Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna 1.8 2000r - Informacja o prędkości pojazdu

zubereq 15 Feb 2016 22:33 3177 7
 • #1
  zubereq
  Level 15  
  Witam
  Problem jak w temacie odnośnie informacji o prędkości pojazdu podawanej z ABS. Zacznę po kolei. W Uch błędy DF001 błąd wewnętrzny elektroniczny
  DF053 informacja o prędkości samochodu
  DF052 odbiornik sygnałów wysyłanych przez czujniki ciśnienia
  Są to błędy stałe i nie do usunięcia mimo iż Uch widzi prędkość pojazdu ale nie zapala mi service. Czasami jednak jest też błąd w sterowniku silnika Sagem s2000 rpm DF091 informacja o prędkości samochodu jest to błąd chwilowy i myślę że kiedy on się pojawia to też wtedy mam kontrolke service. Dziwi trochę fakt iż zarówno Uch jak i silnik widzą prędkość poprawnie. Podmienilem Uch ale znikl mi tylko defekt usterki wewnętrznej sprawdzałem kostki przy sterowniku silnika przy ABS przy akumulatorze i nic. Może mi ktoś powiedzieć jak po kolei idzie informacja o prędkości z ABS na Uch a następnie zegary i silnik? Dlaczego mam stały błąd mimo tego że Uch widzi prędkość? Gdzie szukać punktu zaczepienia?
 • #2
  złowrogi_boncur
  Level 27  
  Z tego co kojarze miałem podobny przypadek w tunelu jest zamontowany modół wygląda podobnie do sterownika poduszki, jednak nie pamiętam do czego on jest i należało by go podmienić.
 • #3
  DJ ANNUS
  Level 31  
  Kolego sprawdź czy nie zgniło co przy pompie ABS , przewody , kostka piny.

  SKoro licznik widzi prędkość to i reszta powinna , ale widocznie sygnał jest za słaby czasami.
 • #4
  rafal.jaro
  VAG group specialist
  Obejrzyj dokładnie kostki, połączenia, z ABS do sterownika silnika idą dwa przewody, które w dwóch miejscach są łączone dodatkowymi kostami. Do licznika idą kolejne dwa przewody i w jednym miejscu są łączone kostką.

  Przy ABS pin 11 i 17 do ECU, 15 i 16 do licznika.
 • #5
  zubereq
  Level 15  
  Kostki są dobre, nic nie zgniło. Dzięki za rozpiskę pinów, sprawdzę przejścia. Dziwi mnie tylko fakt że Uch widzi prędkość a zgłasza stały błąd. Skąd do Uch idzie informacja o prędkości? Bezpośrednio z ABS czy przez licznik?
  Zmieniony wsad w uch które było podmieniane i nadal te same błędy stałe w uch nawet defekt elektroniczny wewnętrzny powrócił, ale to mi nie zapala service. Czyżby uszkodzony wsad? Jakieś wskazówki jak to ugryźć aby nie wpaść w koszty?
 • #7
  rafal.jaro
  VAG group specialist
  Masz na PW schematy silnika, zegarów i abs. z Tego co widać z czujnika prędkości idzie do ABS,zegarów i sterownika silnika.

  O ile taki silnik bo mało danych podałeś jedynie 1.8 2000r
 • #8
  zubereq
  Level 15  
  Temat można zamknąć. Uszkodzony wsad.