Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota yaris verso - Nie przełącza na gaz

wacekgacek 15 Feb 2016 17:25 1341 6
 • #1
  wacekgacek
  Level 16  
  Witam.A ja mam taki problem,samochód toyota yaris 1,3 silnik vvti z 2000 roku instalacja sekwencja prince.Na ogół po przejechaniu 2km auto przeskakiwało na gaz a teraz coś mu sié przestawiło przeskakuje na gaz ale pika że nie ma gazu I z powrotem przeskakuje na benzyne dopiero po przejechaniu 10 do 12 km przeskoczy na gaz.Napewno to nie wina filtra gazu bo wiem że tak niektórzy będą podpowiadać.
 • #2
  3piroman666
  Level 17  
  Witam.
  Skoro filtry z góry wykluczasz to może czujnik ciśnienia albo temperatury? A swoją drogą nie lepiej podłączyć komputer i podejrzeć parametry, i zobaczyć czy jakieś błędy się nie zapisują.
  Pozdrawiam.
 • #3
  wacekgacek
  Level 16  
  Czujnik temperatury też wykluczam bo robiłem zworkę i nic z tego ,na komputer będe musiał podjechać gdyż sam nie poradzę sobie z tego co widzę.Jeszcze jutro przejże ten czujnik ciśnienia;to ma sens.
 • #4
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  wacekgacek wrote:
  bo robiłem zworkę
  Zworka całkiem nic nie da.
 • Helpful post
  #5
  gimak
  Level 40  
  wacekgacek wrote:
  przestawiło przeskakuje na gaz ale pika że nie ma gazu I z powrotem przeskakuje na benzyne dopiero po przejechaniu 10 do 12 km przeskoczy na gaz.

  Najprawdopodobniej reduktor do czyszczenia, być może będzie potrzebny zestaw naprawczy.
  wacekgacek wrote:
  na komputer będe musiał podjechać

  I od tego należy zacząć, lub zamontować na stałe manometr do pomiaru ciśnienia gazu, wtedy jest bieżący obraz pracy reduktora.
 • #6
  wacekgacek
  Level 16  
  Witam.Przyczyna była banalna,zaśniedziały bezpiecznik od gazu.Wyczyściłem,popsikałem wd40 I chodzi jak należy.Mimo wszystko dziękuje za podpowiedzi.
 • #7
  wacekgacek
  Level 16  
  Problem powrócił po kilku dniach,okazało się że przyczyną był zabrudzony reduktor.Wyczyszczony i działa git.Brawo ,,gimak'