Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf mk4 - Wycieraczka tylna nie działa

Infinity007 15 Feb 2016 08:39 4341 9
    Infinity007
    Level 10  
    Witam, mam problem z tylną wycieraczką w moim Golfie mk4, problem polega na tym iż nie wykonuje ona żadnego ruchu.

Diagnoza:
    Silniczek działa podpięty na krótko. Wyczyszczony i wysmarowany
    Napięcie w kostce ok 3V - pociągnąłem masę z innego miejsca ale nadal nie rusza

Podejrzewam, że problem jest element który odpowiada za "czasową" pracę wycieraczki, stąd może zbyt niskie napięcie. Co jest tym elementem? Czy to przekaźnik? Czy jakiś inny element jest za to odpowiedzialny?
    grzegorzbuczylo
    Level 20  
    Na którym przewodzie masz 3v? Na jednym jest masa, na drugim 12V po zapłonie a na trzecim powinny być impulsy co jakiś czas na włączonej. Sprawdź próbówką a nie miernikiem.
    Infinity007
    Level 10  
    Na skrajnych pinach mam 3V. Po podłączeniu na krótko w tym miejscu silniczek chodzi. Na 3 pinie pojawia się potencjał po włączeniu spryskiwacza, więc to raczej ok.
    grzegorzbuczylo
    Level 20  
    Jaki potencjał? 12V czy 230V. Pisz po ludzku. Sprawdź probówką czego nie ma plusa czy masy na tych skrajnych pinach.
  • Helpful post
    psilos1
    Level 32  
    Jak napisał wyżej kolega-połamane przewody w gumowej przelotce...
    Infinity007
    Level 10  
    Spryskiwacz działa, więc uważam, że napięcie na nim nie jest tutaj kluczowe. Problem leży w skrajnych pinach które uruchamiają ramię wycieraczki. Dziwię się, że nie rusza kiedy podciągam masę z innego miejsca, jest wtedy normalnie 12v. Dodam jeszcze, że wycieraczka czasem ruszy na sekundę i staje.
    psilos1
    Level 32  
    Sprawdziłeś przelotkę?
  • Helpful post
    andrzej20001
    Level 43  
    zlewek wrote:
    więc uważam, że napięcie na nim nie jest tutaj kluczowe

Napięcie właśnie jego brakuje ,PRZEWODY w przelotce jak koledzy wyżej. Tam filozofii i miernika nie potrzeba
    Infinity007
    Level 10  
    Problem rozwiązany, przerwa na masie w przeplotce. Działa, dziękuje za pomoc.

PS: Nie wiem nadal czemu na masie z innego miejsca nie hula, ale cóż.