Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampa akwariowa - po wyłączeniu migają świetlówki

cyberain 15 Lut 2016 22:04 516 3
  • #1 15 Lut 2016 22:04
    cyberain
    Poziom 5  

Witajcie, mam nadzieję że początkujący to dobry dział na ten temat :)
    Przeglądałem stronę i znalazłem trochę wątków o migających świetlówkach, jednak nie do końca umiem dopasować swój problem.

Kupiłem ostatnio taką lampę akwariową
    Lampa akwariowa - po wyłączeniu migają świetlówki1132-1.jpg Download (95.52 kB)

Posiada ona 4 świetlówki 54W,dwa kable zasilające do każdej pary świetlówek osobno,na obudowie są jeszcze dwa wyłączniki, ale ich nie używam, ponieważ kable podłączone są do wyłączników czasowych (jeden mechaniczny, drugi elektroniczny) po wyłączeniu się światła da się zaobserwować że końce świetlówek delikatnie świecą a co kilkanaście sekund jedna świetlówka mruga po całej długości. Lampy nie rozbierałem więc nie wiem jak to wszystko jest podłączone w środku. Sprawdzałem probówką czy po odcięciu zasilania przez wyłączniki czasowe jest tam nadal prąd i probówka pokazała że jest. Tak ma być? Zastanawiam się czy kondensator WKSE byłby poprawnym wyborem? Rozwiązał by problem, gdyby był podłączony w kostce w lampie (o ile taka jest:))?

• #2 15 Lut 2016 22:24
    brofran
    Poziom 36  

cyberain napisał:
    kable podłączone są do wyłączników czasowych (jeden mechaniczny, drugi elektroniczny)

Tu jest powód migających świetlówek . Problem rozwiąże rezystor lub kondensator na wyjściach tych " czasówek " ( dobrać eksperymentalnie ) .

• #3 15 Lut 2016 22:33
    cyberain
    Poziom 5  

Eksperymentalnie pomiędzy rezystorem i kondensatorem? Kondensator załatwię sobie ten WKSE a rezystor? W jaki celować?

• #4 16 Lut 2016 09:27
    brofran
    Poziom 36  

cyberain napisał:
    W jaki celować?

Rezystor z zakresu 0,2 - 1 MΩ o mocy 1 W .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME