Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

clatronic dbs 3024 Podczas pracy wydobywa sie para ze stacji parowej

15 Lut 2016 08:40 888 5
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie. Otrzymałam żelazko firmy jak w temacie. Tylko problem jest taki, iż z wlewu wody w stacji parowej wydobywa sie ogrom pary i gwiżdże. Czy to jest normalne, czy jednak jest to usterka?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.

• Specjalista AGD
    Jest to usterka - Ciężko jednak jest wskazać konkretny problem..
    Być może jest uszkodzona uszczelka korka - Można to zweryfikować wizualnie.
    Korek ten też zawiera zawór bezpieczeństwa - Który to również mógł ulec uszkodzeniu ( W jego wypadku nie mozna naprawiać, jedynie wymiana wchodzi w gre)
    Ale problem też może leżeć w termostacie boilera, który to nie wyłącza grzania i grzeje aż do momentu, gdzie ciśnienie w boilerze przekracza granicę i załącza się w/w zawór bezpieczeństwa spuszczając ciśnienie..
  • Poziom 7  
    Uszczelka jest w porządku, pierwsze to sprawdziłam. Wczoraj odkręciłam i rozłożyłam na czynniki pierwsze cały korek i po zmontowaniu go on był stabilny i po zamontowaniu przez moment było wszystko dobrze, nawet kontrolka pary się zaświeciła. Był stabilny, bez możliwości dociśnięcia go. Niestety zaraz uległo wszystko poprzedniemu stanu.
    Gdzie taki korek mogę kupić? Szukałam już serwisów w Łodzi ale bez rezultatu
  • Poziom 20  
    Najważniejsze ażeby do tego typu urządzenia stosować tylko wodę destylowaną. Mam nadzieję, że innej nie stosowałaś. Czy żelazko otrzymałaś nowe? Tu instrukcja na stronie w dalszej części po polsku: http://manuall.pl/clatronic-dbs-3024-zelazko/
  • Poziom 7  
    Niestety, żelazko już było używane a woda no cóz...przegotowana z czajnika. Instrukcje chyba już znam na pamięć ale dziękuje za trud włożony w wyszukiwanie jej
  • Poziom 20  
    Proponuję użyć środku do czyszczenia z kamienia urządzeń agd. Najlepiej dwa razy. Niestety woda przegotowana z czajnika to tylko pół sukcesu, w urządzeniu prawdopodobnie zapchały się kanaliki parowe i trzeba się do tego przyłożyć.