Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault 2 laguna 1.8 benzyna - niemieckie komunikaty

elzupa 14 Lut 2016 20:11 705 7
  • #1 14 Lut 2016 20:11
    elzupa
    Poziom 2  

witam, mam problem z niemieckim komunikatem, ponieważ za nic w świecie nie mogę go rozszyfrować (poza "nicht", które jest dla mnie wyraźne;))

Byłem już u elektryka i wykrył mi tylko błąd ESP, który podaje niemra z komputera w pierwszym komunikacie, ale jest jeszcze jeden komunikat i niestety przegoolowałem wszystko, nawet listę komunikatów znalazłem ale nie było tam tego. Próbowałem użyć translatora, ale że niemiecki to dla mnie japoński, to nie znalazłem poprawnych słów i... co ciekawe nikt nie zna niemieckiego ze znajomych, albo mam mało znajomych albo nikt nie chciał się uczyć;P

przepraszam, że napiszę jak debil, ale muszę napisać to tak, jak słyszę, zapisując wymowę - może znajdzie się mądra głowa, która zrozumie mój bełkot:

"brajn (albo drajn) system gesztelt, niśt aprop prajmezin"

Może jest drobna różnica w słowach, ale jakość z głośnika i ten nagrany komunikat nie jest najwyższych lotów, już o 2 miesięcy go słyszę więc starałem się zapisać decha w dechę jak leci :)

Z angielskiego jeśli dobrze kombinuję, to brzmi podobnie do drain system (jakiś system poboru? czego?), "niśt aprop" wydaje mi się, że coś w stylu "not properly" - nie działa prawidłowo, oczywista rzecz, że coś nie działa prawidłowo ale co:P

Pomożecie?

Z góry wielkie dzięki!

• Pomocny post
    #4 14 Lut 2016 20:59
    T5
    Moderator Samochody

Bremssysteme gesthort- uszkodzony układ hamulcowy, proszę odwiedzić warsztat renault. Pojazd zatrzymać- przeczytać instrukcję auta. Proszę zapiąć pasy bezpieczeństwa.

Tak to leciało ;)

• #5 14 Lut 2016 21:03
    elzupa
    Poziom 2  

Wrzuciłem audio w google translatora, wyszło mi coś takiego:

Bandsysteme gestört, Werkstatt aufsuchen. Ich kaputt Fahrzeug anhalten Bedienungsanleitung einsehen. Bitte schneiden Sie den Sicherheitsgurt

Tłumaczenie trochę psioczy:

uszkodzony system pasów. Proszę zatrzymać pojazd, sprawdź instrukcję obsługi. Proszę wyciąć pas....

O co kaman? Czy przypadkiem pojazd nie miał dzwona i coś nie tak z napinaczem pasów?

Miał ktoś podobny komunikat?

Dodano po 1 [minuty]:

T5 napisał:
    Bremssysteme gesthort- uszkodzony układ hamulcowy, proszę odwiedzić warsztat renault. Pojazd zatrzymać- przeczytać instrukcję auta. Proszę zapiąć pasy bezpieczeństwa.

Tak to leciało ;)

hahahhahaha no - nigdy nie używaj translatora;P Dzięki, ale uszkodzony układ hamulcowy a renata hamuje jak młoda... może mieć to związek z ESP? Bo raczej wątpię. Może ABS? Tylko, że ABS działa....

Dodano po 54 [sekundy]:

"proszę wyciąć pas" mnie zabiło:D

• #7 14 Lut 2016 21:07
    elzupa
    Poziom 2  

T5 napisał:
    Diagnostyka testerem wiele wyjaśni.

Właśnie byłem na podłączeniu komputera, nie chciałem sugerować nikomu - fakt, że komputer pokazał to samo, że coś nie tak z systemem hamowania ale gość nie mógł stwierdzić co a że z hamowaniem nie mam problemów to już bałem się, że komputer nawala - spróbuję rozwiązania z dolaniem płynu, bo na forum znalazłem, że komuś pomogło :)

Dzięki za pomoc i upewnienie się co to za komunikat.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME