Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWE 73360P jak wyjąć coś co wpadło za bęben

16 Lut 2016 08:27 1509 10
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich. Problem dotyczy pralki Whirlpool AWE 73360P (otwierana od góry). Do pralki za bęben wypadła prawdopodobne pęseta. Na dole w bębnie znajduje się plastik, który wymontowałem aby wyjąć ten drobiazg (dzięki temu widać dno i grzałkę), dokładnie przeszukałem jednak niczego nie znalazłem. Widocznie wpadło głębiej. Co powinienem teraz zrobić aby się tego pozbyć? Czy otwarcie pralki spowoduje zerwanie plomb gwarancyjnych? jakie może być ryzyko uruchomienia pralki bez usunięcia przedmiotu? Każda próba pomocy będzie dla mnie bardzo cenna
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Sklep motoryzacyjny lub hipermarket, stoisko z narzędziami ,magnes na elastycznym patyku ,taka sprężyna ciasno zwinięta,można ja dowolnie formować i trzeba tam łowić ,zakładam że pęseta była metalowa.
  • Poziom 6  
    Zamówiłem właśnie taki sprzęt, zobaczymy czy tym uda mi się to wyjąć bo jak wspomniałem nie widać tego nigdzie więc musiało wejść do małego otworu pod grzałką.
  • Poziom 22  
    gdzie zamówiłeś ? to kosztuje 6-8 zł w hipermarkecie.
  • Poziom 6  
    Zamówiłem przez internet, w hipermarkecie nie widziałem takich zabawek.
  • Specjalista AGD
    re00 napisał:
    Co powinienem teraz zrobić aby się tego pozbyć?

Zdejmujesz mieszacz bębna znajdujący się naprzeciw otworu wsadu bębna i masz dostęp do dna zbiornika
    re00 napisał:
    jakie może być ryzyko uruchomienia pralki bez usunięcia przedmiotu?

duże spustoszenie może zrobić w postaci uszkodzenia zbiornika, bębna, grzałki itp.
  • Poziom 3  
    Nie uruchamiaj zanim nie wyjmiesz. Można z tyłu dostać się z tyłu pralki lub magnesem właśnie. Masz "szczęście" w nieszczęściu, że wpadło coś metalowego
  • Poziom 6  
    Stefciu_B napisał:

Zdejmujesz mieszacz bębna znajdujący się naprzeciw otworu wsadu bębna i masz dostęp do dna zbiornika

Tak właśnie zrobiłem, jednak nie ma tego przedmiotu na dnie.
  • Poziom 6  
    Bez chwytaka nie poradziłbym sobie. Pęseta schowała się przy samej ściance za bębnem. Dziękuję wszystkim za pomoc.