Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projwektowanie płytki

plp 20 Cze 2005 10:57 1448 11
  • #1 20 Cze 2005 10:57
    plp
    Poziom 15  

Wybaczcie lakoniczne pytanie. Jakim programem mógłbym zaprojektować niezbyt skopmlikowaną płytkę ? Chodzi o to, żeby byłoto jak najprostsze, czyli, żebym to mógł zrobić jednorazowa jak najszybciej.

PL

0 11
  • Pomocny post
    #2 20 Cze 2005 10:59
    pawelek_be
    Poziom 16  

easytrax?? :D
    btw. ostatnio siedze na eaglu ze wzgledu ze dla malych plytek jest za free, ma duza biblioteke elementow no i jest na linuxa...

0
  • #3 20 Cze 2005 11:10
    djvu
    Poziom 21  

Tak, tak - potwierdzam !
    Jest dość dobry i nieskomplikowany.
    Płytki do 100x80 za free !
    Coś jak stary OrCAD 3.x pod DOS'a ale lata i pod Windą i w Linuksie i chyba (nie sprawdzałem) też pod DOS'em i w sieci (też nie próbowałem

"djvu" 8-)

0
  • #4 20 Cze 2005 11:11
    plp
    Poziom 15  

Easytrax'a ściągnąłem przed chwilą z EP. Spróbuje.

Eagle kiedyś próbowałem, ale jest trochę skoplikowany. Do tego nie miał nowszych elementów. A z drugiej strony to właśnie wolałbym tylko określić np. ile nóżek i w jakim układzie, a nie co to konkretnie za element, bez kontroli schematu itd.

PL

0
  • #5 20 Cze 2005 11:28
    GienekS
    Poziom 32  

Ja polecam Protel 99SE Przez miesiąc bez ograniczeń zrobisz wszystko.

0
  • #6 20 Cze 2005 14:22
    fantom
    Poziom 31  

GienekS napisał:
    Ja polecam Protel 99SE Przez miesiąc bez ograniczeń zrobisz wszystko.

Kolega twierdzi ze ma problemy z Eagle-em wiec tym bardziej nie ma sensu mu proponowac Protel-a.

0
  • #7 20 Cze 2005 14:33
    GienekS
    Poziom 32  

fantom napisał:
    Kolega twierdzi ze ma problemy z Eagle-em wiec tym bardziej nie ma sensu mu proponowac Protel-a.

Ja też z nim miałem kłopot. Protel jest przynajmniej dla mnie samo komentujący.

0
  • #8 20 Cze 2005 20:46
    pawelwx
    Poziom 13  

Może to śmieszne, ale proste płytki możesz rysować w Corelu nie ma tam bibliotek i etc...., ale możesz rysować pady dowonego kształtu modernizować np. dwa pady między którymi chcesz poprowadzić ścieżkę. Ja akurat stosuje go przy imporcie plików z pdf'ów :)

0
  • #9 20 Cze 2005 21:05
    tokarz
    Poziom 18  

jeśli to jest na tyle prosta płytka, że można ją zaprojektować na prędce, to najszybciej będzie ręcznie ją narysować.
    pod windowsa jest taki program, który nazywa się drukarz, jest też wersja 2.0 i można go pobrać i używać za darmo. jest banalnie prosty i zrozumiały. easytrax przy nim to iście skomplikowany projekt.

pod linuksa polecam pcb, używam i jestem zadowolony. program bardzo dynamicznie się rozwija.
    pozdrawiam.

0
  • #10 21 Cze 2005 00:28
    tomasz.f
    Poziom 11  

tokarz napisał:
    jeśli to jest na tyle prosta płytka, że można ją zaprojektować na prędce, to najszybciej będzie ręcznie ją narysować.
    pod windowsa jest taki program, który nazywa się drukarz, jest też wersja 2.0 i można go pobrać i używać za darmo.

Witam!
    A gdzie tego drukarza można znaleść. Możesz podać jakieś namiary na niego.

Pozdrawiam

0
  • #11 21 Cze 2005 00:41
    matczar
    Poziom 13  

tomasz.f napisał:
    jeśli to jest na tyle prosta płytka, że
    A gdzie tego drukarza można znaleść. Możesz podać jakieś namiary na niego.

sprobuj na http://www.google.pl wpisac "drukarz 2.0".pewnie znajdziesz go pod pierwszym linkiem z gory.a moze sie myle?:lol:

matczar

0
  • #12 21 Cze 2005 13:25
    tokarz
    Poziom 18  

umiejetność szykania informacji w internecie jest bardzo ważna. wejdź na stronę www.eres.alpha.pl i tam poszukaj działu z programami, będzie tam drukarz i pewnie strona autora. pozdrawiam.

1