel napisał:
    Serwer i stacja robocza na adresie 192.168.0.2 ? Dziwne, nie powinny być takie same.

dlugamarta napisał:
    Potem weszłam menedżer serwera, server lokalny, kliknęłam na adres IP koło Ethernet i okazuje się, że są te same dane.

Bo konfigurowanie interfejsu można wykonać w kilka sposobów.

dlugamarta napisał:
    Dokładna treść zadania
    Skonfigurój interfejsy sieciowe serwera i stacji roboczej wg zaleceń:
    ...

Serwer to serwer, stacja robocza to stacja robocza. Nie myl serwera ze stacją roboczą.
    Dodatkowo jak dla serwera i stacji ustawisz 0.2 to będziesz w d***e. Dla serwer 0.2 dla stacji np 0.3
  • Poziom 31  
    No to może chodzi o sytuacje gdy serwer ma 2 karty sieciowe ?
  • Poziom 5  
    przeqpiciel napisał:
    No to może chodzi o sytuacje gdy serwer ma 2 karty sieciowe ?

Server jest jeden. Mam podłączyć kablem do switcha server i komputer (stacja robocza) potem skonfigurować interfejsy sieciowe servera i stacji roboczej

W windows server 2008 zrobione jest tak http://egzamin-e13.pl/arkusze-egzaminacyjne-e...in-praktyczny-z-kwalifikacji-e13-styczen-2015 a w windows server 2012 jak to zrobić?
  • Poziom 31  
    no przeciez opisalas jak skonfigurowac 2012 .......
  • Poziom 5  
    przeqpiciel napisał:
    no przeciez opisalas jak skonfigurowac 2012 .......

Nie bo inne dane mają być do servera i inne do stacji roboczej a ja zrobiłam w menedżerze servera i te same dane ustawiły się jak wejdę w centrum sieci i udostępnienia w pasku zadań. A mają być inne jak wejde w menedżer servera i inne jak wejde przez pasek zadań tak jak jest to zrobione w windows server 2008 przez kogoś.
    Wejdź na ten link co ci wysłałam http://egzamin-e13.pl/arkusze-egzaminacyjne-e...in-praktyczny-z-kwalifikacji-e13-styczen-2015. Tam są inne dane jak wejdzie się przez menedżer servera i inne jak wejdzie się przez pasek zadań.

Konfiguracja servera w windows server 2008

Konfiguracja stacji roboczej w windows server 2008

Mam ustawić w windows server 2012 inne dane dla servera i inne dla stacji roboczej czyli klienta. Mi ustawiły się te same dane do servera i klienta.
  • Poziom 31  
    Code:

Poniższe zadanie egzaminacyjne wykonane jest na przykładzie systemu Windows Server 2008 R2 oraz Windows 7 Professional

Code:

3. Konfigurujemy interfejs sieciowy serwera według adresacji podanej w arkuszu.

Klikamy ikonę serwera znajdującą się obok przycisku START, wybieramy View Network Connection, prawym przyciskiem myszy wybieramy interfejs sieciowy i klikamy Properites. Zaznaczamy Internet Protocol Version 4 i ponownie klikamy Properties. Skonfigurowany właściwie pod względem adresacji interfejs wygląda, jak na obrazie poniżej.

Code:

4. Konfigurujemy interfejs sieciowy stacji roboczej według adresacji podanej w arkuszu.

Klikamy ikonę sieci znajdującą się w prawym, dolnym rogu pulpitu, klikamy Otwórz Centrum sieci i udostępniania, wybieramy Zmień ustawienia karty sieciowej, prawym przyciskiem myszy klikamy w połączenie sieciowe i wybieramy Właściwości, zaznaczamy Protokół internetowy w wersji 4 i klikamy Właściwości. Skonfigurowany właściwie pod względem adresacji interfejs wygląda, jak na obrazie poniżej.

W pkt3 konfigurujesz serwer, w pkt4 konfigurujesz stacje roboczą, a nie serwer dla stacji roboczej
  • Poziom 5  
    [quote="przeqpiciel"]
    Code:

Poniższe zadanie egzaminacyjne wykonane jest na przykładzie systemu Windows Server 2008 R2 oraz Windows 7 Professional

Code:

3. Konfigurujemy interfejs sieciowy serwera według adresacji podanej w arkuszu.

Klikamy ikonę serwera znajdującą się obok przycisku START, wybieramy View Network Connection, prawym przyciskiem myszy wybieramy interfejs sieciowy i klikamy Properites. Zaznaczamy Internet Protocol Version 4 i ponownie klikamy Properties. Skonfigurowany właściwie pod względem adresacji interfejs wygląda, jak na obrazie poniżej.

Problem w tym że w WINDOWS SERVER 2012 w menedżerze servera nie ma czegoś takiego jak View Network Connection (Wyświetl połączenie sieciowe). Powtarzam poraz kolejny ja mam to zrobić w windows server 2012 a nie 2008.

W tym roku egzamin może być na windows server 2012.
  • Poziom 31  
    Masz do wyboru:

1. Zainstaluj maszyne wirtualna i uruchom MS Server 2012 aby organoleptycznie srpawdzic jak to sie konfiguruje

2. Sprawdzić link i zobaczyć, że ustawienia karty sieciowej pod windows server 2012 massz w panelu sterowania -> centrum sieci i udostepniania

3. Przeszukać internet pod kątem informacji jak sie ustawia adres IP na interfejsie sieciowym pod Windows Server 2012
  • Poziom 5  
    przeqpiciel napisał:
    Masz do wyboru:

1. Zainstaluj maszyne wirtualna i uruchom MS Server 2012 aby organoleptycznie srpawdzic jak to sie konfiguruje.

2. Sprawdzić link i zobaczyć, że ustawienia karty sieciowej pod windows server 2012 massz w panelu sterowania -> centrum sieci i udostepniania

3. Przeszukać internet pod kątem informacji jak sie ustawia adres IP na interfejsie sieciowym pod Windows Server 2012

1. Nie wiem jak to skonfigurować.

2. Tym sposobem ustawisz adres ip dla stacji roboczej, a jak ustawić dla servera?

Nie rozumiesz że ma być inny adres ip dla servera a inny dla stacji roboczej. Tłumacze to po raz kolejny.
    W windows server 2008 wchodzę w menedżera servera i klikam Wyświetl połączenia sieciowe i tam ustawiam adres ip i inne dane do servera.

W windows server 2012 nie ma w menedżerze servera polecenia Wyświetl połączenia sieciowe by ustawić adres ip dla servera.

3. Przeszukałam internet nic nie znalazłam.
  • Poziom 5  
    przeqpiciel napisał:

Na stronie internetowej co podałam w punkcie 5 nie ma podanej konfiguracji do servera na windows server 2012

Więc w końcu powiedz mi gdzie mam wejść po kliknięciu w menedżer servera w windowsie server 2012, aby wpisać adres ip, maskę i dns servera.

Sory nie zauważyłam że to link.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    dlugamarta napisał:
    przeqpiciel napisał:

Na stronie internetowej co podałam w punkcie 5 nie ma podanej konfiguracji do servera na windows server 2012

Więc w końcu powiedz mi gdzie mam wejść po kliknięciu w menedżer servera w windowsie server 2012, aby wpisać adres ip, maskę i dns.

Czy zapoznalas sie z linkiem, ktory jest podpiety pod moja wypowiedz 'punkt 5' ??
  • Poziom 5  
    przeqpiciel napisał:
    dlugamarta napisał:
    przeqpiciel napisał:

Więc w końcu powiedz mi gdzie mam wejść po kliknięciu w menedżer servera w windowsie server 2012, aby wpisać adres ip, maskę i dns.

Czy zapoznalas sie z linkiem, ktory jest podpiety pod moja wypowiedz 'punkt 5' ??

Aha dzięki już wiem.
    Orientujesz się jak wygląda stanowisko na egzaminie e13. Czy np Jak na komputerze jest zainstalowany windows 7 i podłączony jest do switcha, do którego też jest podłączona maszyna serwer to windows server 2012 będzie zainstalowany na maszynie wirtualnej virtualbox, a virtualbox w Windows 7? Jeśli tak to konfiguracje servera przeprowadzamy w windows server 2012 a klienta w windows 7?
  • Poziom 31  
    Niestety. W życiu nie przechodziłem przez tego typu egzaminy.
  • Poziom 5  
    rozwiązane pomógł link punkt 5