Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka candy grand 106 - migotanie diód.

14 Lut 2016 09:38 2244 2
 • Poziom 1  
  Witam!
  Mam kilkuletnia pralkę Candy Grand 106. przy próbie uruchomienia włączają się dwie diody : przekreślone wirowanie i wanienka z woda [dwie od lewej]. Czy ktoś pomógłby mi coś podpowiedzieć , bo kupno nowej chwilowo nie wchodzi w rachubę .Beata
 • Poziom 19  
  Ten załącznik kolegi @Piotr2608 zawiera opis procedury testowej pralki:

  1). Pustą pralkę należy podłączyć do wody, prądu, zamknąć drzwiczki i ustawić pokrętło w pozycję OFF.

  2). Następnie wcisnąć i trzymać przycisk opornych plam (w tym modelu pralki pierwszy od lewej), a następnie nadal trzymając wspomniany przycisk przekręcić pokrętło o dwie pozycje w prawo na symbol "60P". Zaczną świecić wszystkie LEDy na panelu. Trzymać przycisk jeszcze z 2-3 sekundy. Przycisk opornych plam puścić. Wszystkie LEDy powinny nadal świecić - jeśli nie, zacząć od początku i trzymać dłużej przycisk opornych plam.

  3). Wcisnąć PLAY/Start. Pralka zacznie wypompowywać wodę i od razu wirować (bez płynnego rozpędzania, dlatego ważne jest aby była pusta). Po kilku sekundach zatrzyma się i zacznie nabierać wodę przez wszystkie dysze po kolei. Potem włączy grzałkę i wykona kilka ruchów bębnem w prawo i w lewo. Po kilku sekundach woda zostanie wypompowana. Koniec testu właściwego.

  4). Gdy pralka ukończy test i się zatrzyma to nie należy przekręcać pokrętła ani odłączać zasilania pralki jeszcze przez kilka sekund. Wszystkie LEDy jeszcze z 4-6 sekund świecą, po czym zaczynają migać, i jeśli migają wszystkie test przeszedł poprawnie i nie wykryto żadnych błędów. Jeżeli pralka testu nie ukończyła (cały powinien trwać z minutę może) i/lub migają tylko dwa LEDy na panelu (90 stopni i nad przyciskiem z symbolem żelazka) to oznacza błąd i należy się przyjrzeć jak owe LEDy migają. Dwa błyski, dłuższa przerwa, dwa błyski, itd. oznacza błąd numer dwa. Trzeba po prostu policzyć te błyski i upewnić się czy jest tylko jeden błąd, czy jest ich więcej.

  Powyższa procedura nie dotyczy tylko tego modelu Candy, a każdego z tym sterownikiem. Mam ten sam w CTY104 więc pewnie ma go więcej pralek tego producenta.