Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PVR HD 7000 - Konfiguracja przy odbiorze kilku satelit.

autkasz 15 Lut 2016 20:14 1335 10
  • #1 15 Lut 2016 20:14
    autkasz
    Poziom 3  

Witam. Szukałem, szukałem i nic nie znalazłem, a jeśli już znalazłem to u mnie nie ma zastosowania. Dlatego też nowy temat.
    Rzecz dzieje się w Niemczech. Dekoder polsatu pvr hd 7000 podłączyłem do instalacji w budynku wielorodzinnym, w którym jest jedna antena i kabel poprowadzony do mieszkań (niestety nie mam info jaki jest konwerter, ile ich jest itd). Poinformowano mnie, że można odbierać sygnał z trzech satelit, Hot Bird, Astra i coś tam jeszcze, dla mnie mniej istotne więc nie zapamiętałem.
    Jeśli chodzi o Astrę, dekoder łapie sygnał, wyszukuje kanały. Jeśli chodzi o Hot Bird - nie. Podłączony na innej instalacji - działa normalnie, wcześniej używałem na zezie i dwóch dekoderach w jednej instalacji, też wszystko grało. Miałem ustawiony tryb Diseqc MINI, port A. W nowej instalacji na tych ustawieniach nic nie łapie.
    Pytanie: czy jest to kwestia ustawień, ponieważ próbowałem różnych konfiguracji Diseqc, portów i nic, ALE co dziwne, przy przywracaniu ust. fabrycznych, na sekundę pojawia się sygnał hot birda, w tym czasie dekoder np. ustawia godzinę, a po chwili sygnał znika na dobre.
    Podsumowując: czy ktoś mógłby poradzić jak ustawić dekoder, aby odbierać Hot Bird, i czy w ogóle ten dekoder temu podoła czy można już zapomnieć?
    Pozdrawiam i z góry dzięki za każdą pomoc!
    W załączniku dwie fotki, sorry za jakość.

0 10
  • #2 15 Lut 2016 21:31
    mihal2002
    Poziom 43  

Astra pewnie port A dla hotberda port B.

0
  • #3 16 Lut 2016 16:21
    autkasz
    Poziom 3  

Dzis podlaczylem Fergusona AF-1018SE, Astre znalazl, ale moze ktos mi pomoze jak ustawic wszystko aby sprawdzic tego Hotbirda?? I czy mozna w jakis sposob stwierdzic czy wina lezy po stronie dekodera czy cos z konwerterem?
    PS. Sorry za brak polskich znakow.

0
  • #4 16 Lut 2016 16:47
    Darek.S
    Poziom 31  

mihal2002 napisał:
    Astra pewnie port A dla hotberda port B.

Tu masz najprawdopodobniejsze rozwiązanie. Ale żeby zadziałało to musisz mieć tryb dwu lub cztero antenowy ( i wtedy byłby i ten trzeci satelita najprawdopodobniej "Turksat - dla "rodowitych Niemców" wprost ze "Złotego stulecia" :D . Tylko wtedi porty 1,2,3 lub A,B,C ).Na twoich fotkach jest jedno antenowy. I od biedy mógłby zostać ale z Hotbird'em jako "B". Tylko wtedy nie będzie Astry ( i siłą rzeczy także tego trzeciego).
    A na fotce powyżej próbowałeś z "Usals" zatem pod obrotnicę. A w instalacji zbiorczej to niemożliwe by była takowa.

0
  • #5 16 Lut 2016 19:55
    autkasz
    Poziom 3  

Próbowałem też na dwuantenowej ( kabel jest jeden). Astre łapie na porcie A (tryb Diseqc MINI), na B ustawiam HotBird, ale sygnału brak. Ale cały czas dekoder łapie "chwilowo" sygnał przy przywracaniu ustawień fabrycznych, gdy wybrany jest HotBird. Później nic.
    Jeśli chodzi o Fergusona to po prostu wrzuciłem fotkę, bo nie mam pojęcia jak to poustawiać, próbowałem na różnych ustawieniach anteny i portach, ale nic. Dalej nie wiem czy to wina ustawień dekodera, czy instalacji. Jeśli chodzi o konwerter, to jest podwójny. Więc trzech satelit raczej nie łapie. Właściciel twardo upiera się, że HotBird jest. Walczę dalej ;)
    Dzięki za rady i czekam na więcej.

0
  • #6 16 Lut 2016 20:04
    mihal2002
    Poziom 43  

autkasz napisał:
    Dzięki za rady i czekam na więcej.

Dekoder CP nie obsługuje tego DiSeq a.
    Fergusona ustaw tak jak instrukcja każe.

0
  • #7 16 Lut 2016 22:23
    Darek.S
    Poziom 31  

To może podaj jakie masz tryby diseqc ( w CP na pamięć nie znam, zresztą rzadko się go u abonentów stosuje. Zdarza się, że dekodery nie obsługują pewnych trybów diseqc. Wspólnik miał ostatnio problem z Fergusonem (Ariva) bardzo przypominający Twój. Hotbird po włączeniu tunera owszem był. Nawet przełączało na Astrę tylko nie było już powrotu do Hotbirda ( tylko twardy reset). Konwerter to monoblock ( ale z Astrą jako B a ty masz A. Powodem okazał się Mixer Sat z naziemną. Po wymianie na inny model mixera już O.K. Przydałoby się więcej danych jaka instalacja. Jaki multiswitch a może monoblock Quatro bo tylko cztery mieszkania...?
    Edit:
    Tak sobie teraz przypomniałem, ze w kilku dekoderach CP od października nie zaktualizował oprogramowania skutkiem czego nie pokazują sygnału na ich transponderze, bo teraz jest w DVBS2 a dekodery maja nadal w menu DVBS. Co nie przeszkadza im normalnie funkcjonować. Spróbuj może ustawić Hotbirda na B i uruchomić przeszukiwanie.

0
  • #8 17 Lut 2016 12:38
    autkasz
    Poziom 3  

Przede wszystkim dziękuję za zainteresowanie tematem i przesyłam garść nowych informacji. Przede wszystkim dostałem się do skrzynki, która rozdziela sygnał na kilka/kilkanaście mieszkań, ale po kolei:
    Na dekoderze CP w trybie Diseqc MINI, na porcie A łapie Astrę, na B nic.
    W trybie DiseqC 1.0 są 4 porty: na 1 i 3 łapie Astre, na 2 i 4 nic, żadnych satelit.
    Jeśli wyłączę tryb diseqc, to też łapie Astrę.
    W zdjęciu poniżej wspomniana skrzynka. Od góry wchodzą kable idące od podwójnego konwertera, nie wiem konkretnie co to za konwerter. Pierwsze cztery, podłączone do LNB A, B, C i D, opisane są jako Astra, te podpięte do LNB E,F,G,H opisane są jako "EURO", właściciel twierdzi, że jest to HotBird. Kable wychodzące z dołu idą bezpośrednio do mieszkań.
    I teraz czy dobrze rozumiem: aby złapać sygnał z kabli opisanych EURO, podłączonych pod LNB E-H, muszę ustawić odpowiedni port w trybie diseqc, patrząc na to podłączenie, skoro na porcie 1 i 3 łapie Astrę, to 5 i 7 byłaby druga satelita? Dekoder CP ma tylko 4 porty.
    Druga kwestia, czy pokazane na zdjęciu podłączenie można zrobić w inny sposób? tzn. czy 4 kable z astry muszą zajmować 4 LNB obok siebie tworząc SAT SYSTEM 1? (pewnie tak, ale pytam dla formalności)
    Więc: Co zrobić, jak zrobić, żeby było dobrze?
    Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!

0
  • Pomocny post
    #9 17 Lut 2016 13:23
    Darek.S
    Poziom 31  

autkasz napisał:
    opisane są jako "EURO", właściciel twierdzi, że jest to HotBird.

Pytanie czy ma rację, bo jest także Eurobird (9E). Jeśli ma, teoretycznie na porcie 2 lub 4 albo B powinien odbierać tego drugiego satelitę ( w/g właściciela Hotbird ). Bo dekoder CP powinien z tym multiswitchem współpracować. Bo jeśli to nie jst Hotbird sygnału nie pokaże. Zresztą jeśli jest Hotbird także o czym pisałem tyle, że po uruchomieniu wyszuliwania kanały się pojawią. Jeśli już masz dostęp do skrzynki możesz wykonać prosty test. Wiadomo, że na Sat System1 Astra chodzi. Zamieniasz system 1 z 2 ( kable masz opisane i ofotografowane) i wtedy na Porcie 1 lub B łapiesz Hotbirda ( o ile właściciel się nie myli). Tylko się nie pomyl, bo te cztery kable tworzące Sat system1 czy 2 muszą iść dokładnie w tej kolejności i nie mogą się skrzyżować.

0
  • #10 17 Lut 2016 16:05
    telesat1
    Moderator na urlopie...

Darek.S napisał:
    mozesz wykonac prosty test.

Prosty test, to połączyć przewód LNB-A z własnym i przeskanować SAT na fergusonie.

0
  • #11 17 Lut 2016 23:34
    autkasz
    Poziom 3  

Darek.S napisał:

teoretycznie na porcie 2 lub 4 albo B powinien odbierać tego drugiego satelitę ( w/g właściciela Hotbird ). Bo dekoder CP powinien z tym multiswitchem współpracować.

OK wielkie dzięki, chodziło mi głównie o to, czy CP będzie z tym ustrojstwem normalnie działać. Sprawa jest w toku, właściciel ma wezwać "fachowca", który sprawdzi co z tym hotbirdem, czemu go nie ma i ewentualnie ustawić odpowiednio konwerter. Póki co nie za bardzo chcę przy tym grzebać, żeby nie narobić jakiegoś bałaganu. Ważne, że jesli HotBird jest/będzie to ten dekoder to złapie.
    Jeszcze raz dziękuję i jak coś się pojawi nowego to dam znać.
    Pozdrawiam.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo