Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy moduł od Unitronics - UIS-WCB2

ghost666 15 Feb 2016 21:35 1197 0
Computer Controls
 • Nowy moduł od Unitronics - UIS-WCB2
  Firma Unitronics zaprezentowała niedawno nowy moduł z serii UniStreams dedykowanej do produkowanej przez firmę linii sterowników programowalnych (PLC). Moduł UIS-WSB2 jest modułem I/O, który podłącza się do panelu UnoStream HMI lub bezpośrednio na szynę DIN wykorzystując adaptery rozszerzeń modułów PLC.

  Moduł UIS-WCB2 wyposażony jest w dziesięć wejść cyfrowych, dwa wejścia analogowe, dwa wejścia umożliwiające podłączenie termopar, osiem wyjść przekaźnikowych, dziesięć wyjść tranzystorowych oraz dwa wyjścia analogowe. Cztery z wejść cyfrowych służyć mogą do obsługi szybkich przebiegów, np. z enkoderów kwadraturowych, sprzęgniętych z silnikami. Wejścia analogowe mogą być skonfigurowane jako wejścia napięciowe asymetryczne i różnicowe lub jako wejścia prądowe mierzące prąd metodą dwu-, trzy- lub czteroprzewodową. Wejścia dedykowane do podłączania termopar mogą także funkcjonować jako termometry wykorzystujące inne sensory, np. termistor, może także funkcjonować jako miliwoltomierz. Analogicznie do wejść, wyjścia analogowe mogą działać jak wyjścia prądowe lub napięciowe.

  Seria sterowników UniStream wyposażona jest w wydajne dwurdzeniowe procesory, eleganckie panele dotykowe HMI oraz szereg modułów wejścia/wyjścia. Użytkownik może zbudować z tych elementów zintegrowany kontroler o dowolnej konfiguracji; wystarczy, aby do jednostki głównej przyłączył wybrane moduły I/O oraz panel HMI. Dzięki możliwości bardzo daleko idącej konfiguracji systemu sterownika przemysłowego, można dostosować PLC do własnych wymagań, co pozwala na istotne zmniejszenie kosztów instalacji systemu oraz skrócenie czasu programowania układu o nawet 50%.

  Moduły komunikacyjne z serii UniStream pozwalają na współpracę z wieloma interfejsami komunikacyjnymi, takimi jak RS485, CANopen, UniCan oraz interfejs MODBUS tak sieciowy, jak i korzystający z interfejsu szeregowego. Moduły UniStream wspierają komunikację poprzez Ethernet/IP i wiele innych protokołów, gdyż kolejne protokoły mogą być dodawane programowo. Urządzenia z tej serii wyposażone są także w porty szeregowe i USB, co umożliwia podłączanie do nich wielu różnych rodzajów układów, takich jak modemy, drukarki czy czytniki kodów kreskowych.

  Środowisko programowania modułów UniStream firmy Unitronics - UniLogic - pozwala na programowanie modułów w języku drabinkowym, projektowanie paneli dotykowych i stron sieci WEB. UniLogic umożliwia także konfigurację sprzętu i programowe dodawanie, np. nowych interfejsów komunikacyjnych i nie tylko. Wszystko w jednym, zintegrowanym środowisko - takie podejście pozwala skrócić czas projektowania i oprogramowania systemu automatyki przemysłowej nawet o 50%.

  Źródło: http://www.automation.com/product-showcase/unitronics-introduces-uis-wcb2-io-module
  http://www.unitronics.com/docs/technical-library/ig_uis-wcb2.pdf?sfvrsn=0

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  ghost666
  Translator, editor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 wrote 11701 posts with rating 9875, helped 157 times. Live in city Warszawa. Been with us since 2003 year.
 • Computer Controls