Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Zasilacze UPS
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Solar plus inwerter on-grid jaki wybrać?

14 Lut 2016 21:43 1326 2
  • Poziom 11  
    Witam, chcę na wiosnę zamontować panel na dachu garażu, tylko nie wiem jakiej mocy i jakiej firmy. Myślałem o czymś na początek 250W, co oczywiście wiążę się z kwotą na którą mnie na razie stać, a gdyby przyniosło to jakiekolwiek zwroty pieniężne stopniowo dokładać sobie po panelu....
    Patrząc na mój dach to zmieściło by się tam około 6 solarów. Wiec chce kupić inwerter który będzie puszczał 230 prosto do sieci, a ja podpisze sobie umowę z tauronem. Pytanie tylko jaki inwerter wybrać? Czy szukać od razu takiego np. 2KW czy może jakiegoś mniejszego a wraz z powiększeniem instalacji kupić kolejnego?
    Proszę o jakieś propozycje czy też, sklepy gdzie mogę się rozejrzeć, bo alleg... to chyba nie zbyt dobra opcja?
    A jeszcze chce wiedzieć, jak wygląda sprawa liczenia KWh czy wystarczy że podłącze mój inwerter do sieci podpiszę umowę i to już? Skąd energetyka będzie wiedziała że produkuję energię, czy licznik w tedy stoi, kręci się do "tyłu"? A może go wymieniają?
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 19  
    Jeden panel 250 W to trochę mało żeby ruszył jakiś falownik 2 kW .falownik musi mieć podane odpowiednie napięcie z paneli PV żeby sie uruchomił a to już jest z kolei uzależnione od typu modelu falownika .Zestaw trzeba jakby dopasować parametrami do siebie żeby w miarę dobrze to pracowało .
  • Zasilacze UPS
  • Poziom 23  
    Po taniości to jakiś Growat 1,5kW i 6 paneli a minimum 4 na początek. O licznikach było powiedziane bardzo dużo, podobnie o tym jak wygląda cały proces przyłączenia do sieci.