Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kyocera KM-3035 - "Wytłuszczony" pionowy pasek na kopiach

Stasio84 15 Feb 2016 20:56 1872 18
 • #1
  Stasio84
  Level 16  
  Witam,
  Problem dotyczy kopiarki jak w temacie, która wytłuszcza w pionie pas o szerokości kilku milimetrów. Dobrze widać to na załączonym zdjęciu i trzeba dodać, że brudzenie nie występuje jeżeli w danym miejscu nie ma obrazu, (pasek pojawia się zawsze w jednym miejscu). Nie ma znaczenia czy kopiujemy z szuflady, czy z podajnika bocznego i problem jest obecny także przy wydrukach, czyli optykę wykluczamy. Na początku obstawiałem, że problem jest związany z pobieraniem papieru, ale po dokładnym wyczyszczeniu elementów z tym związanych nic się nie poprawiło. Na chwilę obecną podejrzewam, że problem leży po stronie modułu bębna i jutro zabiorę się za jego wyczyszczenie. Czy uważacie, że to dobry trop? Koszt nowego modułu obrywa głowę. Według licznika ma 90 tys. kopii przebiegu, ale wygląda raczej na więcej. Cała kopiarka ma według licznika 300 tys...
  Proszę o pomoc speców od Kyocery :) Kyocera KM-3035 - "Wytłuszczony" pionowy pasek na kopiach
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Overold
  Level 20  
  Witaj
  Sprawdź optykę karetkę z lustrami czy nie "podskakuje" ew. drogę transportu papieru pod bębnem czy o coś nie haczy i się nie wybrzusza. Gdyby to był bęben to byłyby 2 lub 3 znaki.
  Pozdrawiam
 • #3
  W.P.
  Computer PSUs specialist
  Czy tylko na kopiach, czy także na wydrukach?

  Dodano po 5 [minuty]:

  Stasio84 wrote:
  Na chwilę obecną podejrzewam, że problem leży po stronie modułu bębna i jutro zabiorę się za jego wyczyszczenie.
  Po co? To nie może być z bębna.
  Przyjrzyj się uważnie pasowi. Tam są wyraźne zwężenia liter.
 • #4
  m1b
  Level 16  
  Czytajcie uważnie, przecież jest napisane że zarówno przy kopiach jaki i wydrukach. Ja bym sprawdził na początek czy kartka o coś nie zahacza, odległość od krawędzi kartki do zniekształcenia, jest chyba zbliżona do odległość między bębnem a utrwalaczem (pod warunkiem, że zniekształcenie jest od strony krawędzi wiodącej), może jakaś prowadnica jest wytarta. Czyszczenie bębna w tym przypadku podejrzewam że nic nie pomoże. Napisz czy na formacie A3 lub A4R jest tak samo. Może kartka nie haczy a ześlizguje się np. na rolkach rejestracji.
 • #5
  Stasio84
  Level 16  
  Panowie, sprawa wygląda tak, że ten ślad nie jest przy krawędzi wiodącej tylko przy końcowej. Nie ma znaczenia z jakiego źródła puścimy kartkę, ani nie ma znaczenia jej orientacja, a papier A3 też zachowuje się tak samo - zawsze to wytłuszczenie i zniekształcenie znajduje się w tej samej odległości od krawędzi końcowej kartki. Na moją głowę to jednak będzie coś z czasami przejścia kartki i synchronizacji napędów, ale niestety w Kyocerach nie mam na tyle doświadczenia aby to sprawnie rozwiązać. W kodach serwisowych jest mod bodajże 34 gdzie ustawia się timing dla sprzęgła rejestracji i przed zmianą ustawień maszyna drukuje obraz gdzie widzimy prostokąt podzielony na cztery, na którym sprawdzamy czy ten prostokąt jest w równej odległości od każdej z krawędzi kartki i... nie jest - widać delikatną różnicę między lewą i prawą krawędzią ( ok 1,5 cm). Zmiana ustawień w tym kodzie jednak nie pomaga. Co Wy na to?
 • #6
  krzys_ka
  Level 24  
  Trzyma kartkę na elektrodzie transferowej. Założyć oryginalne sprężynki na tulejki i po sprawie.

  pozdrawiam
  k.
 • #7
  W.P.
  Computer PSUs specialist
  Stasio84 wrote:
  Na moją głowę to jednak będzie coś z czasami przejścia kartki i synchronizacji napędów
  Miałem kiedyś identyczny problem w kopiarce Panasonica. Niemal identyczne rozmazanie treści na całej długości i w tej samej okolicy na kartce.
  Problem leżał w elektrosprzęgle przenoszącym napęd na rolkę rejestracji.
 • #8
  m1b
  Level 16  
  Jeżeli już to ja bym regulował U051, moim zdaniem wygląda to tak jakby rolki rejestracji za wcześnie się wyłączały i przytrzymywały kartkę. Wyczyść jeszcze czyścik pod rolką rejestracji na bocznej pokrywie, pewnie to nie pomoże ale tak dla pewności.
 • #9
  Stasio84
  Level 16  
  Spróbuję wyregulować ustawienia w tym kodzie 51 i dokładniej przyjrzeć się sprzęgłu rejestracji, bo klient przyznał się, że cały problem zaczął się od zacięcia papieru w tych okolicach. Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.
 • #10
  krzys_ka
  Level 24  
  Chcesz rozjechać maszynę w U51? Klientowi wypadła elekteoda transferu, pewnie poskładał jak umiał i przy okazji zamienil miejscami sprezynki w docisku lub/i polamal przy okazji tulejki. Gotowe rozwiązanie problemu dostales kilka postów wyzej....
 • #11
  W.P.
  Computer PSUs specialist
  krzys_ka wrote:
  Trzyma kartkę na elektrodzie transferowej.
  To jak logicznie wytłumaczyć, że źle zainstalowana elektroda zmienia prędkość kartki zawsze w tym samym momencie.
  Skąd taka inteligencja rolki, która nb ma styczność z kartką przez cały czas przenoszenia treści na kartkę?
 • #12
  mmcinek
  Level 17  
  To nie inteligencja rolki tylko timing maszyny, puszcza rejestracja - jest szarpnięcie i nie ma co cudować.
 • #13
  Stasio84
  Level 16  
  Panowie, temat wraca. Zabrałem się za dokładne wyczyszczenie sprzęgła rejestracji, ale efektu to nie dało. Całkiem możliwe, że jest po prostu uszkodzone i czyszczenie nic tu nie da. Druga sprawa to rolka transferowa, jak wcześniej pisaliście. Przyjrzałem się sprężynkom na niej i...sprężynek tam nie ma...Nie ma celowo, bo jest uszkodzony zatrzask w jej mocowaniu i sprężynki ktoś usunął, bo inaczej rolka by wyskoczyła. Myślę jednak, że to nie nic wspólnego z usterką, bo kiedy robię kopię bez modułu rolki, to wiadomo obraz jest dużo jaśniejszy, ale i tak widać ten zniekształcony pasek.
  Mam w planie zamówić sprzęgło rejestracji, ale kurcze jest ryzyko, że to sprawy nie załatwi, a koszt to myślę ok. 300zł. Myślicie, że warto zaryzykować? Chyba, że ma ktoś używane, sprawne... Dzięki
 • #14
  drebin
  Level 27  
  Jeśli nie doprowadzisz rolki transferowej do ładu to daruj sobie dalsze szukanie usterek. Tyle w temacie.
 • #15
  W.P.
  Computer PSUs specialist
  Stasio84 wrote:
  Zabrałem się za dokładne wyczyszczenie sprzęgła rejestracji, ale efektu to nie dało.
  A czy po wyczyszczeniu sprawdziłeś (przed ponownym zamontowaniem) jaki moment przenosi? Czy po wyłączeniu napięcia od razu "puszcza"?
 • #16
  KraQQQ
  Level 10  
  Bez sprawnego transferu kartka stuka gdzieś w okolicy utrwalacza. Uszkodzenie transferu to częsta przypadłość w tych urządzeniach. Napraw to, w szczególności, że same zaczepy nie są drogie a problem na pewno przejdzie. Ewentualnie zerknij jeszcze w dolną część utrwalacza czy gdzieś zadzior z toneru się nie zrobił.
 • #18
  piwos
  Level 24  
  Cześć A, moim zdaniem jest to problem za małej pętli i rolki transferowej
  Mała pętla przed, a rozprężając się w trakcie startu pręży kartką przy końcowym zluzowaniu napędu. Jest za mała (lub za duża) Płynność i jednostajność przekazywania obrazu przez rolkę transferową na papier jest na ułamek sekundy zachwiany W efekcie mamy poślizg i uchylenie rzeczywistego obrazu bo nałożenie (przełożenie jest zachwiane)
  Pętla jest za mała (lub za duża) Strzelanie papieru zaraz za zejściem z registrów to pętla za bardzo na plusie
  Narka :D
 • #19
  COPY-EXPERT
  Level 11  
  faktycznie pasek jest w szerokości, nie doczytałem, więc to nie może być elektroda.
  Bardzo możliwe że to błąd rejestracji i robi sie zła pętla, czyli wybrzuszenie papieru.