Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ANTENA Zewnętrzna DVB-T MPEG4 CYFROWA 42dB TVA500

szeryf3 15 Lut 2016 19:53 1389 7
  • #1 15 Lut 2016 19:53
    szeryf3
    Poziom 9  

Założyłem parę dni temu antenę szeroko pasmową do odbioru sygnału naziemnego i od czasu do czasu mam drobne problemy z jakością odbioru. Zauważyłem, że w sąsiedniej klatce jest zamontowana antena typu TVA500. Proszę mi powiedzieć co sądzicie na temat tej anteny, bo w opisie na stronach sprzedających jest to najlepsza niemiecka produkcja, która sama sobie dobiera wzmocnienie do jakości sygnału itd. Nic tylko ją kupić i zapomnieć o problemach z jakością odbioru.

• #2 15 Lut 2016 20:20
    TELMOR_PL
    Poziom 25  

Nie lubię takich wynalazków. Tego typu anteny to kawałek drutu i wzmacniacz korba. Uzysk na drucie to przysłowiowe pół decybela reszta to wzmacniacz, tylko co on wzmacnia?
    Antena, to oprócz dobrego kabla najważniejsza część instalacji, każdej!
    Od jakości anteny zależy jakość odebranego sygnału a więc również tego co mamy na ekranie TV. Anteny dobieramy w zależności od indywidualnych warunków: moc nadajnika, odległość, ukształtowanie terenu, indywidualne wymogi instalacji itp. Przede wszystkim antena bierna - to czysty sygnał, każda dalsza "obróbka" sygnału to wprowadzanie zniekształceń. Ale litości,...

• #3 15 Lut 2016 20:28
    _kli_
    Poziom 28  

szeryf3 napisał:
    Nic tylko ją kupić i zapomnieć o problemach z jakością odbioru

No to raczej jej nie kupuj!

• #4 15 Lut 2016 21:01
    irekr
    Moderator

To teraz na spokojnie:
    1. Nie jest to antena produkowana w Niemczech a w Chinach, dość popularna także na Słowacji. Przyznam się że w Niemczech takiej anteny nie widziałam ani jednej, nawet na śmietniku. Do odbioru MPEG2 to może się nada w niektórych miejscach ale do MPEG4 nie bardzo...
    2. Ustawiona w takim położeniu jak na zdjęciu służy do odbioru sygnałów w polaryzacji PIONOWEJ, należy ja położyć płasko jak beret.
    3. W środku jest wzmacniacz z kawałkiem druta, jak na jej cenę to trochę nie tak....

• #5 15 Lut 2016 21:02
    TELMOR_PL
    Poziom 25  

To zależy o czym kolega autor chce zapomnieć,.. dobrym odbiorze, sygnale czy problemie.
    Nie przeczę, pewnie gdzieś tam zadziała i znajdą się zadowoleni, ale pod nadajnikiem to i spinacz wystarczy. Ale spinacz ze wzmacniaczem to już przesada,... :D

• #6 14 Sty 2017 08:25
    szeryf3
    Poziom 9  

Mam jednak antenę szeroko pasmową i bardzo często się zdarza , że wieczorem nie mogę odebrać żadnych kanałów telewizyjnych. Po prostu tnie sygnał, lub go kompletnie brak. Zastanawiam się, czy taki odbiór sygnału jest spowodowany jakąś konserwacją nadajników, lub zakłócaniem sygnału np: latarni. Myślę nad zakupem podstawowej telewizji wysyłanej na złączach internetowych.

• #7 14 Sty 2017 09:10
    irekr
    Moderator

Po pierwsze popraw ten post. Nie bardzo rozumiem określenia "Myślę nad zakupem podstawowej telewizji wysyłanej na złączach internetowych." Stary jestem, może dlatego.....

Opisz może jak obecnie wygląda Twoja instalacja oraz gdzie dokładnie mieszkasz...

• #8 20 Maj 2017 16:07
    szeryf3
    Poziom 9  

Zakończyłem mękę z anteną zewnętrzną i ciągłym zanikiem sygnału co prawda częściowo z mojej winy bo położenie mojego bloku jest w dołku, a i antena była na parterze. Zakupiłem telewizje u operatora telefonii, a sygnał od rutera do dekodera przesyłam poprzez Wifi.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME