Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku, Pioneer HM-72 podłączony do Sony KDL42W829 i blu ray

yomulus84 15 Lut 2016 17:13 522 11
  • #1 15 Lut 2016 17:13
    yomulus84
    Poziom 3  

Mam problem z dźwiękiem w moim domowym zestawie. Mam połączonego (kabel optyczny) Pioneera Hm-72 z tv KDL42W829BB TV LED 3D SONY i z (hdmi) odtwarzaczem blu ray Sony BDP S - 4500. Niestety, po odpaleniu filmu na blu ray wieża nie daje w ogóle głosu. Tzn przez chwilę słychać pisk, po czym nastaje cisza. Dokładnie taki sam efekt występuję na niektórych kanałach telewizyjnych np. Discovery. Inne programy, jak np. TVP i CD odtwarzane na blu ray normalnie są przez wieżę przetwarzane i jest głos. Czy ktoś może ma pomysł o co w tym chodzi? Dodam jeszcze, że gdy odłączam wieżę i odpalam film blue ray z głosem na tv, to wszystko jest elegancko.

0 11
  • #2 15 Lut 2016 17:27
    intenso
    Poziom 38  

Prawdopodobnie podajesz do wieży sygnał audio do zdekodowania czyli DD lub Dts
    Na kanałach tv musiałbyś zmienić ścieżkę dźwiękową a w bluray w ustawieniach audio ustawic aby sygnał na wyjściu optycznym był PCM .

0
  • #3 15 Lut 2016 17:35
    yomulus84
    Poziom 3  

Dzięki za odpowiedź. Ale blu ray jest podpięty do tv hdmi, a dopiero z tv do wieży leci optyk. To da radę w blu rayu ustawić sygnał na wyjściu optycznym z tv był pcm?

0
  • Pomocny post
    #4 15 Lut 2016 17:51
    intenso
    Poziom 38  

Tak da, popatrz w ustawieniach tv i bd
    Dla mnie to jest jedyna przyczyna.

0
  • #5 15 Lut 2016 18:52
    yomulus84
    Poziom 3  

Super, poszło! :) Dzięki! A czy normalne jest to, że audio odpalane z tv lub blyray na głośnikach wieży jest relatywnie ciche? Mam wrażenie, że głośniki telewizyjne odtwarzają głośniej niż te z wieży na tym samym źródle (film z tv lub z bluray).

0
  • #6 15 Lut 2016 18:56
    intenso
    Poziom 38  

Napisz dokładniej o co chodzi :-)

0
  • #7 15 Lut 2016 19:17
    yomulus84
    Poziom 3  

Zestaw jest podpięty tak jak pisałem wyżej. Włączam sobie film na bluray i daje wieżę na max głośność. Mam wrażenie, że to nie jest wcale jakoś super głośno. Jak przełączam dźwięk z wieży na telewizor przy tym samym filmie, to na głośnikach telewizorowych jest głośniej (fakt, że głośniki w tym telewizorze są naprawdę dobre). To jest normalne?

0
  • #8 15 Lut 2016 19:26
    intenso
    Poziom 38  

Trudno mi powiedzieć, ta wieża nie powinna dać żadnych szans tv.
    Może masz włączone jakieś podbarwienia dźwięku w tv, ale mimo wszystko nie powinno chyba tak być.

0
  • #9 16 Lut 2016 16:12
    yomulus84
    Poziom 3  

Myślałem też, żeby może spróbować podłączyć tv do wieży innym kablem, a nie optycznym tak jak mam teraz. Da radę to zrobić na tym tv? Bo wydaje mi się, że nie ma innego wyjścia audio, ale nie jestem specem, więc mogę się mylić.

Brak dźwięku, Pioneer HM-72 podłączony do Sony KDL42W829 i blu ray

0
  • #10 16 Lut 2016 16:59
    intenso
    Poziom 38  

Możesz z wyjścia słuchawkowego.

0
  • #11 16 Lut 2016 17:52
    yomulus84
    Poziom 3  

Dzięki za szybką odpowiedź :) Czyli Jack + 2 x chinch? A nie stracę wtedy nic na jakości w porównaniu do kabla optycznego?

0
  • Pomocny post
    #12 16 Lut 2016 18:03
    intenso
    Poziom 38  

Tak taki kabel
    Co do jakości to różnie to może być, ponieważ w wieży i w tv masz przetworniki cyfrowo analogowe, z tv będziesz miał już gotowy sygnał obrobiony przez przetwornik w tv i wieżą go tylko wzmocnisz, natomiast jak podłączysz wieżę kablem optycznym to wieża dostanie sygnał cyfrowy gdzie za pomocą swojego przetwornika przerobi sygnał na analogowy, jakość w jednym i drugim przypadku zależy od jakości tych przetworników.
    Według mnie w wieży powinien być lepszej jakości
    Podłącz sobie i sprawdź.
    Wtedy wyczujesz różnice lub nie
    Możesz jeszcze spróbować wyciągnąć dźwięk z wyjścia Euro.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo