Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pianino cyfrowe SDP-2 gear4music - czegos tam brakuje.

15 Lut 2016 20:38 1695 6
  • Poziom 15  
    Dobry wieczór,
    Kupiłem pianino cyfrowe na portalu aukcyjnym - miało być uszkodzone. Wydaje mi się, że nie tyle jest uszkodzone co po prostu czegoś tam brakuje. Włącza się, można odgrywać dema, ale klawiatura nie jest podłączona... Bo i do czego?
    Ogolnie lutowane wszystko tak źle, że aż sie zastanawiam jak to mogło w ogóle działać.
    Nie widuje pianin od środka, to też nir wiem co w klawiszach piszczy...

Pozdrawiam[/quote]
  • Poziom 15  
    Poszperałem, staram się znaleźć jak najbardziej pasujące rozwiązanie w innych modelach. Znalazłem model Artesia PA88W, z którego ściągnięto.
    Na tym się opiera:
    Link
  • Poziom 40  
    Tam brakuje kontrolera klawiatury, który wiązką jest połączony płytką główną; wlutowane są też złącza
  • Poziom 15  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Zastanawiam się czy mogę sam dorobić kontroler. Jednak nie mogę znaleźć żadnego schematu interfejsu z RWA802. Nie wiem czy znajdę, czy mam krzyczeć na sprzedawcę, że opis "brakuje śrubek, rozłożone" to nie to samo co brakuje płytki kontrolera.
  • Poziom 15  
    Czy ktos ma schemat pasujacego keyscana? Sporo czasu się zejdzie ze znalezieniem.
    Schemat, który dostałem od producenta podobnego pianina konczy się na J3. A płytki kontrolera nie ma.
  • Poziom 40  
    Tam właśnie miedzy matrycą klawiatury a złączem J3 jest kontroler.

Kontroler zbiera informacje o przyciśniętych klawiszach i w postaci danych interfejsu szeregowego przesyła do procesora.

Trzeba znaleźć typ kontrolera; możne się okazać że jest specjalnie produkowany tylko do tego pianina przez producenta.
  • Poziom 15  
    Ja to wiem. Chce albo kupic albo zrobić go sam. Póki co, podłączyłem pod oscyloskop i próbuje zrozumieć w jaki sposób to działa.
    Czy możesz opisać te piny?
    POWER CTL(3.3V)
    +3.3 (3.3V)
    INT (2.4V)
    DATA (2.4V)
    COM(3.3V)
    Chyba coś źle rozumiem, bo inaczej działa niż myślałem.
    W nawiasie podałem stany początkowe.
    Kiedy podłącze pin int pod rezystor pull-down to na pinie ccommon pojawia się sygnał prostokątny o częstotliwości 37Hz. Rozumiem, że mC już za mnie to robi?

Tylko czy on mi przełącza lewą i prawą strone klawiatury, czy kolumny wszystkie...