Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak biegu wstecznego w VW Sharan 1.9 TDI (90) KM

jeżyk15 14 Feb 2016 20:08 3864 9
    jeżyk15
    Level 5  
    Witam mam problem od dłuższego czasu z biegiem wstecznym otóż problem polega na tym że nie idzie wbić wstecznego wszystkie inne biegi elegancko lekko wchodzą natomiast z wstecznym trzeba się naszarpać i nieraz wejdzie ale to cud.
    Gdy auto jest zapalone i próbuję wbić wsteczny to jest taki nie wiem jak to opisać taki delikatny cichy zgrzyt, jęczenie, gdy już tak próbuję ten wsteczny wrzucić i nic to gaszę auto i bieg wskakuje. Co to może być?? czytałem gdzieś że to może być jakiś synchronizator czy coś ale pewności nie mam, nie chce wymieniać całej skrzyni jeśli to niewielka usterka.
    misiekpb
    Level 22  
    Sprawdź regulacje linek. Znajdziesz instrukcje w necie.
    jeżyk15
    Level 5  
    Tak szukałem zanim założyłem ale nie ma konkretnej odpowiedzi co tak naprawdę jest przyczyną zauważyłem że wiele osób ma problem właśnie z tym wstecznym u mnie linki były sprawdzane są ok, więc już sam nie wiem co mam w tej sytuacji robić bo ściągnąć skrzynie i rozebrać a okaże się że tam nic takiego nie widać uszkodzonego i złożyć to nie ma sensu dlatego może miał ktoś podobny problem i rozwiązał go to bym był wdzięczny za podpowiedź co było uszkodzone i ewentualnie koszty naprawy
    knapek
    Level 2  
    Witam
    Mam taki sam problem. Czy kolega znalazł rozwiązanie?
    diesel022782
    Level 17  
    witam na wstecznym niema synchro, ta usterka wskazuje na wodzik wedlug mnie , mozna dla pewnosci sprawdzic ustawienie wybieraka
    jeżyk15
    Level 5  
    Witam otóż niedawno była taka sytuacja wsiadam w auto bieg 1,2 ,3 i auto staje silnik chodzi lecz nie ma napędu co się okazało półoś padła więc wymiana i przy okazji została ściągnięta skrzynia i przepatrzona ku zdziwieniu nic tak naprawdę nie było uszkodzone co by ten bieg wsteczny nie wskakiwał ale regulacja na nowo linek a po drodze wyszła jeszcze do wymiany poduszka skrzyni bo już w nieciekawym stanie była po złożeniu wszystkiego próba i co się okazuje bieg wsteczny nagle ożył, lekko wchodzi i za pierwszym razem.
    knapek
    Level 2  
    U mnie problemem był synchronizator biegu wstecznego, wytarte wypustki, wymiana i wszystko śmiga.
    jeżyk15
    Level 5  
    Nie chciałem zakładać nowego tematu a problem mam z 2 biegiem lecz w samochodzie opel vectra c 1.8 GTS 2003 r, problem polega na tym że 2 bieg mi zgrzyta ale tylko czasami np jak bardziej startuje autem to 1 i szybko 2 wsteczny to samo ale to raz na jakiś czas, czy to może mieć związek z poduszkami dodam że reszta biegów wchodzi dobrze, boję się że to coś poważnego i skrzynie może trzeba ściągać a to są już koszta :/ może ktoś miał taki problem i go rozwiązał :)