Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C4 - Komputer przekładka, wgranie oprogramowania

maciacho 14 Feb 2016 14:28 1374 8
    maciacho
    Level 11  
    Witam,
    mam problem ze swoją cytryną 1,6hdi i nie można jej odpalić. Zgasła podczas jazdy i stoi już 3 tyg. i kręci ale nie odpala a nawet na samostarcie nie chce odpalić.
    W lexia w diagnostyce nie może się połączyć z wtryskami ?. Czy da się jakoś zdiagnozować sam komputer, który już był robiony przez kogoś(handlarza wyłączenie immo) może macie kogoś w Łodzi lub sprawdzoną osobę z Polski? Jeśli chodzi o zimne luty to mogły wystąpić(mrozy, wilgoć) ale jest dostęp tylko do wierzchniej części komputera po rozkręceniu a druga jest pewnie sklejona. na tej części nie zaobserwowałem czegoś podejrzanego. Czy może tak być aby napięcie nie dochodziło kablami do komputera, jak to sprawdzić?
    Czy jest możliwość wsadzenia innego kompa o innym nr np. z wyłączonym immo i czy będzie wszystko działać czy trzeba wykonać telekodowanie?
    Pawel wawa
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Można włożyć drugi sterownik z wyłączonym immo, można włożyć cały komplet lub poszczególne elementy sparować. do wszystkiego potrzebny jest człowiek z wiedzą i sprzętem. Bardziej martwiłbym się tym, że nawet na samostarcie nie zagada. Chyba, że chodzi dotąd, dokąd podajesz samostart.
    nicram1941
    Level 17  
    Sam sterownik można sprawdzić na stole poza autem. Ale jsk nie chodzi na samostarcie to usterka mechaniczna.
    maciacho
    Level 11  
    Na samostarcie w pojedynkę napsikam w filtr to próbuje zajarzyć ale ani razu nie odpalił. Może rozrząd przeskoczył? To automat z manualem czyli ta dziwna normalna skrzynia z nakładką. Jak sprawdzić rozrząd?
    Udało mi się połączyć z komputerem i lexia mówi, że FAP ma 100% zapełnienia sadzą czy to może blokować uruchomienie silnika? Wszystkie przekaźniki działają testy i funkcje wyszły ok. Występuje jeszcze błąd czujnika położenia wałka rozrządu ale wymieniłem go i nic się nie zmieniło.
    sk700
    Level 31  
    maciacho wrote:
    Występuje jeszcze błąd czujnika położenia wałka rozrządu ale wymieniłem go i nic się nie zmieniło.
    Sprawdź jego zasilanie i przejście przewodu sygnałowego z czujnika do komputera. Jeśli tutaj będzie ok to rozsynchronizowany rozrząd na co osobiście stawiam.
    Pozdrawiam
    mako110
    Level 21  
    W parametrach masz synchronizację i tam widać czy jest ok...
    nicram1941
    Level 17  
    Znam przypadek, że kółko impulsowe było rozmagnesowane, wymiana czujników nic nie dawała. Ale najpierw sprawdź czy jest zasilanie. Potem oscyloskop i będzie wiadomo.
    piotrekwoj1
    Level 40  
    Plaka podawaj z odległości ok 25-30 cm bezpośrednio do kolektora ssącego i patrz czy puszcza dymek z tłumika.
    maciacho
    Level 11  
    Temat rozwiązany, mechanik zdiagnozował zablokowany zawór EGR, częsta przyczyna problemów z silnikiem hdi, a więc ani komputer ani czujniki.