Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung 48H6270 - Plamy na ekranie w środku matrycy.

puchan 15 Feb 2016 17:44 14682 10
 • #1
  puchan
  Level 14  
  TV kupiony w październiku. Lewa plama zauważona miesiąc później i nie wiem czy już była w czasie kupowania, widać ją było w specyficznych sytuacjach. TV z wystawki. Nie powiększa się i nie ciemnieje. Druga plama ta po prawej pojawiła się w ciągu kilku godzin. Wczoraj jej nie było a od kiedy zauważyłem tę pierwszą to często zwracałem uwagę na te sprawy. Dziś jest. Od razu taka. Mocniejsza od pierwszej. Czy to kurz? Od środka? Na zew. nie daje się czyścić. Czy coś innego. TV na gwarancji z MediaExpert. Czy na gwarancji to czyszczą? Iść z tym do sklepu czy szukać po serwisach (okolice Olsztyna). A jak za opłatą to za ile? Dojazd z Olsztyna ok. 40 km.

  Samsung 48H6270 - Plamy na ekranie w środku matrycy.
 • Helpful post
  #2
  intenso
  Level 39  
  Jeżeli tv na gwarancji, dzwonisz na infolinię samsunga, przedstawiasz sprawę i za kilka dni będzie serwisant z nową matrycą.
 • Helpful post
  #4
  intenso
  Level 39  
  Wymieniają w domu na miejscu.
 • #7
  Trust74
  Level 10  
  Witam..
  Pragne dodać ze rozbierałem tego typu telewizor i wcale to nie jest wina
  matrycy, kurzu ..
  a czego tego raczej nigdzie sie nie dowiem?

  pozdrawiam..
 • #8
  User removed account
  User removed account  
 • #9
  puchan
  Level 14  
  Wiem, że to są padnięte ledy na paskach na podświetlaniu. Jest już sporo filmików na jutubie i jak to wymienić. Kiedy pytałem jeszcze nie było wiadomo o co chodzi. Ta matryca wymieniona rok temu właśnie dostała podobnej przypadłości miesiąc temu. Jedna szara plamka. Nie pamiętam na ile jest gwarancja na sam ekran po naprawie ale jak po gwarancji to sam spróbuję podmienić sam. Ostatnio zacząłem ogarniać luty montażu powierzchniowego... ;)
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  puchan
  Level 14  
  mihal2002 wrote:
  puchan wrote:
  to sam spróbuję podmienić sam.

  Powodzenia.


  Dzięki. W czasach Commodore poprawiałem po serwisie monitorek Neptun co się zawsze na ferie psuł. Poprzez gumową rękawicę na odpalonym TV obracałem lampą na kineskopie bo obraz miałem obrócony o kilka stopni. A wcześniej trzeba było zdjąć precyzyjnie plomby gwarancyjne. Tak że doświadczenie jest... Wysokie napięcie przy lampie kineskopu odczuwa się przez rękawice gumową jak mrowienie jakby ktoś pytał....