Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Rav 4 - Toyota rav 4 nie działa obrotomierz.

15 Feb 2016 17:07 1968 6
  • Level 11  
    Witam mam Toyote Rav 4 z 1997r silnik 2.0 benzyna. W aucie przestał działać obrotomierz. Licznik wymieniony został na inny i nadal bez zmian. Pytanie mam następujące skąd podawany jest sygnał obrotów, lub prosił bym o schemat.
  • Level 16  
    Czujnik obrotów,od tego zacznij.
  • Level 38  
    W skrzyni jest impulsator, kolega zaś wyraźnie pisze o obrotomierzu, obroty idą z komputera silnikowego. Pin chyba C22, koloru nie mam, może jutro coś znajdę.
  • Level 30  
    Sory zamotałem się i myślałem o prędkościomierzu.
  • Level 8  
    Kolego, jest takie coś jak moduł zapłonu. Miałem taką sytuację w hyundaiu. Autko normalnie chodziło, ale po chwili od startu, obrotomierz spadał do zera, przed tym falował, pomimo że silnik pracował normalnie. był z tym związany jakiś błąd, ale nie pamiętam dokładnie jaki (chociaż nie było check'a-błąd małej rangi). Wymień moduł zapłonu (mała kosteczka) poszukaj, zlokalizuj, wymień, ciesz się obrotomierzem. Tylko oryginał-Choćby używka bo nowe to z reguły cenę mają z kosmosu
  • Level 11  
    Temat rozwiązany obrotomierz sterowany jest z 22 pinu sterownika uszkodzeniu uległ sterowni a dokładnie zimny lut na sterowniku.