Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbiornik hydroforu, uciekające powietrze.

14 Lut 2016 14:39 3078 9
  • Poziom 3  
    Witam. Mam problem co jakiś czas ok 3 miesiące dopompowuje powierza do zbiornika hydroforu czy tak to powinno wyglądać wszystko? Mam ok 0,2 bary. Nie jest to dla mnie jakimś problemem tylko zastanawiam się czy jest wszystko ok. Jak po upływie tego czasu nie dopompowuje poprostu się często wlacza. Nie wiem gdzie jest podana firma
    Załączniki: Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
  • Poziom 42  
    lukaszekk1987 napisał:
    Mam ok 0,2 bary
    Kiedy ?
  • Poziom 3  
    Jak ma pełno wody
  • Poziom 42  
    lukaszekk1987 napisał:
    Mam ok 0,2 bar
    Raczej 2 bary. A ile powietrza dopompowujesz?. Jaka jest przyczyna twoim zdaniem ubytku powietrza? Czy dochodzi do wypuszczania powietrza kranem(baterią)?
  • Poziom 3  
    Dopompowuje hmmm ciężko wyczuć biorę kompresorek i odkręcam dolny kranik po wcześniejszym wypuszczeniu wody i pompuje powietrze. Nie wiem właśnie może już wszystko jest stare, może ktoś już coś kombinował z tym. Ma ok 13 lat ten zbiornik
  • Poziom 42  
    Znam znacznie starsze zbiorniki, które są sprawne. A ile wody pobierasz za jednym cyklem pracy pompy? Czy w górnej części zbiornika(od połowy- w górę) są jakieś inne rzeczy zamontowane oprócz manometru?I to pytanie-Czy dochodzi do wypuszczania powietrza kranem(baterią)?
  • Poziom 16  
    Wyłącz pompę następnie odkręć kran wypuść całą wodę . Jak przestanie lecieć to podłącz kompresor i dopuszczaj powietrza aż zacznie lecieć powietrze z kranu. Staraj utrzymywać ciśnienie poniżej ciśnienia załączania pompy. Jak powietrze pojawi się w kranie to zakręć kran i dopompuj lub upuść ciśnienia na zbiorniku tak aby było trochę poniżej załączania pompy. Jak będzie za dużo to po prostu zostanie usunięte w kranie przy następnym napompowaniu tzn niskim ciśnieniu. Po takim ustawieniu ciśnienia będziesz miał największą wydajność twojego układu. Załącz pompę i ustawienie poduszki powietrznej mieli byśmy za sobą. Podejrzewam że ubytek powietrza masz w górnej części zbiornika manometr i wszystko co jest powyżej rury przyłączeniowej zbiornik do instalacji domowej. Mydliny lub specjalna piana w zbiorniku pod ciśnieniem do sprawdzania szczelności powinny wyjaśnić sytuację. Te bąbelki jak będą to będą bardzo malutkie i bardzo rzadko. Trzeba intensywnie się wpatrywać.Ja miałem taki przypadek i okazało się że nieszczelność była bardzo a to bardzo znikoma na korku górnym w który był wkręcony manometr.Bąbelek wielkości główki od zapałki co jakiś czas i po tygodniu dało się zauważyć różnicę a po miesiącu pompowanie. Myślę że pomogłem jak będziesz miał pytania to pytaj.Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
    lukaszekk1987 na tych fotkach nie widać dokładnie manometra ale to nie będzie 0,2bar a na pewno 0,2Mpa. Jeżeli wszystko jest szczelne to taka sytuacja wystąpi przy braku napięcia w sieci elektrycznej tzn pobór wody wraz z powietrzem przy niskim poziomie wody w zbiorniku.
  • Poziom 33  
    Na 2/3 wysokości zbiornika widać? wkręcony korek, w tym miejscu powinien być zaworek przez który można dopompowywać powietrze. Nie widać pompy, niektóre mają po stronie ssącej rodzaj "zaworka" zasysającego powietrze podczas pracy pompy, po odpowiednim wyregulowaniu pozwalało to na stałe uzupełnianie powietrza w zbiorniku hydrofora. Powietrza ubywa w nim niekoniecznie z powodu usterek, przecież występuje naturalne rozpuszczanie się tego powietrza w wodzie wywołane zwiększonym ciśnieniem sporo ponad atmosferyczne.
    W sytuacji kiedy pompa sama nie zasysa powietrza to wydaje się że co trzy miesięczne dopompywania to naturalna sprawa, wszystko zależy od tego ile kubików miesięcznie zużywasz tej wody.