Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 50PUH6400 system Android

dyspozytor 14 Feb 2016 21:45 801 4
 • #1
  dyspozytor
  Level 13  
  Witam.

  Noszę się z zamiarem kupna telewizora Philips 50PUH6400. Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:

  - czy system Android Lollipop 5.1, który jest zainstalowany w tymże telewizorze ma jakikolwiek wpływ na pracę podstawową pracę telewizora (zwykłe oglądanie programu telewizyjnego). Czy system Android, to odrębny system do obsługi Smart? Czy system Android, to system obsługujący pracę wszystkich czynności telewizora, tzn. Smart, DVB-t, USB, itd. Moje pytanie wynika stąd, iż po pewnym czasie system ten, który teraz jest uaktualniany, po pewnym czasie nie przestanie być wspomagany, a tym samym zacznie się zamulać.

  - jaki jest długi czas uruchamiania się telewizora? Chodzi mi o to, ile potrzeba czasu od momentu naciśnięcia przycisku na pilocie do chwili ukazania się programu. Czytałem gdzieś, że niektóre telewizory potrzebują przeszło 1 minuty. Jak to wygląda w Philipsie 50PUH6400

  - Jak jest różnica między Philipsami PUH, PUT, PUK?


  Czy któryś z Kolegów mógłby przybliżyć temat i zna odpowiedź na któryś z pytań?
 • #2
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  dyspozytor wrote:
  Moje pytanie wynika stąd, iż po pewnym czasie system ten, który teraz jest uaktualniany, po pewnym czasie nie przestanie być wspomagany, a tym samym zacznie się zamulać.

  Oczywiście, że tak będzie - czas wsparcia to nie więcej niż 5 lat - potem firma "zabije" ten projekt i pójdą inną drogą.
 • #3
  dyspozytor
  Level 13  
  Zgoda. Ale czy po okresie około 5-letnim będzie miało wpływ na jakość działania podstawowych czynności telewizora. Mam na myśli zwykłe oglądanie telewizji DVB-t, Sat?
  Czy "SMART", to oddzielna "para kaloszy", która nie ma bezpośredniego wpływu na podstawowe działania telewizora?
 • Helpful post
  #4
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  dyspozytor wrote:
  Ale czy po okresie około 5-letnim będzie miało wpływ na jakość działania podstawowych czynności telewizora. Mam na myśli zwykłe oglądanie telewizji DVB-t, Sat?

  Podstawowe działanie nie - wszak menu tv i paski info nic tu nie wnoszą.
  Naturalnie będzie miało wpływ na funkcjonalność danego tv - wszak to od oprogramowania danego sprzętu zależy co potrafi - a w segmencie tv oj potrafi się dziać - zmiany parametrów nadawania, mocy nadajników, specyfiki przekazu.
  Ale zwykły tv i SMART to dwie odrębne sprawy - choć wzajemnie na siebie nie wpływają - to gdzieś zachodzi korelacja między nimi na etapie właśnie oprogramowania.
  Czyli mówiąc krótko - nie ma to znaczenia, ale jest powiązane - to trochę trudno prosto wytłumaczyć - system tv i SMART pomimo odrębności wzajemnie na siebie zachodzą przez oprogramowanie tv.
  dyspozytor wrote:
  Czy "SMART", to oddzielna "para kaloszy", która nie ma bezpośredniego wpływu na podstawowe działania telewizora?

  Jeśli w tv jest SMART - to jest integralną częścią oprogramowania tv - telewizor NIE posiada dwóch osobnych systemów.
 • #5
  dyspozytor
  Level 13  
  Dziękuję za obszerną odpowiedź i rozszerzenie moich informacji i wiadomości.