Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WFR 2441 - trzaski, chrobotanie w czasie prania

15 Lut 2016 14:18 2955 5
  • Poziom 15  
    Od jakiegoś czasu z tej pralki, głównie przy wirowaniu, słychać dziwne trzaski, chrobotanie - nie cały czas, ale przez 5-10 sekund, później normalna praca i po jakimś czasie znowu trzaski i chrobotanie. Jedyne, co udało mi się ustalić to to, że przy przełączeniu na samo odpompowanie, pojawiają się właśnie te dźwięki, a z węża nie leci woda, co wskazywałoby na problem z pompką? Problem w tym, że podczas normalnego prania, cały program odbywa się normalnie (oczywiście pojawiają się te trzaski), a woda jest wypompowywana wtedy, kiedy trzeba. A, jeszcze coś - zauważyłem, że podczas ręcznego obracania bębnem (choćby przy wyjmowaniu bielizny), słychać jakby ocieranie się metalu o metal, czego wcześniej nie było - może jakieś przetarcie?
  • Poziom 38  
    Zapewne fiszbina (drut z cyckonosza) siedzi między bębnem a zbiornikiem. Trzeba go wyjąć.
  • Poziom 14  
    Mam podobne odgłosy w pralce bosch spowodowane są luzem na zużytych amortyzatorach.
    Na początku wirowania jak pralka nie wejdzie w obroty stukają (chroboczą) :shii: rytmicznie z obrotami. Jak wirowanie osiągnie maksymalne obroty stuki ustają jest tak już ponad rok.
  • Poziom 15  
    jack200 napisał:
    Mam podobne odgłosy w pralce bosch spowodowane są luzem na zużytych amortyzatorach.
    Na początku wirowania jak pralka nie wejdzie w obroty stukają (chroboczą) :shii: rytmicznie z obrotami. Jak wirowanie osiągnie maksymalne obroty stuki ustają jest tak już ponad rok.

To nie wyjaśnia chrobotania przy odpompowaniu, kiedy bęben w ogóle nie wchodzi na obroty.
  • Poziom 38  
    To sprawdź dokładnie pompkę, może coś (moneta, guzik itp) znajduje się przy skrzydełkach pompki.
  • Poziom 14  
    W takim układzie jeśli chrobocze Ci tylko przy wypompowani pozostaje tylko pompa, albo luz na wirniku albo coś siedzi w środku jak napisał kolega wyżej.