Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Palio Weekend 1.2 8V - Konfiguracja programu diagnostycznego LPG TEC 99

15 Feb 2016 19:49 1635 9
  • Level 9  
    Witam posiadam Fiata Palio Weekend rocznik 2000 pojemność 1.2 8V z instalacją gazową Tartarini II generacji. Chciałem sprawdzić instalację gazową kupiłem interfejs firmy Auto-Perfekt . Mam laptopa z win 98 i wgrany program TEC 99 pod Dosa. Program uruchamia się "łaczenie z centralką proszę czekać" i na tym koniec. Wgrałem tez sterowniki pod interfejs ze strony producenta ale system Windows nie może ich znaleźć. Szukałem instrukcji obsługi i nic z tego. Jeżeli ktoś z Kolegów może mi pomóc to bardzo proszę.

Pozdrawiam Ryszard.
  • Level 13  
    To w końcu jak sterowniki fejsu pod DOS-a ?
    Jak DOS to COM , bez sterowników .
    A jak USB , to nie DOS bo nie kumam ?
  • Level 9  
    No właśnie ja już się sam w tym pogubiłem. Szukałem już wszędzie jakiejś instrukcji ale nie znalazłem.Ktoś pisał że sam program działa tylko w Dosie.
    Cóż chyba jestem nie kumaty i nic z tego nie będzie :cry:

Dodano po 11 [minuty]:

Jeszcze dodam że to urządzenie podłącza się tylko pod USB.
  • Level 13  
    Starszy komp na RS i takiż fejs .
    Musi iść .
  • Level 12  
    Witam,

Łączyłem się z tym sterownikiem na XP. Program nazywa się jak dobrze pamiętam TEC99 Evolution. Po instalacji jest wersja włoska, ale w programie idzie zmienić na język polski. Połączyłem się interfejsem na chipsecie FTDI bardzo podobnym do Twojego z odpowiednim adapterem, ważne jest aby w systemie port Com był z przedziału 1-4.
  • Level 9  
    Bardzo dziękuje za odpowiedź będę próbował może coś z tego wyjdzie jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
  • Level 9  
    I niestety kicha próbowałem XP i program TEC 99 evolution i nic po prostu centralka nie odpowiada
    po podłączeniu laptopa pod centralkę powinny się świecić dwie diody swieci tylko jedna i jak by nie było połączenia z centralką tak samo się działo z programem TEC 99 RPO , może jest uszkodzona centralka lub jest ze mnie kapuściany głąb :(
  • Level 9  
    Chciałbym wszystkim podziękować za okazałą pomoc i jeżeli można to poproszę o jeszcze :)
    Przeprowadziłem konfiguracje DOSBOX. Tzn. nie ja tylko zięć i też próbowaliśmy i nic.
    Czy w DOS trzeba zainstalować sterownik do tego urządzenia które jest na zdjęciu wyżej. Sterowniki są pod Win 98 czy to mnie będzie kolidowało?
    Szkoda ze nigdzie nie jest opisane krok po kroku jak się podłącza urządzenie do centralki i sprawdza się odpowiednim programem.

Dodano po 24 [minuty]:

W urządzeniu są trzy diody:
    czerwona-gotowy do pracy,dioda zapala się po zainstalowaniu sterowników
    zielona sygnalizacja transmisji w kierunku komputera PC
    żółta sygnalizacja transmisji w kierunku pojazdu
    W moim przypadku pali się tylko czerwona.
  • Level 29  
    Co mi tylko do głowy przychodzi to
    -niewłaściwy program (nie wysyła zapytania do sterownika)
    -interfejs o nieodpowiednim złączu- tartarini mają podobną wtyczkę do np elpigazu i starego staga ale inny układ pinów (masa się zgadza a plus zapewne podawany z portu usb)
    -uszkodzony sterownik lpg - brak komunikacji
    -uszkodzony interfejs
    Najlepiej sprawdzić na innym sterowniku tartarini w innym aucie o ile jest możliwość