Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

ogrzewanie pod這gowe nie grzeje

kostek123-19 15 Lut 2016 12:11 1221 8
  • #1 15 Lut 2016 12:11
    kostek123-19
    Poziom 4  

witam potrzebuje pomocy odnosnie ogrzewania pod這gowego a dok豉dnie chodzi o to ze za這zylem pod這gowke ogolnie jakos 60m na caly dom i gdy rozpalam w piecu to grzejniki grzeja a pod這ga nie na rotometrach na rozdzielaczu przy podlogowce jest ciagle ta sama temp a podloga jest zimna hydraulik nie widzi bledu tylko kaze ciagle grzac. jak wylaczyl ogrzewanie grzejnikow i palilem cala noc w piecu to podloga byla ciepla nie wiem co jest pomozcie dolacze zdjecie rozdzielacza moze jest cos zle podlaczone? ogrzewanie pod這gowe nie grzeje

0 8
  • #2 15 Lut 2016 12:15
    Andrzej Ch.
    Poziom 27  

Niestety ale pod這g闚ka wymaga dostarczenia du瞠j ilo軼i ciep豉. Jak stwierdzi hydraulik, po prostu trzeba grza najlepiej non stop, mniejsz temperatur ale non stop. Beton d逝go si nagrzewa i d逝go stygnie.

0
  • #3 15 Lut 2016 12:27
    kostek123-19
    Poziom 4  

ale jak d逝go? mamy tez taki problem ze jak zostawimy piec na noc a jest na ekogroszek to zasobnik jest pelny a na sterowniku wyskakuje brak paliwa i piec sie wylacza

Dodano po 9 [minuty]:

dodam pasadzka nie jest grubo wylana 5cm betonu i dom tez nie jest duzy wiec po 3 dobach palenia byloby juz cos czuc a jest zimna. Hydraulik twierdzi ze nie umiem palic w piecu nie wiem co robic;/

0
  • #4 15 Lut 2016 14:37
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

@kostek123-19 czy ta pod這g闚ka jest odpowietrzona?

0
  • #5 15 Lut 2016 16:09
    kostek123-19
    Poziom 4  

Tak byla odpowietrzana i tam jest wstawiony automatyczny odpowietrznik

0
  • #6 15 Lut 2016 16:51
    warbru
    Poziom 2  

witam ,odlacz pompe i obserwoj czy rury benda sie nagrzewac.

Dodano po 7 [minuty]:

mozesz jesze temperature obiegu na 40 stopni ustawic i grzac caly dom i obserwowac czy podloga sie nagrzewa. Piec centymetrow betoni to niejest duzo.
    Mnie sie wydaje ,ze niemasz odpowiedniego zaworu regulujacego ze uklad jest nielasciwie zrobiony. Cos podobnego zrobilem do lazienki i tesz mi dobrze nie chozi, a do zmiany jesze sie nie zmatywowalem.
    Pozdrawiam.

0
  • #7 15 Lut 2016 17:52
    kostek123-19
    Poziom 4  

Odlaczylem pompke to rotometry od razu w gore poszly

Dodano po 47 [sekundy]:

Odlaczylem pompke to rotometry od razu w gore poszly

0
  • #8 15 Lut 2016 18:36
    warbru
    Poziom 2  

Jak wspomnialem taki uklad wlasnej roboty tez min nie dzala zadowalajaco
    pompa miesza cala ilosc wody w podlodze i malo co zabiera cieplej wody z ogrzewania .
    Zaproponowal bym ustawiene na piecu max. 40 stopni i otwarcie wszyskich zaworow, bynamniej narazie. Ja caly dom ogzewam z 40 stopniami ,ale musze wspomniec ze umnie niema takich zim.
    pozrawiam

0
  • #9 15 Lut 2016 19:28
    kostek123-19
    Poziom 4  

Tylko ze u mnie jest wiecej nastawione. 60Stopni na piecu a grzejniki zakr璚one

1