Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CLP - 365 - Drukarka brudzi czerwonym kolorem na nowym zamienniku

herbata14 16 Lut 2016 14:22 1242 1
  • #1 16 Lut 2016 14:22
    herbata14
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem z czystością wydruku.

Moja drukarka to Samsung CLP 365.

Po skończeniu się oryginalnych tonerów które były w zestawie z drukarką kupiłem cały zestaw tonerów zamiennych - zamienniki nowe w 100 % nie regenerowane ( całe kasety ).

Po wymianie tonerów przy drukowaniu w kolorze drukarka zaczyna brudzić całą kartę przez środek kropkami w kolorze czerwonym. Obojętnie czy drukuje inny kolor sam na kartce zawsze pojawiają się te kreski. Natomiast przy ustawieniu drukarki w tryb szarości problem znika.

Przy zmianie kasety z kolorem czerwonym na oryginalny który był używany w drukarce problem ustępuje i kartki wychodzą czyste z drukarki w każdym kolorze.
    Myślałem że problem jest z kasetą ale zużyłem ją do końca.

Kupiłem nowy toner i problem znowu występuje. Jest to już 2 kaseta gdzie tak się dzieje. Dziwne jest to że kaseta jest nowa i znów ten sam problem.

Bardzo proszę o pomoc. Czy jest to związane z kasetą czy może być inny problem.

W drukarce mam zainstalowany fix.

Z góry dziękuję za szybką pomoc.
    Pozdrawiam

Strony z tonerem zamiennym ( czerwonym )

Strony kiedy kaseta toneru czerwonego jest oryginalna

0 1
  • #2 18 Lut 2016 01:22
    compumix
    Poziom 10  

Skoro na oryginale jest ok to kup zamiennik innego producenta a te oddaj - sklep na pewno nie odmówi przyjęcia.
    Część zamienników, które trafiają na rynek Polski pochodzi z najtańszego Chińskiego źródła więc i jakość niekoniecznie będzie znośna.
    Pamiętaj, że kasety zamienników dość często pochodzą z rynku wtórnego, są napełniane i sprzedawane jako 100% new.

0