Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Domofon STR Elektronik. HT 2003 GVS. Jak podłączyć mp3 w celu zmiany dzwonka?

Kretons 16 Feb 2016 13:35 2346 8
 • Helpful post
  #2
  aaanteka
  Level 40  
  Najbardziej prosto to prostujesz sygnał dzwonka na mostku ( najlepiej szybkie diody), napięcie filtrujesz kondensatorem elektrolitycznym 330-470µF i z tego zasilasz przekaźnik miniaturowy na 3-5V ze stykiem przełączającym.

  Wersja z podwajaczem napięcia również się sprawdza.

  Styk przełącza masę z pauza na play i następnie powrotnie na pauza odtwarzacza. Kwestia doboru odtwarzacza jest dość istotna ,zależy jak jest wykonana klawiatura , czy sterowane są wszystkie klawisze podpięciem do masy ,czy też plusa zasilania.

  Kiedyś tak zrobiłam zmianę sygnału informacji otwartych drzwi/włączonych świateł w aucie ,z gongu na start odrzutowca .

  Taki rarytas dla klienta :D.

  Oczywiście można wykonać wersję na optoizolatorach ;) .
 • #3
  Kretons
  Level 5  
  a jakos prostszymi slowami?
 • Helpful post
  #4
  aaanteka
  Level 40  
  Jeszcze raz :
  -zamiast głośnika emitującego dźwięk dzwonka ( odpowiednio w twoim przypadku podpinasz się w przewody od przełącznika czuwanie /odbiór - słuchawka podniesiona/odłożona) wpinasz mostek prostowniczy z 4 diod szybkich ( ja stosowałam BA 159), na wyjściu otrzymujesz napięcie wyprostowane ,plus dajesz na plus kondensatora elektrolitycznego , minus na minus kondensatora .

  Z plusa i minusa kondensatora zasilasz cewkę przekaźnika z 1 stykiem przełączającym masę pomiędzy "play" a "pauza" .


  Hm, napisałam najprościej jak można ,wymieniłam element po elemencie.

  Cóż jak cię przerasta takie coś to może trzeba zmienić podejście i trochę poszukać ,poczytać albo zlecić to komuś kto się zna:D.
 • #5
  Kretons
  Level 5  
  dzieki. to juz jest do przyjecia. he. pozdrawiam
 • #6
  aaanteka
  Level 40  
  Taki układ możesz sobie na początek sprawdzić podłączając pod jakikolwiek odbiornik radiowy , wzmacniacz , zestaw najlepiej pod wyjście słuchawkowe ,albo dla bezpieczeństwa z szeregowo połączonym elektrolitem 1000µF/35V do wyjścia głośnikowego.

  Pozwoli ci to sprawdzić jak sobie radzi przekaźnik ( proponuję typu takiego jak: TQ2-5V; 5V; DC; 2 styki przełączne; 0,5A; 125V AC; 1A; 30V DC; do druku (PCB); Panasonic lub AZ850-3; 3V; DC; 2 styki przełączne; 0,5A; 125V AC; 1A; 30V DC; do druku (PCB); Zettler albo jeszcze lepiej na 3V).
 • #7
  Kretons
  Level 5  
  ok. ekstra. w ogole widze ze z ldz jestes. ja tez z z tych okolic. pozdrawiam
 • #8
  Kretons
  Level 5  
  Witam. Dalszy ciag. A gdybm chcial podlaczy do tego domofonu dzwonek Auvisio MP3?
 • #9
  aaanteka
  Level 40  
  A co to jest dzwonek auvisio MP3?

  Ogólnie rzecz ujmując jak masz działający przekaźnik w przypadku pojawienia się sygnału dzwonka w domofonie , to możesz nim sterować w obwodzie załączania zasilania różne odbiorniki,przykładowo silnik wentylatora, żarówkę , telewizor, odtwarzacz CD( w tych ostatnich mogą być włączane funkcje "mute" :) ).

  Przekaźnik jak sama nazwa mówi przekazuje impuls, stan załącz -wyłącz z separacją galwaniczną na styk roboczy :- przełączający , czyli mogący załączyć jakiś obwód ,albo go rozłączyć( można go podłączyć do takiego samego włącznika w układzie równolegle dla załączającego i oczywiście szeregowo dla rozłączającego) .