Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 2 FL 2006 rok nie zwalnie ręczny automatycznie

15 Lut 2016 10:17 1767 10
  • Poziom 13  
    po zapaleniu auta chcąc ruszyć nie następuje automatyczne zwolnienie ręcznego hamulca po zgaszeniu auta ręczny sam się zaciąga automatycznie , ale żeby ruszyć autem trzeba go zwolnić ręcznie przez pociągnięcie dźwigni i naciśnięcie przycisku z diodą . Co mogło się stać ? Wcześniej nie było żadnych problemów i nagle się to stało .
  • Poziom 30  
    Chyba bez komputera nie da rady. Trzeba zdiagnozowac układ. Sprawdzić czy jakieś błędy są. W UCH mając clipa, można zmieniać ustawienia. Może jakimś cudem tam się coś zmieniło, choć to mało realne. Żadna kontrolka się nie pali?
  • Poziom 13  
    pod kompa podłączane żadnych błędów nie ma zaciąga się automatycznie po zgaszeniu tylko ruszać to trzeba za dźwignię pociągnąć . i wtedy ładnie odpuszcza , ale przy ruszaniu sam nie zwolni hamulca . Podejrzewam że może czujnik położenia sprzęgła coś szwankuje muszę go sprawdzić .
  • Poziom 30  
    Nie reaguje na sprzęgło, choć czujnik sprzęgła jest istotny. Reaguje na dodanie gazu. Jak puscisz powoli sprzęgło to nie odpuści. A masz manual czy automat? To że nie ma błędów, to nie znaczy ze komputer spełnił swoje zadanie. Podgląd parametrów trzeba zrobić.
  • Poziom 13  
    manualna skrzynia jest muszę na spokojnie w weekend posiedzieć bo teraz nie mam czasu zobaczymy co wyjdzie
  • Poziom 9  
    Kiedyś w sceniku podobnie się postojowy zachowywał. Przyczyną okazała się korozja w złączu przy mechanizmie. Wyczyszczenie pomogło.
  • Poziom 29  
    klosek6 napisał:
    Podejrzewam że może czujnik położenia sprzęgła coś szwankuje muszę go sprawdzić .
    I masz odpowiedź, pozdrowienia, tego błędy nie pokaże
  • Poziom 30  
    Zależy czym diagnozujesz. Podgląd parametrów pokaże
  • Poziom 13  
    problemem okazał się czujnik na sprzęgle
  • Poziom 13  
    Naprawa nie zajęła 1,5 roku tylko dostałem powiadomienie że jeżeli rozwiązałem problem to mam napisać co było i zakończyć temat dlatego teraz dopiero napisałem .