Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tania używana drukarka laserowa monochromatyczna.

16 Lut 2016 15:13 2418 16
  • Poziom 11  
    Witajcie,

Jako, że ostatnio dużo drukuje, to chciałbym zakupić jakaś używaną drukarkę laserową. Użytek domowy/studia/płytki pcb

Cenowo do 200zł, małe gabaryty, tania w eksploatacji i by pożyła trochu.
    Miło by było, gdyby miała jakieś złącze ethernet/wifi oraz duplex (druk obustronny)

Znalazłem:

Samsung ML-3471ND za 175zł, ponoć 15tyś przebeigu (wszystko ma, wydaje mi się najlepszym kandydatem)

Kyrocera FS920 za 170zł (bez duplexu)
    Kyrocera FS1010/1030 za ok 130zł.

A może coś innego byście polecili.
  • Poziom 18  
    Też miałem ten dylemat. Co kupić używane. Na pierwszym miejscu wydruk PCB, następnie użytek domowy. Po różnych opiniach na forach, również na elektrodzie
    Wybór padł na drukarkę biurową. Czyli HP Laser Jet seria 2200.
    Jest nieco duża, ale po paru latach użytkowania spisuje się na piątkę. Druk dwustronny a co najważniejsze to nie ma problemu zasychających tuszy. Tanie napełnianie tonerem oraz w miarę dużo opcji. Zapłaciłem 130zł.
    Na znanym portalu poniżej 200zł.
  • Specjalista - kserokopiarki
    LJ 1010/1015/1018/1020 - naprawde udane konstrukcje. Fakt że bez LAN i duplexu ale niezawodne i tanie w eksploatacji :)

C.
  • Poziom 11  
    A ktoś mi coś powie konkretnie o tym samsungu?
    Bo o tych hp wyczytałem już z innych postów.
  • Poziom 31  
    Lexmark e352dn - z pełnym tonerem na 9000 str za 140zł, szybsza e460dn za 230zł z tonerem na 15 tyś stron.
  • Poziom 11  
    LEXMARK E460DN nie znalazłem tak tanio, po za tym jak jest z bębnem światłuczułym? Jak szukamy używanej drukarki? Do jakich przebiegów szukać?
  • Poziom 27  
    Przyznam, że nie jestem na bieżąco, ale kilka lat temu kupiliśmy trzy Samsungi ML-2855. Są niewielkie, ciche a co ważne wyposażone w interfejs sieciowy i dupleks. Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Wtedy kupowaliśmy je coś ponad 200zł za sztukę, dziś pewnie byłyby jeszcze tańsze.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    HP 1200 - mega tania w eksploatacji i robi spore przebiegi
  • Spec od drukarek
    Lexmarki E360/E460 często cierpią na zacinające się sprzęgło - jak dla mnie odpada ze względu na osobny bęben oraz padające sprzęgła, klejące się elektromagnesy i stosunkowo drogą eksploatację.
    Szukałbym w starych rozwiązaniach HP.
    Wiele firm oferuje takie nawet z 6cio miesięczną gwarancją.
  • Poziom 11  
    Dr.master, nie orientuje się jak jest z bębnami (prawie nie miałem styczności z drukarkami laserowymi). To nie w każdej bęben światłoczuły trzeba wymieniać co ileś?
  • Spec od drukarek
    W lexmarku / brotherze bęben jest osobnym materiałem a toner osobnym.
    W HPku np toner jest razem z bębnem = niższa cena eksploatacji.
    W Brotherze / Lexmarku często spotykam się z błędnym "stykiem" bębna z tonerem co powoduje liczne zacięcia czy też zabrudzenia.
  • Poziom 31  
    Jaka jest częstotliwość występowania tego błędu w Lexmarkach? W pracy mam 28 drukarek Lexmarka od e352 do t644 i kilka leciwych t610 oraz nowe MS510. Pracują pod dość znacznymi obciążeniami, tylko na oryginalnych tonerach i nie spotkałem się z tym błędem. Kilka lat temu w ramach pseudo-oszczędności było wdrożenie zamienników, ale ze względu na ilość problemów (szczególnie brudzenia kartek). temat został odpuszczony.
  • Spec od drukarek
    Miałem pod obsługą ponad 500 360/460 i problemy zaczęły się po ok 2 latach (ok 80 tys przebiegu) kiedy zaczęli używać zamiennych tonerów i bębnów.
  • Poziom 11  
    A w samsungach jak jest? Bo nie ukrywam, że najbardziej one mnie imają. Modele ML-2855 oraz potem ML-3471ND
  • Spec od drukarek
    W samsungach popatrz tylko do której wersji firmware są czipy i czy są dostępne.
    W starszych samsungach ML-2250 leciały płyty główne, które powodowały uszkodzenie grzałki - sama wymiana grzałki nie pomagała, trzeba było wymieniać płytę i grzałkę.
  • Poziom 27  
    dr.master napisał:
    W samsungach popatrz tylko do której wersji firmware są czipy i czy są dostępne.
    W naszych samsungach ML-2855 są chipy. Używamy ich stosunkowo mało intensywnie, bo do masowych wydruków mamy większe drukarki. Ale że trzeba do nich chodzić, a te małe są pod ręką, to jak nie trzeba koloru a wydruk ma kilka kartek korzystamy z tych małych.

Nie polecałbym ich do dużych ilości wydruków, choć pewnie by wytrzymały, właśnie ze względów ekonomicznych. Inna sprawa, że na alledrogo są dostępne chipy, całe zestawy do regeneracji jak i zregenerowane kasety (toner + wałek) pozwalające ograniczyć koszty.