Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra 96' 1.6 16V benz+LPG brak mocy + wariuje gdy sie nagrzeje

15 Lut 2016 16:54 1074 8
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie forumowiczów.

Zacznę od tego, że szukałem odpowiedzi na moje pytania lecz nie widziałem aby ktoś miał podobny problem.

Jakiś czas temu nabyłem Opelka i mam problem z silnikiem. Mianowicie zaraz po odpaleniu jest wszystko w porządku. Niestety po chwili pracy silnika jak nabierze pare stopni zaczyna czasami przerywać i ogólnie chciałby ale nie jedzie jak powinien. Czuć brak mocy. Ponadto podczas zmiany biegów obroty utrzymują się przez ok 1sec np na 2,5 tys obotów a czasem nawet same rosną o kilka setek. To jeszcze jest małe piwo. Największy cyrk zaczyna się w sytuacji, gdy silnik osiąga temp ok 85-90. Zaczyna się tym, iż obroty blokują się przy 3 tysiącach (zazwyczaj trafia się to przy wyprzedzaniu) na jakieś 3 sec. W tym samym momencie wyskakuje kontrolka engine check. Przy dojeździe do świateł czy też ostrzejszego zakrętu gdy dojeżdżam na jałowym silnik poprostu gaśnie. Aby ponownie odpalić muszę dodać gazu bo inaczej ani rusz. Od tego momentu obroty falują i strasznie szarpie autem.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za podpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Sprawdź czy nie masz jakiś nieszczelności i przydało by się go podłączyć pod komputer i odczytać błędy ze sterownika
  • Poziom 2  
    O jakich nieszczelnościach mowa? I jak to sprawdzić
  • Poziom 17  
    Zacznij od porządnej diagnostyki.
  • Poziom 7  
    Mam taki sam sinik w lpg sekwencji. Miałem podobnie, proponuje wymienić świece kable, wyczyścić krokowy(najlepiej wymienić) oraz przepustnice. POmocne może być także odłącznie EGR na wtyczce( w moim przypadku pomogło i auto zyskało dużo więcej mocy).
  • Poziom 2  
    Krokowy jak i przepustnica były czyszczone wiec to raczej nie tutaj lezy problem. Zobaczym co da reszta co podałeś ;)
  • Poziom 7  
    Proponuję świece i kable firmy NGK sam je używam i jestem zadowolony. Chciałem dodać że przy odłączeniu egr na wtyczce wywala check engine, ale proponuje tak pojeździć z tydzień, jeśli jest poprawa to zaślepić
  • Poziom 2  
    Przyczyna wariujacego silnika byl stary, wadliwy aku, ktory robil zwarcie. Bedzie kasa to rozprawie sie z brakiem mocy :)