Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vhs na komputer video studio

piotrekwru 15 Feb 2016 20:03 2271 17
    piotrekwru
    Level 9  
    Witam.

Chciałem przegrać kasety vhs na komputer.
    Kupiłem video graber marki EASYCAP z programem video studio.
    Podłączyłem video do swojego komputera i mam obraz na podglądzie z wraz z dzwiękiem. Natomiast gdy zgram obraz na komputer to odtwarza się ale bez dzwięku.
    Szukałem w opcjach i na różnych forach natomiast nie znalazłem żadnej odpowiedzi. Proszę o pomoc może ktoś miał podobny problem.
    Może ktoś ma polecić lepszy program do zgrywania przez easycap.

Z góry dziękuje za pomoc.
    Tomasz88888
    Level 12  
    Jakim programem przechwytujesz?
    Moim zdaniem to na 95% coś źle w opcjach przechwytywania ustawiłeś.
    przemotco
    Level 10  
    Tak jak kolega wyżej napisał pewnie masz coś w ustawieniach zapisu źle ustawione, nie znam tego programu w którym działasz, ale to może być to, ja np. używam programu do compositingu After Effects i tam domyślnie dzwięk jest wyłączony podczas przechwytywania i trzeba samemu go uruchomić.

Na wszelki wypadek scignij program Media info i sprawdź nim gotowy film, zrób printscreena z informacjami o pliku wideo i wrzuć na forum, zobaczymy czy ścieżka dzwiękowa się zapisała.

Pozdrawiam
    michcz
    Level 11  
    Sprawdź kodeki audio. W opcjach przechwytywania powinieneś mieć możliwość ustawienia formatu do jakiego ma zostać przechwycony obraz i dźwięk. Prawdopodobnie masz ustawiony jakiś dziki format. Spróbuj wymusić mp3 i powinno być OK!
    kolarz_26
    Level 15  
    Witaj. Nie polecam przegrywania kaset VHS na komputer przy pomocy tanich zabawek. Zaopatrz się w analogowy tuner na złącze PCI do komputer. Dlaczego? Postaraj się o model z sprzętowym koderem MPEG opartym na układzie Philipsa SSA, ponieważ w ten sposób uzyskasz bezproblemową synchronizację obrazu z dźwiękiem. Jeśli, Tobie naprawdę zależy, to sprzedam mój sprzęt lub podam model. Dołączone jest do niego oprogramowanie. Wiem, że istnieją, co najmniej dwa tunery ze sprzętową kompresją.
    Drugi sposób to karta ATI ALL-IN-Wonder. Jedna z niej ma sprzętową opcję usuwanie przeplotu a efekty są super.
    Trzeci to karta VIVO, tego nie polecam bo nie łatwo zsynchronizujesz obraz z dźwiękiem w czasie kompresji. Pół sekundy już widoczne jest na filmie. Postaraj się o program VirtualDub i nie baw się zabawkami EASYCAP. Mam doświadczenie w tej dziedzinie. Czy masz laptopa, to nie zawracaj sobie gitary zgrywaniem kaset VHS na komputer, to nieporozumienie. Trzeba coś wiedzieć o przeplocie więc kasa to nie wszystko, wiedza liczy się bardziej.
    Podsumowując nigdy nie uzyskasz, takiej jakości materiału na komputerze z kasety VHS, jak przy odtwarzaniu go na telewizorze a trwałość zapisu na dysku tyle, co sam dysk twardy więc wątpliwa w stosunku do kasety VHS.
    piotrekwru
    Level 9  
    w opcjach włączam zaznaczam opcje ,,USE PC AUDIO'' ale i wtedy mam dzwięk
    ale gdy dam Capture video to ta opcja się odznacza i plik się zgrywa ale bez dzwięku. nie znalazłem innych ustawień.
    Załanczam screen może coś pomoże.
    viayner
    Level 42  
    Witam,
    ulead video studio to jeden z prostrzych i bardziej intuicyjnych programow, sam go uzywalem i to wlasnie do zgrywania VHSow.
    Poszukaj dobrze nie pamietam dokladnie gdzie to jest ale masz w ustawieniach opcje jak i czy zgrywac dzwiek z obrazem i tu pewnie masz problem, podglad a capture to zupelnie inne ustawienia, na podgladzie masz wszystko a w capture to co ustawisz.
    Zgrywaj dzwiek z odpowiedniego urzadzenia albo poprowadz go do karty dzwiekowej oddzielnym kabelkiem i z niej nagrywaj. U mnie dzilaly obie opcje i nie bylo problemow z synchronizacja.
    Pozdrawiam
    piotrekwru
    Level 9  
    Ok popróbuje. A jak próbowałem w zakładce audio zgrać dzwięk to wyskoczył mi komunikat ze nie moze znałeźć ścieżki dzwięku. Moze tu mam jakiś problem.
    Tomasz88888
    Level 12  
    W menu przechwytywania musisz wskazać tego grabbera jako źródło wideo i tak samo w zakładce audio powinieneś wybrać USB grabber audio device.
    piotrekwru
    Level 9  
    jak wejde w options, capture properties,property type to mam zaznaczone video capture filter , a jak chce zmienić na audio source i daje ok to wraca do poprzednich ustawień.

viayner jeśli jest taka możliwość to mógłbyś mi powiedzieć krok po kroku co mam zaznaczyć żeby zgrać obraz z dzwiękiem bo już kilka dni szukam i szukam i nic.
    Przeszukałem różne zakładki i opcje i nic interesującego nie znalazłem.
    Program wydaje się niezły mam tylko problem z tym dzwiękiem.

z tego co wyczytałem w necie to każdy wchodzi po uruchomieniu programu w zakładke capture zaznacza gdzie mam zostać zapisany obraz i tyle nic szczegółowego.
    Seraffino
    Level 11  
    Piotrek -rozumiem że zgrywasz do avi DV czyli dźwięk masz wpleciony w obraz,jedynie co mi przychodzi do głowy to posprawdzaj przewody od fonii może nie podaje dźwięku,ewentualnie wgraj jeszcze raz program.Ale prawdopodobnie będziesz musiał dźwięk wpuścić poprzez kartę dźwiękową :(
    piotrekwru
    Level 9  
    seraffino- Kable sprawdzałem i na różne sposoby ale mam pytanie jak zgrać to przez karte dzwiękową? nigdy tego nie robiłem, jaki kamel musze miać?
    Seraffino
    Level 11  
    Musisz mieć kartę dźwiękową z wej.line-in np:Sound Blaster lub inne.
    Z kabelkami musisz pokombinować wej. na karcie jest na (jack)
    czyli poszukać przejściówek,albo lutownica i samemu :(
    Programu nie znam ale na pewno trzeba odpowiednio poustawiać.
    Tomasz88888
    Level 12  
    Żeby zgrać przez kartę dźwiękową wystarczy ci zwykły kabel jack na 2x composite (męski).
    Tylko musisz sprawdzić czy twój program do przechwytywania ma do wyboru przechwyt audio z wejścia liniowego karty dźwiękowej.
    deus.ex.machina
    Level 32  
    piotrekwru wrote:
    windows 7 32bity

Nie wiem czy pójdzie Virtual VCR http://www.videohelp.com/software/VirtualVCR moim zdaniem jedna z najlepszych tego typu aplikacji na rynku, co do synchronizacji audio/video... no jest to jakiś kłopot ale z braku laku można i tak.