Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radmor 5412 - Przebicie na kanałach

16 Lut 2016 15:28 888 6
  • Poziom 15  
    Witam,
    od pewnego czasu, jak była naprawiana instalacja elektryczna na ulicy mój Radmor zaczął się dziwnie zachowywać.Amplituner normalnie gra, ale gdy nie ma żadnego sygnału puszczonego lub wyciszę całkiem potencjometr głośności to wskaźniki wysterowania kanału lewego oraz prawego idą w górę i opadają w różnym odstępie czasu, przy czym membrana głośnika niskotonowego przesuwa się mniej więcej w rytm wskaźników.
    Rozebrałem oczywiście Radmorka, żeby zobaczyć czy może jakiś kondensator wylał czy coś i jedyne co przykuło moją uwagę to napuchnięte elektrolity Elwa 2x4700uF 40V, więc wymieniłem oby dwa na 4 sztuki 4700uF 63V. Niestety problem nie ustąpił.
    Zupełnie nie mam pomysłu co może być przyczyną takiego zachowania się sprzętu, liczę Koledzy na Wasze pomysły, a może ktoś już kiedyś spotkał się z takim problemem. W sieci niestety nie udało mi się spotkać takiej usterki.
    P.S. Mam nagrany filmik jak Radmor sie zachowuje:

Link

Pozdrawiam
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 27  
    Miała być usterka Radmora. Lubię koty. Nie pomogę.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    MDD napisał:
    Miała być usterka Radmora. Lubię koty. Nie pomogę.

Nie wiem jak nazwać zjawisko które występuje w moim radmorze, gdyby, wiedział jak.. to problem bym rozwiązał w jakiś sposób i obeszło by się bez ironizmu...
  • Poziom 12  
    To nie jest wina tych spuchniętych kondensatorów elwy. Na początek sprawdź czy któreś pokrętło regulacji tonów , głośności, balansu lub kontur mają wpływ na te zjawisko. I koniecznie sprawdź napięcie na przedwzmacniaczu.
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Sprawdź kondensatory w sekcji ujemnego sprzężenia zwrotnego końcówek.
  • Poziom 12  
    Wzbudza się blok końcowy za niskie napięcie, proszę sprawdzić blok zasilania (napięcia).Występuje to na obu kanałach, których częścią wspólną jest zasilacz. Diody do sprawdzenia i napięcie w gniazdku.
  • Poziom 15  
    Radmor naprawiony, przeczyszczenie potencjometru basu naprawiło problem.