Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers Ceraclass - naprawa błędu c6

mmaajj 15 Feb 2016 11:59 4179 0
    mmaajj
    Level 2  
    Witam. Naprawiony błąd c6 w Ceraclass wskazujący na presostat. Presostat sprawdzamy zwykłym omomierzem, dmuchając lekko w silikonową rurkę - ciśnienie/podciśnienie zwiera lub rozwiera styki - to tylko taki włącznik.
    U mnie przyczyną awarii był przekaźnik od wentylatora jv24s-kt. Koszt 10 pln. Mała czarna kostka (są dwie na płytce), ta bliżej środka. Można łatwo trafić analizując ścieżki na płytce idąc od złączki z przewodów wentylatora. Powinna być zasilana 24V DC, a z pomiaru jest ponad 30V!? Może to mu zaszkodziło.
    Uwaga - płytki w tych piecach są marnej jakości pomimo, że honeywell. Przy demontażu złączek odleciał styk z płytki - miejsce podłączenia przewodów sterujących.
    Miałem jeszcze mocno upaloną ścieżkę na złączce, wtyczce z zaworu gazowego - punkt przejścia ścieżki z jednej strony płytki na drugą - pierwsza złączka od krawędzi płytki, nie wiem dlaczego. Po zlutowaniu działa już 3 tydzień. Sprawdziłem zawór gazowy impedancja cewek prawidłowa - 2,8k i 1,6k. Uwaga - 2 cewki zasilane są różnymi napięciami: 180V zmienny on/off i 24V stały sterujący. Płytkę najlepiej obejrzeć "pod światło" czy jakaś ścieżka nie jest przerwana, szczególnie przy stykach kostek wyjściowych, ewentualnie sprawdzić miernikiem ciągłość ścieżek.
    Piec działa już 3 tydzień, koszt naprawy 10 pln i trochę czasu.
    Powodzenia!
    Piec nadal działa, 15 marzec,
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke