Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamera IP po wifi - Podlaczenie kamery IP wifif z rejestratorem nrv przez wifi

birko9872 14 Feb 2016 11:21 6387 19
Optex
    birko9872
    Level 7  
    Witam, prosze o porade jak podlaczyc kamere IP z wifi (hikvision) z rejestratorem nvr tej samej firmy po wifi odlegosc to ok. 25 metrow, nie mam mozliwosci podlaczenia kablem niestety. Chcialbym do poru wejsciowego poe w rejestratorze podpiac acces point, ktory "zobaczy" tylko i wylacznie kamerke IP i zasymuluje na porcie rejestratora sygnal kablowy wejsciowy.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Optex
  • Optex
    birko9872
    Level 7  
    Przepraszam, kamera to Hikvision DS-2CD2032F-IW IR IP 3MP HD 1080P WIFI, oczywiscie z wbudowanym modulem wifi, a rejestrator to Hikvision DS-7604NI-E1/4P 4 Channel Plug & Play NVR
    Rejestrator jest juz podlaczony kablem do sieci lokalnej i zewnetrznej i dziala poprawnie. Kamery podlaczone po kablu do portow rejestratora tez. mam jeden wolny port w rejestratorze do ktorego chcialbym podpiac po kablu access point TP-LINK TL-WA701ND i jakims cudem skonfigurowac to wszystko zeby dzialalo bez podlaczania pod zwykly pecet, tak zeby rejestrator widzial ta kamere wifi. Bardzo prosze o podpowiedzi
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Jeżeli WA701ND będzie "widział" sieć bezprzewodową z kamery to możesz skonfigurować go jako klient i dalej podłączyć go do rejestratora.
    birko9872
    Level 7  
    Ok, dzieki, jesze dodatkowe pytania z gory przepraszam, ale jestem laikiem
    1. rejestrator ma wyjscie poe 12v, a TP-link ma opcje zasilania poe (chyba 9v), czy moge zasilac TP-linka bezposrednio z poe rejestratora, czy musze stosowac dedykowany do tp-linka adapter poe? tzn polaczenie byloby nastepujace: rejestrator.poe-skretka-adapter poe tp link-skretka -access point tp-link. Dodam ze odleglosc po kablu miedzy rejestratorem a access pointem bedzie ok 15m.

2. jesli Acces point nie bedzie widziec kamerki, to czy moge ja podpiac po kablu do dodatkowego routera/access pointa? jesli tak to jak skonfigurowac polaczenie miedzy dwoma acces pointami, tak, zeby komunikowaly sie tylko i wylacznie miedzy soba?
    jimasek
    Jesteś pewny że to 12V na tym PoE?

birko9872 wrote:
    2. jesli Acces point nie bedzie widziec kamerki, to czy moge ja podpiac po kablu do dodatkowego routera/access pointa? jesli tak to jak skonfigurowac polaczenie miedzy dwoma acces pointami, tak, zeby komunikowaly sie tylko i wylacznie miedzy soba?

Taka kombinacja nie ma najmniejszego sensu patrząc na rodzaj transmisji (steram z kamery) bo wpłynie to negatywnie na prędkość sieci a co za tym idzie jakość przesyłanego obrazu.
    birko9872
    Level 7  
    mam tylko informacje ze maksymalny pobor pradu na wyjsciu poe rejestrtora to 50w, kamerki sa przystosowane do zasilania 12v. Jak podlaczam acces pointa bezposrednio z rejestratorem przez kabel ethernet, to AP sie nie wlacza
    jimasek
    Dla mnie typowe PoE to 48V więc musisz to zweryfikować w specyfikacji rejestratora.
    birko9872 wrote:
    Jak podlaczam acces pointa bezposrednio z rejestratorem przez kabel ethernet, to AP sie nie wlacza

Oczywiście że nie bo nie posiada zasilania przez PoE tylko przez wtyk DC.
    birko9872
    Level 7  
    w specyfikacji tego AP jest ze posiada "pasywne zasilanie PoE", ale to nie problem zasilac przez DC.
    Natomiast nurtuje mnie inna sprawa. Rejestrator laczy sie z kamerkami IP w trybie plug&play, nadajac im wlasne IP. Jesli skonfiguruje AP jako klient, nadajac mu "odgornie" jakies IP sieci wewnetrznej, to czy rejestrator zobaczy taki AP? a moze bedzie probowal przypisac mu wlasne IP? Nie mam fizycznie jak tego sprawdzic, bo mieszkam w UK, a monitoring bede montowal za miesiac w polsce, chce rozwazyc tylko potencjalne trudnosci. Moj rejestrator ma adres 192.168.1.22, brama domyslna to 192.168.1.1 maska 255.255.255.0 a kazda kamera IP hikvision ma standardowo adres 192.168.0.64. O ile podpinam kamerke plug&play pod rejestrator, to nie przejmuje sie jej adresem IP, bo rejestrator i tak jej przypisze wlasny. A jak sprawa bedzie wygladac z podpieciem zamiast kamerki AP-ka z kamerka?
    Jak to wszystko skonfigurowac?
    birko9872
    Level 7  
    Czyli w moim przypadku adres AP-ka moglby byc 192.168.1.23, a kamerki wifi np. 192.168.1.24? czy dobrze rozumuje?
    jimasek
    Konfigurujesz tak aby nie było konfliktu adresów w sieci. Jakie adresy dobierzesz to już twoja sprawa ważne żeby były w jednej podsieci.

Hikvision ma narzędzie do wyszukiwania kamer i rejestratorów w sieci - SADP się nazywa
    birko9872
    Level 7  
    wstepnie podlaczylem kamere Hikvision DS-2CD2032F-IW do Acces pointa tp-link Wa901nd poprzez przycisk wps i wszystko pozornie dziala jak nalezy, tylko ze jak odlacze i ponownie wlacze zasilanie sieciowe kamery, to polaczenie zostaje utracone. Tak jakby acces point zupelnie nie widzial tej kamery. Jakies sugestie w tej sprawie?
    birko9872
    Level 7  
    Bardzo dziekuje! Jestes wielki kolego!, szkoda tylko ze prawie cala niedziele zmarnowalem przez idiotyczny wps
    jimasek
    birko9872 wrote:
    Bardzo dziekuje! Jestes wielki kolego!, szkoda tylko ze prawie cala niedziele zmarnowalem przez idiotyczny wps

Trzeba było wcześniej pisać :)
    birko9872
    Level 7  
    jeszcze jedno pytanie. Access point bedzie na strychu, kamera wifi na garazu. wiec teoretycznie nie beda sie widziec. Odleglosc miedzy nimi bedzie wynosic jakies 30m. Czy moge te AP tp-link WA901ND zamontowac na zewnetrzej scianie budynku, w miejscu oslonietym od deszczu i wiatru tak zeby bezposrednio widzial sie z kamera, czy moze dokupic cos takiego: TP-LINK TL-ANT2409B Antena zewnętrzna 9dBi

i podlaczyc do AP-ka?

mam tez w domu nieuzywane Ubiquiti Nanostation M5 5GHz, od nieuzywanej juz sieci radiowej, ale AP juz skonfigurowany, wiec moze dokupienie anteny zewnetrznej rozwiazaloby sprawe?
    birko9872
    Level 7  
    dobry pomysl, tak zrobie. dzieki
    birko9872
    Level 7  
    Mam to wszystko podlaczone w ten sposob ze do routera neostrady (z ustawionym przekierowaniem portow)mam podlaczony rejestrator Hikvision o nadanym przeze mnie adresie 192.168.1.22, maska 255.255.255.0, a do rejestratora sa podlaczone kamery ip. W tym przypadku, ten rejestrator sam(automatycznie) nadaje ip kamerom w systemie plug&play w zakresie 192.168.254.3 do 192.168.254.6 (te ustawienia plug&play mozna zmienic na ustawienia reczne i wpisac dowolny IP)
    Wszystko smiga az milo
    Planuje jednak zrobic cos takiego, zeby do gniazda rejestratora podlaczyc kabel, ale nie od kamerki, ale od access pointa, ktory jest juz skonfigurowany po wifi z kamera IP poniewaz nie mam mozliwosci pociagniecia kabla rejestrator-kamera(zamieszczam rysnek) kamera IP po wifi - Podlaczenie kamery IP wifif z rejestratorem nrv przez wifischema..jpg Download (2.2 MB)

moje pytania:
    1.czy podana przeze mnie adresacja IP jest poprawna?
    2. przy konfiguracji recznej rejestratora mam podac IP kamery (192.168.1.101) czy Access pointa (192.168.1.254) tak aby rejestrator widzial kamerke????
    3.. poniewaz wyjscia z rejestratora sa w systemie PoE, to czy bezpiecznie mozna podpiac po kablu AP juz uprzednio podlaczony do zasilania?
    4. Access Point jest zabezpieczony haslem WPA2, czy w zwiazku z tym, po podpieciu go pod rejestrator, rejestrator sie bedzie z nim komunikowal? (nie mam mozliwosci ustawiania hasel w rejestratorze dla urzadzen zewnetrznych, wiec moze wylaczyc to)
    5. Czy mam ponownie ustawic przekierowanie portow w Access Poincie?

Przepraszam za podstawowe pytania, ale sa to dopiero moje pierwsze kroki i prosze o wyrozumialosc i w miare proste odpowiedzi - dla laika