Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klawiatura microsoft - klawiatura zacina się podczas gry dziwny dźwięk

Jerry111222333 14 Lut 2016 22:29 1857 35
  • #1 14 Lut 2016 22:29
    Jerry111222333
    Poziom 13  

Witam. Nie wiem czy to dobry dział. Ale mój problem polega na tym, że wczoraj zaktualizowałem Windows 7 do 10 i teraz mam maly problem z klawiaturą głównie w grach. Mianowicie jak poruszam sie do przodu wciskam klawisz w i shift- szybkie poruszanie. W pewnym momencie słyszę jakiś dźwięk i postać ktora kieruję sama sie porusza do przodu nawet jak nie mam reki na klawiaturze. Niby drobna sprawa ale strasznie denerwująca. O co chodzi? Co trzeba zrobić?

0 29
  • #2 14 Lut 2016 22:42
    safbot1st
    Poziom 43  

Wyłącz "Klawisze Trwałe" przez Panel Sterowania -> Opcje ułatwień dostępu.

0
  • #6 15 Lut 2016 00:02
    Jerry111222333
    Poziom 13  

Przytzrymałem dosyć długo i jak puściłem to było słychać jakiś dźwięk windowsa. Również jak wcisnąłem shift oraz w to też dźwięk windowsa tylko inny - podobny do tego w grze kiedy postać się blokuje i zapiernicza bez mojego udziału . Co to do chol.. jest?

0
  • #7 15 Lut 2016 00:11
    safbot1st
    Poziom 43  

Jerry111222333 napisał:
    Kiedy właśnie klawisze trwałe są wyłączone. Sprawdzałem.

Samo odptaszkowanie nie wystarczy. Wejdź po prawej w ustawienia i tam dopiero wyłącz skróty klawiaturowe, które tym dziadostwem sterują :D Powinno pomóc.

0
  • #11 15 Lut 2016 00:53
    safbot1st
    Poziom 43  

Poddaję się. Może trzeba jeszcze uruchomić ponownie?

0
  • #12 15 Lut 2016 01:00
    Jerry111222333
    Poziom 13  

W sumie to bym się tym nie przejmował gdyby nie fakt, że podczas gry jak klikam cały czas jakieś dźwięki są, nawet teraz jak piszę to co chwila jakieś dźwięki jak przycisnę dwa klawisze. Poza tym w grze po wydaniu tego dźwięku blokuje się - tzn. postać idzie sama i to wszystko jest po prostu strasznie irytujące. Panowie nie poddawajcie się, pomóżcie jeszcze ;) co do uruchomienia ponownego to też to próbowałem, ale nic nie dało.

0
  • #14 15 Lut 2016 01:38
    safbot1st
    Poziom 43  

Wiesz co, czytam to:
    http://www.integraxor.com/ug/kioskit_disable_ease_of_access_shortcuts.html
    i w ogóle nie widać w W10 funkcji wyłączania samych skrótów klawiaturowych, które włączają i wyłączają te funkcje.
    Czyli dla przykładu trzymasz prawy SHIFT 8 sekund - w opcjach klawisze filtra będziesz mieć już włączone. Jest tak?

Dodano po 8 [minuty]:

Wiadomość z ostatniej chwili: zaptaszkuj (włącz) wszystko, kliknij Apply, OK. Zresetuj PC, odptaszkuj kliknij Apply, OK. Zresetuj PC. To powinno zresetować plik konfiguracyjny.

0
  • #15 15 Lut 2016 01:39
    310artur
    Poziom 43  

Jedyna różnica jaką mamy w tych ustawieniach to te 4 opcje - ja mam zaznaczone on nie. Ja mogę spamować shift albo przytrzymywać dowolnie długo (ponad 10s) i jest zero reakcji systemu na to.
    Inna inszość że zaciekawiony tym problemem sprawdziłem u siebie wcześniej. Nacisnąłem sporo razy shift będąc na pulpicie i wyskoczyło mi okienko "czy włączyć klawisze trwałe" tak/nie i link do opcji - tych właśnie z beztytułu3

0
  • #16 15 Lut 2016 01:44
    safbot1st
    Poziom 43  

Wg. mnie to mogą też być bugi w jego "buildzie" - brak poprawek. Przecież to jest ciągle "system w budowie".
    Wiadomość z ostatniej chwili 2 : na objawy pomaga ponoć włączenie i nie zamykanie klawiatury ekranowej / Narratora / wciśnięcie WIN+V (to już mocno "zwariowane" rozwiązania).

0
  • #18 15 Lut 2016 13:46
    Jerry111222333
    Poziom 13  

Zaptaszkowałem 4 ostatnie opcje ze zdjęcia 3 niestety nic to nie dało. Jeśli chodzi o build to mam ten sam 10586.104. Z kolei jeśli chodzi o włączenie wszystkiego restart itd to włączyłem wszystko restart, wyłączyłem restart ale nic to nie daje również. Najbardziej chodzi o te gry bo to jest tak jak przytrzymuję samo w nawet.. żeby iść do przodu to wtedy jest dźwięk i klawisz zapamiętuje przyciśnięcie i idę cały czas wtedy do przodu. Wystarczy, że przytrzymam sam klawisz w i wtedy system jakby zapamiętuje, żeby to już było przyciśnięte bez mojego udziału i wtedy postać idzie cały czas do przodu.

0
  • #19 15 Lut 2016 14:16
    safbot1st
    Poziom 43  

To jest inny problem niż ułatwienia dostępu. ;) W... ...Fallout 3 był taki guzik do automatycznego chodzenia. W America`s Army 2 biegało się 2 klikając klawisz "w".
    Może podaj jaka to gra. A w ogóle sterownik klawiatury może to robić.
    Masz zainstalowany i widoczny w manag. urządz.?

0
  • #20 15 Lut 2016 14:25
    Jerry111222333
    Poziom 13  

Więc tak: problem występował w takich grach: Crysis I. Batman Arkham City oraz również w GTA 5. Za każdym razem gdy przytrzymałem klawisz w postać się blokowała i sama chodziła.
    Ale z kolei teraz mam jakby quasi rozwiązanie tego problemu - mianowicie odłączyłem tą klawiaturę microsoftu a podłączyłem starszą klawiaturę na ps/2 firmy logitech. I owszem dźwięki są kiedy jest pulpit gdy wcisnę klawisz w czy jakiś inny ale nie przechodzi to do gry.W grze wciskam w gdy idę postacią i ona się nie blokuje oraz co ważne nie słyszę żadnych dźwięków. Nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie ale jakieś jest. Teraz nie wiem co robić czy zostać przy starej klawiaturze i nowym windows 10 czy przy nowej klawiaturze a starym windowsem 7 ;)

0
  • #21 15 Lut 2016 14:41
    safbot1st
    Poziom 43  

Czyli wszystko jasne - "wina" klawiatury.
    Podłącz klawiaturę "mikrosoft" i zamieść screen z managera urządzeń.
    Podaj, czy masz jakiś program rezydentny w systemie, który jest dołączany do klawiatury.

0
  • #22 15 Lut 2016 15:21
    Jerry111222333
    Poziom 13  

Więc tak: screen jest przy klawiaturze ps/2. Ja to sprawdzałem i tam po prostu zamiast standardowa klawiatura ps/2 pisało tak jak te dwa czyli: urządzenie klawiatury HID. Czyli 3 razy urządzenie klawiatury HID. To jest w przypadku klawiatury microsoft na usb. Dlaczego 3 razy było? Ponieważ ja mam myszkę bloody i do niej się zainstalowały takie sterowniki - pisze, że klawiatura HID - a to są sterowniki do myszki bloody - jako różne profile. Poza tym odnośnie oprogramowania to właśnie to oprogramowanie Bloody Software mi zainstalowało różne sterowniki jako różne profile myszy. Posiadam Bloody software.

0
  • #23 15 Lut 2016 15:33
    safbot1st
    Poziom 43  

Coś się w końcu ruszyło w temacie. Tak nie może być, że masz tylko klawiaturę PS/2 podłączoną, a w managerze 2x kalwiaturę HID.
    Usuń te 2 "urządzenia" których nie ma.
    A najlepiej odłącz wszystko co się da na USB i użyj DriveCleanup - ten program wyczyści wpisy po starych urządz. USB i inne błędy.

Jerry111222333 napisał:
    Poza tym odnośnie oprogramowania to właśnie to oprogramowanie Bloody Software mi zainstalowało różne sterowniki jako różne profile myszy. Posiadam Bloody software.

Mysz działa, kiedy "toto" jest wyłączone? Jeśli tak - wyłącz i sprawdź efekty.

Dodano po 3 [minuty]:

Jerry111222333 napisał:
    3 razy urządzenie klawiatury HID. To jest w przypadku klawiatury microsoft na usb. Dlaczego 3 razy było? Ponieważ ja mam myszkę bloody i do niej się zainstalowały takie sterowniki - pisze, że klawiatura HID - a to są sterowniki do myszki bloody - jako różne profile.

Ciężko się z tym zgodzić - mysz to nie klawiatura przecież, chyba, że chodzi o dodatkowe klawisze myszy działające "w trybie klawiatury".
    To wg. mnie źródło problemów - konflikt urządzeń/sterowników.
    A co masz w takim razie w gałęzi "Urządzenia interfejsu HID"?

0
  • #24 15 Lut 2016 15:36
    Jerry111222333
    Poziom 13  

Mysz działa jak bloody software jest wyłączone.
    Dokładnie tak chodzi o klawisze myszy działaające w trybie klawiatury dokładnie tak. Na obrazku jest to co w HID.
    To co zrobić w takim wypadku? Rzeczywiście usunąć ale co dokładnie? Bo teraz to nie wiem już... a może to dlatego, że po aktualizacji do windowsa 10 nie aktywowałem tego bloody software...

0
  • #25 15 Lut 2016 16:06
    safbot1st
    Poziom 43  

Jerry111222333 napisał:
    Mysz działa jak bloody software jest wyłączone.

A klawiatura MS się nie "zacina" wtedy?
    safbot1st napisał:
    użyj DriveCleanup

0
  • #26 15 Lut 2016 18:13
    Jerry111222333
    Poziom 13  

Klawiatura Microsoftu się zacina jak bloody software jest wyłączone. Jak bloody software jest włączone to chyba też. Jeszcze muszę to posprawdzać wszystko, zrobić testy jak już mniej więcej wiadomo jaki jest problem. W najgorszym wypadku zostanę przy klawiaturze ps/2 ale jeszcze za chwilę posprawdzam.

Dodano po 1 [godziny] 30 [minuty]:

Odinstalowałem bloody software i sterowniki, podłączyłem klawiaturę microsoft usb i dalej to samo w grach, zacina się, gostek idzie sobie w siną dal ;) więc zainstalowałem spowrotem bloody, podłączyłem na ps/2, działa dobrze. Zastanawiam się nad powrotem do 7, bo jak mają być co chwila jakieś problemy, to nie trzeba 10, chociaż trzeba oddać, że oprócz tego problemu, żadnych innych nie było. Niecały miesiąc na decyzję, co robić 10 czy 7.... ;) Natomiast tutaj co do tego microsoftu usb to nie wiem co dalej robić, chyba jakieś bugi 10 rzeczywiście. Co Panowie radzicie robić? ;)

0
  • #27 15 Lut 2016 19:23
    310artur
    Poziom 43  

Jak masz system oryginalny a widać że masz to może tak zrobić to co się robić powinno i napisać mail do ms. W końcu to ich system i nawet ich klawiatura - co jak co ale to razem działać powinno. Ja mam klawiaturę USB modecoma - taka tania jakaś - nie mam tego problemu więc to coś z tymi sterownikami. A może to jakaś funkcja tej klawiatury? Jak w notatniku przytrzymasz "w" to też zacznie lecieć?

A może sprawdź jeszcze system wedle poradnika z działu antywirusowego? Może jednak jakiś wredny soft się wkradł.

0
  • #29 15 Lut 2016 22:02
    310artur
    Poziom 43  

Nie no przecież dasz radę napisać maila i z tego systemu. Może znają ten problem i pomogą. W końcu każdy narzeka jak to nic nie działa w tym Windowsie ale jak już trzeba zgłosić im że coś nie działa to chętnych brak. Ja już poważnie nie mam pomysłu co to może być. Masz może możliwość podpiąć inną klawiaturę USB? Byłoby chociaż wiadomo czy to jest dobry trop. (bo sterownik to chyba jest taki sam dla każdej usb)

0
  • #30 15 Lut 2016 22:50
    Jerry111222333
    Poziom 13  

Niestety na usb drugiej nie mam, ale pewnie pożyczę w najbliższym czasie, żeby sprawdzić. A maila do Microsoftu na pewno napiszę.
    A tutaj mi chodziło czy ogólnie warto zostawać przy 10 jeśli może w przyszlosci wynikną jakies problemy jesli to jeszcze mimo wszystko niedopracowany do konca system.

0