Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Piec Vaillant Atmomax Plus vuw 200/2-5 - słabo grzeje.

_carlos- 14 Feb 2016 20:41 2859 1
 • #1
  _carlos-
  Level 15  
  Witam
  Posiadam piec dwufunkcyjny firmy Vaillant, który od jakiegoś czasu słabiej ogrzewa wodę użytkową. Obecnie muszę ustawić potencjometr na wartość dwukrotnie większą, aby leciała woda o tej samej temperaturze co dawniej.
  - ciśnienie w obiegu grzania wynosi 1,5 bara,
  - obecnie błędów brak (w zeszłym roku pojawiał się błąd f22, ale już nie występuje).
  Czytałem, że w tych modelach zacina się zawór trojdrożny, jak to można sprawdzić?

  Możecie polecić sprawdzonego serwisanta z górnego śląska, bo znajomy miał przeboje (miało się skończyć wymianą pieca) i nie chciałbym przechodzić tego samego, a chciałbym żeby przeczyścił porządnie oba wymienniki + regulacja.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  BUCKS
  Level 39  
  Opis wskazuje, że problemem mogą być zanieczyszczone wymienniki ciepła.
  Przy okazji czyszczenia wymienników ciepła warto wyczyścić rurki gdzie są czujniki temperatury, dzięki temu dadzą one pewniejszy i bardziej wiarygodny odczyt.
  Oczywiście nie zapominamy o czyszczeniu zaworu 3D i tzw. bypass'u.
  Warto rozważyć opcję czyszczenia pompy, co w sumie sprowadza się niemal do tego, że rozbieramy kocioł na czynniki pierwsze i robimy kompleksowe czyszczenie.
  Jeśli kocioł ma swoje lata i nie był cyklicznie czyszczony to warto to zrobić, dzięki temu przywrócimy niemal fabryczną sprawność, a kocioł powinien bezawaryjnie służyć kolejne kilka lat.

  Twój kocioł powinien mieć zawór 3D nowszego typu z dużymi ok. 7mm otworami, który jest zdecydowanie mniej zawodny niż jego starszy brat z małymi dziurkami. Dlatego zaworem 3D bym się nie martwił o ile będzie on cyklicznie czyszczony, a trzpień smarowany smarem silikonowym.

  Moim zdaniem eksploatacja tego kotła sprowadza się w zasadzie do cyklicznego czyszczenia i ewentualnej regulacji., bo jest to seria prosta w budowie i przez to niemal niezniszczalna ;-)