Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vecrta c 2.2 dti - pedał hamulca powoli opada po nacisnieciu i trzymaniu .

14 Lut 2016 20:56 1377 6
  • Poziom 17  
    Witam - mam pytanie czy to normalny objaw , że jak wcisnę mocno pedał hamulca to on powoli zaczyna opadać , dodam że odpowietrzony jest układ , nowy płyn(może trzeba odpowiedniej firmy?) , nie ma przecieków , przegląd przechodzi w stacji diagnostycznej pozytywnie . Druga sprawa ze nie sa hamulce takie agresywne , jak by któraś sekcja w pompie była słabsza i jedna nadrabiała za drugą? , co do agresywności to lepiej reagują w peugocie 206 98r . I trzecia sprawa to odpowietrzanie hamulców z ABS , trzeba mieć włączony silnik lub stacyjkę czy to tylko mit ?
  • Moderator Samochody
    Jeżeli doszło do zapowietrzenia agregatu ABS, ani zapłon ani odpalony silnik nic nie da, należy użyć testera diagnostycznego, i wykonać procedurę.

To co opisujesz to klasyczny objaw zapowietrzonego układu, lub uszkodzonej pompy hamulcowej.
  • Poziom 27  
    Ja czasem w renówkach po wymianie pompy włączałem komputerem odpowietrzanie a odpowietrzników nie ruszałem, i samo się naprawiało :) ciekawi mnie czy ma to związek z ABS-em a nie jest usterka mechaniczna, jakiś wyciek albo zacisk zapieczony.
  • Poziom 17  
    Witam - co do "pompy ABS" to jest sprawna bo nie wywala błędów , nie ma przecieków i układ jest szczelny , bardziej mnie nie pokoi pompa mechaniczna raczej jej uszczelniacze , tu mam szczególne pytanie , czy wymieniać same uszczelki ? lub cała nowa pompa ? , wiadomo portwel dyktuje pierwsze odruchy myślowe jeśli chodzi kupowanie części . Wiadomo że pompa to TRW a same uszczelniacze ? , jakiej firmy bo kosztują max 50 zł. , czy nie lepiej poszukać oddzielnie w sklepach z uszczelniaczami lepszych firm ?
  • Moderator Samochody
    Jeśli wymieniasz, to całą pompę, jeśli zabijesz kogoś lub siebie, to portfel na nic się nie zda.
  • Poziom 9  
    A czy pompa ABS'u była odpowietrzana? Może od tego należy zacząć.
  • Poziom 17  
    Witam - odpowietrzana co przez to mam rozumieć ? , jest jakas procedura(op-com)?