Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot Vivacity 50 nie odpala.

tworek1 15 Lut 2016 22:31 1542 15
  • #1 15 Lut 2016 22:31
    tworek1
    Poziom 7  

Witam, opisze najdokładniej jak mogę, mianowicie w lato odpalilem skuter przejechałem 30m i zgasł, zaprowadzilem go do domu na drugi dzień spróbowałem odpalić, odpalil ale nie wkrecal sie na obroty i zgasł i pozniej juz nie chcial zlapac, stwierdzilem ze cos jest z gaznikiem wiec go zdemontowalem i rozebralem, zostawilem skuter az do dzisiaj bo stwierdzilem ze zrobie mu od razu remont aby juz wszystko bylo ok, zmienilem cylinder na 70 oraz gaznik , wszystko skrecilem i probuje go odpalic. czasami lapie i zaraz swiece zalewa, iskra niby jest, podlewalem juz mu pod swiece ale ten sam efekt tak jak by chcial zlapac ale go odcina i gasnie i nadal nie wiem co może byc przyczyną. Zastanawiam się czy to nie wina modułu ale nie jestem pewny a nie chce juz za bardzo w niego inwestować. Bardzo bym prosił o pomoc.

0 15
  • #2 16 Lut 2016 00:08
    darnok93
    Poziom 9  

jaki gaźnik tam założyłeś razem z tym cylindrem?

0
  • #3 16 Lut 2016 09:09
    tworek1
    Poziom 7  

No zamawialem na allegro niby japońskie czesci ale za te pieniądze to chinczyk. Ale juz od dawna zakladam zamienniki i zawsze działał

0
  • #4 19 Lut 2016 12:03
    tworek1
    Poziom 7  

Wczoraj zmieniłem moduł, widać poprawe gdyz na starym nie chcial zlapac nawet z plaka, teraz na tym lapie ale tylko na plaku. Pare dni temu spróbowałem go jeszcze odpalic zmienialem swiece, dawalem paliwo pod swiece i nic ale zacząłem szperac w instalacji po ruszalem troche kabli wylaczylem przyciskiem wszystkie światła , kopnąłem i skuter odpalil zaczął wysoko wkrecac sie na obroty pochodził troche i go zgasilem i juz później nie odpalił

0
  • #5 19 Lut 2016 21:55
    Staszek49
    Poziom 34  

Sprawdź, czy zawsze ma iskrę i czy jest właściwa (nie piszesz o tym). Ponadto zbadaj ciśnienie w cylindrze, bo od niego też zależy uruchomienie silnika.

0
  • #6 20 Lut 2016 14:47
    tworek1
    Poziom 7  

Iskra wlasnie czasami znikala ale zmienilem moduł i jest caly czas i jest bardzo mocna. Cisnienie zmierze i napisze jak sprawdze.

0
  • #7 22 Lut 2016 15:20
    tworek1
    Poziom 7  

Tak wiec sprawa wyglada następująco, zmierzylem cisnienie kilka razy i wynosi 14,5 ( manometr jest dobry, nie oszukuje) teraz wychodzi na to jak by nie dostawał paliwa gdyz wczesniej swieca sie zalewala teraz nie a gdy podam plaka to łapie na nim. Gaźnik jest nowy wiec powinno wszystko grać ale niestety nie odpala. Z racji tego że skuter ma swoje lata poprawilem mu dodatkowo instalacje i juz teraz wszystkie kabelki sa tak jak powinny. Iskre ma caly czas tak jak juz wspominałem.

0
  • #8 22 Lut 2016 17:03
    Staszek49
    Poziom 34  

Jeśli skuter ma już "dobrą" iskrę i zapala po podaniu paliwa na tłok, to pomimo,że masz nowy gaźnik należy go przeglądnąć (dysze). Jednak wcześniej sprawdź, czy kranik puszcza paliwo do gaźnika, czy filtr paliwa (jeśli go masz) jest czysty, oraz czy prawidłowo (równomiernie) dokręcony jest gaźnik z zastosowaniem nowej uszczelki.

0
  • #9 22 Lut 2016 21:32
    tworek1
    Poziom 7  

Jesli mu podam paliwo pod swiece i spróbuję odpalić to tak jakby chcial złapać ale sie zalewa. Gaźnik jest prawidlowo przykrecony, filtr paliwa jest nowy gdyż zmienialem przy remoncie. Kranika nie mam jest bezposrednio przewód do gaznika wraz z filtrem

Dodano po 4 [godziny] 14 [minuty]:

Mam pytanie czy przyczyną tego ze ten skuter nie odpala może być zawór membranowy? Wyjąłem go i gdy sprawdzam pod swiatlem to są przeswity po bokach, moze to oznaczać ze jest uszkodzony?

0
  • #10 21 Lis 2016 11:03
    stonefree
    Poziom 24  

Koledzy, czy macie może schemat elektryczny, albo opis instalacji skutera vivacity 50? Skuter nie odpala, świeca jest sucha, zastanawiam się czy to nie wina zaworu ssania, bo nie wychodzi na niego napięcie ze sterownika.

1
  • #11 21 Lis 2016 15:08
    cyborg39
    Poziom 24  

Tam nie ma żadnego sterownika dla tego ustrojstwa. Wyczyść gaźnik, sprawdź działanie kranika i nie zastanawiaj się więcej

0
  • #12 23 Lis 2016 07:28
    stonefree
    Poziom 24  

Ten "kranik" w tym skuterku to taki zawór z dwoma wężykami, jeden doprowadza paliwo do gaźnika, a drugi podpięty jest do dolotu za przepustnicą. Wężyk paliwa był pusty więc zassałem powietrze tym drugim i wężyk się napełnił benzyną.Odkręcałem też śrubę w dolnej obudowie gaźnika i paliwo pociekło przez krótką czarną rurkę. Czyli to że na zawór ssania nie dochodzi napięcie nie ma znaczenia i powinien odpalić? W gaźniku wystarczy przedmuchać dysze ?

0
  • #13 23 Lis 2016 13:34
    cyborg39
    Poziom 24  

Nie, gaźnik należy wyczyścić cały kompleksowo, przedmuchanie dysz to tylko jeden z etapów czyszczenia

0
  • #14 23 Lis 2016 23:46
    stonefree
    Poziom 24  

a co w takim razie jeszcze? Umyć zmywaczem całość?

0
  • #15 24 Lis 2016 13:14
    cyborg39
    Poziom 24  

Kurcze, kolego, jakim zmywaczem, do paznokci? Poczytaj najpierw trochę teorii o budowie gaźników i ich obsłudze i nie zadawaj takich pytań jak z przedszkola, to w końcu dość ambitne forum więc wysil się nieco i zdobądź sam chociaż jakieś podstawowe informacje na temat tego czym chcesz się zająć..

0
  • #16 24 Lis 2016 14:10
    stonefree
    Poziom 24  

No nie, zmywaczem go gaźników i przepustnic w sprayu. Ok, poczytam. Dziękuję.

0
  Szukaj w 5mln produktów